Loteria w Babilonie

Apelujemy o umiar, jeśli chodzi o długość publikowanych tekstów.

Moderatorzy: Gorgiasz, Lucile

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Loteria w Babilonie

#11 Post autor: lczerwosz » 16 wrz 2017, 19:06

To podobno bardzo chrześcijańskie podzielić się jedzeniem, mieszkaniem z potrzebującym. Ale to samo można wywieźć od zwierząt, które prowadzą zbiorowe życie, w stadach, czy rodzinach.
Akty miłosierdzia mogą jednocześnie wywracać życie darczyńców do góry nogami, zwłaszcza, gdy strona obdarowana, chce więcej, niż otrzymuje, a nawet znacznie więcej. Nie myśli tymi samymi kategoriami, jak dostaje coś za darmo, to znaczy, że się należy lub oznacza to słabość i ustępliwość a nie dobroć.
Dzielenie się można rozciągnąć na wiele sfer życia i odpoczynku, podzielić się można żonami (to nie seksizm ale obserwacja). Wspólne konto bankowe, rezydenci w mieszkaniu. Jak ktoś ma kilka mieszkań albo wolny pokój, to sprawa bardziej prosta, znamy to.
nie pisze:
13 wrz 2017, 22:07
Dobra wytwarzane niewolniczą pracą były i są w obrocie w całej Europie. Zajrzyj do garderoby przeciętnego Polaka.
Jasne, ale ci "niewolnicy" by mieli jeszcze gorzej, gdybyśmy tych dóbr nie kupowali. Po drodze jest wielu pośredników, którzy zarabiają więcej, niż pracownik. Ale co można zrobić. Zapłacić więcej? Przechwyci pośrednik. Wiem, zorganizować wyzyskiwanemu uczciwą pracę. Najlepiej w Europie. Tylko zapewne będzie to inaczej zrozumiane przez wszystkie zainteresowane strony.

elka

Loteria w Babilonie

#12 Post autor: elka » 21 wrz 2017, 22:06

Mnie się wydaje, że tego pociągu już nikt nie zatrzyma. Merkel popełniła straszny błąd licząc na tanią siłę roboczą, czytałam statystyki zatrudnionych uchodźców... są śmieszne. Gdyby chcieli pracować nikt by ich nie narzucał nam siłą... Tylko trzeba by przyznać się do błędu, a to dumnego Niemca najbardziej boli... Niemniej wystarczy poczekać, aż zaczną jeszcze bardziej demolować, gwałcić, zabijać - pójdą wszyscy za Orbanem i zaczną zamykać granice. Tylko, że to z kolei oznacza wojnę...

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Loteria w Babilonie

#13 Post autor: lczerwosz » 22 wrz 2017, 14:51

elka pisze:
21 wrz 2017, 22:06
Mnie się wydaje, że tego pociągu już nikt nie zatrzyma.
Może uda mi się opisać coś, co dopiero zobaczymy na jakiejś stacji tego pociągu. Podróże kształcą.

elka

Loteria w Babilonie

#14 Post autor: elka » 24 wrz 2017, 20:43

lczerwosz pisze:
22 wrz 2017, 14:51
Może uda mi się opisać coś, co dopiero zobaczymy na jakiejś stacji tego pociągu. Podróże kształcą.
Szkoda tylko, że dopiero wtedy, kiedy odczuje się je na własnej skórze, dlatego mam nadzieję, że nie dojdzie do tej ostateczności.

A Ty pisz Leszku, wszak kropla drąży skałę. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „OPOWIADANIA”