Poznań (wiersz wolny)

Moderatorzy: Gloinnen, eka

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Poznań (wiersz wolny)

#11 Post autor: Gloinnen » 29 gru 2011, 18:32

NathirPasza pisze:Co do mesjanizmu. Wydaje mi się, że po prostu bronisz poezji Artiego.
Skoro już mówisz o tym wprost. Przyznam, że poezję Artiego lubię i cenię, co nie znaczy, że podchodzę do niej bezkrytycznie. Wystarczy przejrzeć moje komentarze do jego wierszy. Zawsze podkreślałam, że nie podoba mi się nachalny, ocierający się o moralizatorstwo i przeładowany patosem mesjanizm. Natomiast w dyskusji, do której zachęcił mnie Twój wiersz, stwierdziłam tylko, że poeta, który odsłania się przed odbiorcą ze swoimi emocjami (a twórczość Artiego jest emocjonalna) - ma duże szanse do niego trafić, gdyż ludzie cenią sobie otwartość i szczerość, utożsamiają się z odczuciami poety (peela).
NathirPasza pisze:Więc zanim dostanę znowu mięsem po twarzy chciałem tylko zauważyć, że nic złego nie mam na myśli.
Nie wiem, kiedy ja w Ciebie rzucałam mięsem. Nie przypominam sobie. Mam nadzieję również, że nikt tego nie zrobi, gdyż nie istnieją ku temu żadne racjonalne powody, tak więc nie uprzedzaj wypadków i nie manipuluj przebiegiem polemiki. Po co?
NathirPasza pisze:Nie ma powodu do cierpienia za "milijony", nie tylko dlatego, że czasy nie są kryzysowe, ale też dlatego, że świat jest taki jaki jest przez nas. Więc każdy powinien odcierpieć swoje i nikt nie powinien go w tym wyręczać.
Z tym się zgadzam.
NathirPasza pisze:Co zaś do samej postawy a'la mesajah: To może doprowadzić do wielkiego samouwielbienia autora. A to znowu zaszkodzi jego poezji. A gdyby tak się stało, byłaby to (moim zdaniem) duża strata. Wolałbym więc aby ktoś, kto pisze dobrze powstrzymał się od tak radykalnych postaw i nabrał większej pokory, czy też dystansu do swojej twórczości. To by jedynie potwierdziło, że wie o czym pisze i w jakich czasach.
Zakładając, że przedstawiasz tutaj ogólnie Twoje stanowisko i Twoje poglądy odnośnie pewnych postaw twórczych - również się zgadzam.

;)

Glo.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Alek Osiński
Posty: 5630
Rejestracja: 01 lis 2011, 23:09

Re: Poznań (wiersz wolny)

#12 Post autor: Alek Osiński » 30 gru 2011, 0:04

Spodobał mi się ten wiersz, zwłaszcza ta część o Poznaniu, słabo znam to miasto
a teraz jest mi bliższe, ale najbardziej spodobał mi się wstęp o Wrocławiu
jako były wrocławski student-menel chociaż jednocześnie człowiek sukcesu
jestem całkowicie usatysfakcjonowany:)

Pozdrawiam

czochrata

Re: Poznań (wiersz wolny)

#13 Post autor: czochrata » 30 gru 2011, 3:36

urodziłam się w Poznaniu,mieszkam w Krakowie... :ok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „WIERSZE BIAŁE I WOLNE”