Rewers

Moderatorzy: eka, Leon Gutner

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
abandon
Posty: 488
Rejestracja: 25 gru 2013, 12:01
Płeć:

Rewers

#11 Post autor: abandon » 06 gru 2017, 9:15

Dziękuję, że przypadł do gustu :)
Piszę, kiedy nie mam nic do powiedzenia.

Awatar użytkownika
Elunia
Posty: 582
Rejestracja: 03 lis 2011, 22:28
Lokalizacja: Poznań

Rewers

#12 Post autor: Elunia » 10 gru 2017, 1:41

Dobry wiersz. :)

Gajka
Posty: 1917
Rejestracja: 21 gru 2011, 16:10

Rewers

#13 Post autor: Gajka » 10 gru 2017, 14:40

Hm... warsztat na szóstkę. :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
abandon
Posty: 488
Rejestracja: 25 gru 2013, 12:01
Płeć:

Rewers

#14 Post autor: abandon » 10 gru 2017, 19:20

Dziękuję Elu :)


Gajko, bez warsztatu ani rusz, ale zależy również od tego, co na nim się położy :)
Dziękuję i pozdrawiam.
Piszę, kiedy nie mam nic do powiedzenia.

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Rewers

#15 Post autor: eka » 13 gru 2017, 13:53

Jeszcze nie byłam pod zwycięskim wierszem listopada:)
abandon pisze:
06 lis 2017, 0:06
Gdy na dobre otworzysz drugą stronę ciszy,
nadal będziesz wędrowcem, co jak echo wraca;
Ładne. Nadzieja w pozostawionych wierszach, czy raczej ślad utrwalony w pamięci bliskich/znajomych? Hm. Refleksyjnie tu.
A tu mam sporą wątpliwość:
abandon pisze:
06 lis 2017, 0:06
Ciało z ciała zrodzony, jakby przez noc urósł
Ciało z ciała zrodzone - wszak ciało to rodzaj nijaki.
? Może źle odczytuję.
Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
abandon
Posty: 488
Rejestracja: 25 gru 2013, 12:01
Płeć:

Rewers

#16 Post autor: abandon » 13 gru 2017, 14:45

eka, nigdy nie jest za późno mnie nawiedzić :) Nieszczęsne ciało*... to jedynie skrót myślowy, "ciało z ciała zrodzony" to nic innego, jak spersonalizowany syn, potomny starego człowieka z demencją, który czasem czuje się niepotrzebny.

Dziękuję za przemyślenia :)
Piszę, kiedy nie mam nic do powiedzenia.

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Rewers

#17 Post autor: eka » 15 gru 2017, 16:48

abandon pisze:
13 gru 2017, 14:45
"ciało z ciała zrodzony" to nic innego, jak spersonalizowany syn,
A wiesz, nawet to pojęłam za pierwszym czytaniem :jez: , ale, ale - no nie mistrzu, takiej maniany gramatycznej nie powinno być:)
Można zastąpić: człowiek/synek/ chłopiec/on mój - i unikniesz zmiany rymu.
Ciało to rodzaj nijaki - czyli niejako nie personalizacja a depresonalizacja:)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
abandon
Posty: 488
Rejestracja: 25 gru 2013, 12:01
Płeć:

Rewers

#18 Post autor: abandon » 15 gru 2017, 18:48

eka, skoro pojęłaś za pierwszym czytaniem, to niepotrzebnie tłumaczyłem :jez: Nie wiem tylko, czy aby świadome naginanie zasad poprawności nie mieści się w takim tworze, jakim jest mowa wiązana, zakładając, że powyższy nim jest. A nuż zdobędzie Nobla z literatury i za korektę będziesz żądała podzielenia się łupem ;) Co więcej, jestem w stanie wyobrazić sobie scenariusz, że jakbyś z tak poważnymi oskarżeniami nawiedziła wiersz wcześniej, userzy poczuliby absmak i nie zagłosowaliby. Jednymi słowy, zmieniłabyś rzeczywistość :cha:
Ponieważ lubię sprawiać przyjemności, choć może czasem nader wątpliwe, specjalnie dla Ciebie i z podziękowaniem za przyjemne rozdrapywanie ran, choć bez przekonania zmieniam faux-pas wiersza :crach: Teraz mam dylemat czy człowiek* - dość banalnie, synek* - skoro ojciec ma demencję, to musi mieć z osiemdziesiątkę, zatem synek* koło sześćdziesiątki, no nie wiem, on mój* - przypomniało mi Danusię i Zbyszka z Bogdańca "mój ci jest!". Niech już będzie ten człowiek* :wstyd:
Dobra, koniec żartów, dziękuję i nie przejmuj się moim gadaniem (pisaniem) na temat maniany gramatycznej :)
Pozdrawiam :)
Piszę, kiedy nie mam nic do powiedzenia.

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Rewers

#19 Post autor: eka » 16 gru 2017, 12:33

Wiersz nie jest trudny do zinterpretowania, ten, jakże się cieszę, że poprawiony, błąd kazał mi poszukiwać dodatkowej, pobocznej. Myslałam o metaforze odpersonifikowanego, ucieleśnionego zła, braku kontaktu. Powszechne dość zjawisko nie tylko w korporacyjnych realiach świata.
Nobla życzę i zapewniam, że bez pretensji do udziału w koronach:)
abandon pisze:
15 gru 2017, 18:48
Co więcej, jestem w stanie wyobrazić sobie scenariusz, że jakbyś z tak poważnymi oskarżeniami nawiedziła wiersz wcześniej, userzy poczuliby absmak i nie zagłosowaliby. Jednymi słowy, zmieniłabyś rzeczywistość :cha:
:) Nie głosowałam na Rewers, a na wiersz przeze mnie nominowany.
I wiesz, nie jest to żadne poważne oskarżenie, błąd rzucił się w oczy, ale wredna nie jestem, postanowiłam go wyprostować już po konkursie:)

Nie przejmuję się, bo mi bardzo miło się rozmawia z Tobą:)
Pozdrawiam.
:kofe:

Awatar użytkownika
abandon
Posty: 488
Rejestracja: 25 gru 2013, 12:01
Płeć:

Rewers

#20 Post autor: abandon » 16 gru 2017, 14:49

eka, ja mam bardziej liberalne podejście do pisania. Nie zakładam, że autor popełnił błąd, a zastanawiam się dlaczego tak, a nie inaczej zapisał i co chciał przez to powiedzieć. Jednymi słowy podążam drogą wytyczoną myślami autora, a nuż nie prowadzi na manowce. Przecież mogłem napisać: syn zrodzony z ojca, który nie wiadomo kiedy wyrósł na mężczyznę. A to jedynie ciało z ciało zrodzony - syn zrodzony z ojca. Wiem, że to jest oczywiste, skrót myślowy - błąd? Może, ale czy autor zawsze musi być pokorny i poukładany jak jego sylabotoniczne strofy... a może czasem lubi być kontrowersyjny.
Wreszcie mamy coś wspólnego, ja też nie nominowałem ani nie głosowałem na Rewers ;)
Tjeri "Hełm Persingera" to dobry wiersz, nominowałem go do wiersza miesiąca na innym portalu i na pewno będę na niego głosował.

Ależ do przejmowania mi daleko, a znacznie bliżej do jakże miłej konwersacji, wymiany ciekawych spostrzeżeń. Dopóki ludzie rozmawiają, nie strzelają do siebie ;)
Pozdrawiam.
:kofe:
Piszę, kiedy nie mam nic do powiedzenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „TRADYCYJNE FORMY RYMOWANE”