Na imię mu Burak

Moderatorzy: eka, Leon Gutner

Wiadomość
Autor
Gorzki Dziad

Re: Na imię mu Burak

#11 Post autor: Gorzki Dziad » 05 lis 2011, 14:24

Miladora pisze:„Archaiczna wymowa [patryjota] brzmi dziś zbyt patetycznie i jest uważana za błędną.

Magdalena Tytuła, Marta Łosiak "Polski bez błędów. Poradnik językowy dla każdego".

„wymowa: IPA: [patri'ɔta]”.
Hm. Dzięki za cenną radę.
"Najszła" mnie myśl, czy by nie zapisać tego wlaśnie archaicznie "patryjotą", zeby zwrócić uwagę na archaiczność takiej właśnie formy patriotyzmu? (patryjotyzmu)

Awatar użytkownika
Miladora
Posty: 5496
Rejestracja: 01 lis 2011, 18:20
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Na imię mu Burak

#12 Post autor: Miladora » 05 lis 2011, 14:39

A potrzebny Ci ten patetyczny wydźwięk? ;)
Zawsze tkwi we mnie coś,
co nie przestaje się uśmiechać.

(Romain Gary - Obietnica poranka)

Gorzki Dziad

Re: Na imię mu Burak

#13 Post autor: Gorzki Dziad » 05 lis 2011, 17:23

Myślę Miladoro, Że ten patetyczny wydźwięk wzmocnił by nieco efekt komiczny tej "opowiastki". Nadałby określeniu "Patryjotyzm" zabarwienie archaiczno naiwne. Nie chciałem ośmiaszxać patriotyzmu, bo sam jestem patriotą, ale chodziło mi o pewne anachroniczne rozumienie tego pojęcia, które od jakiegoś czasu niestety jest reklamowane i afirmowane przez rozmaite gremia polityczne.

Awatar użytkownika
Leon Gutner
Moderator
Posty: 5791
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:01
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Na imię mu Burak

#14 Post autor: Leon Gutner » 05 lis 2011, 22:11

Absmaku bynajmniej Leo nie odczuwa . Nie mogę się nadziwić nie tylko twojej wybitności w takich formach ale także poglądom jakim hołdujesz Fredzie .
Jakbyś nie starym dziadem -)) a kimś młodszym nieco niż pokolenie Leona był . Jesteś głosem młodego pokolenia i wzbudzasz w Leonie nadzieję ze świat jest jeszcze w miarę normalny . Gdzieniegdzie i czasami .

Z uszanowaniem L.G.
" Każdy dzień to takie małe życie "

leongutner@osme-pietro.pl

MalgorzataMB
Posty: 20
Rejestracja: 05 lis 2011, 20:53

Re: Na imię mu Burak

#15 Post autor: MalgorzataMB » 05 lis 2011, 22:29

Witaj Fredziu, po Twoich strofach płynie się jak pod żaglami. Operujesz słowem jak ułan szabelką. Lubię bardzo Twoje liryki ale w satyrze jesteś mistrzem. Tak Ci słodzę żebyś nie zgorzkniał do końca :clown:

Gorzki Dziad

Re: Na imię mu Burak

#16 Post autor: Gorzki Dziad » 05 lis 2011, 22:44

Dziękuje za te opinie przychylne. Nie wiem czy zasługuję Leonie Małgosiu. Jestescie dal mnie bardzo laskawi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „TRADYCYJNE FORMY RYMOWANE”