Spacer z Kalinową

Apelujemy o umiar, jeśli chodzi o długość publikowanych tekstów.

Moderatorzy: Gorgiasz, Lucile

Wiadomość
Autor
Henryk VIII
Posty: 1739
Rejestracja: 01 paź 2013, 17:40

Re: Spacer z Kalinową

#11 Post autor: Henryk VIII » 29 sty 2017, 23:50

Witaj,
mam mieszane uczucia.
:smoker: ... są liczne ciekawe, mroczne obrazy. Jest tu i ówdzie - nie wiem, czy zamierzona, ale jakowaś ponura kropelka wręcz romantyczności. Niektóre metaforyczne opisy naprawdę udane - np." Wchodzę w jej naoliwiony gwiezdnym pyłem zegar słoneczny. ". I ironiczne :"- To moja podświadomość – tłumaczy - nie wiedziałam, że mam ją tak rozbudowaną."
Ale! chwilami jest, podług mnie, przegadanie - np. "Pomyśl tylko, jakie to ryzykanckie, nawet bohaterskie: gdyby tak mamusia przebudziła się na siusiu, a w drodze usłyszała te wszystkie dźwięki: klapsy, szermiercze pchnięcia, wszystko z udziałem jedynaczki..." - uważam, że to zdanie jest całkiem niepotrzebne.
Zakończenie :" Chciałem popatrzeć na księżyc, ale nie było żadnego księżyca na świecie." - bardzo udane.
p.s.
Myślę, że warto rozważyć i , choćby dla eksperymentu, napisać podobny tekst tego mrocznego typu, ale wyciszony, bez szokowań, seksów , smarkania etc - ot, próbować, sądzę, że wyszedłby inny w wymowie, lecz bardzo ciekawy tekst ...
H8

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Re: Spacer z Kalinową

#12 Post autor: eka » 17 lut 2017, 19:28

Josef Hosek pisze:Rzeczywiście tekst został zmieniony, trochę za pomocą Gorgiasza, który otworzył mi oczy swoim komentarzem, a trochę dzięki Twojemu ostatniemu utworowi, w który wpatrywałem się jakiś czas, wyławiając z pomiędzy linijek ducha literatury.

.
Naprawdę?
Ale chyba nie chodzi o więzienną opowieść, a o Szybciej zamykaj, tak myślę, biorąc pod uwagę pewne podobieństwa.
Dzięki za owe info.

ODPOWIEDZ

Wróć do „OPOWIADANIA”