Trolle

Apelujemy o umiar, jeśli chodzi o długość publikowanych tekstów.

Moderatorzy: Gorgiasz, Lucile

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
semiramida
Posty: 755
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:11
Lokalizacja: Wiszące Ogrody

Trolle

#1 Post autor: semiramida » 12 sty 2013, 9:05

TROLLE

trolle? skąd przybyły na ziemię? gdzie się narodziły? jakby stworzone do tego, by przynosić zło i ciemność wszędzie tam, gdzie się pojawią. z zamierzchłej przeszłości pamiętają tylko ogromne morze ognia nienawiści, którym karmiły się przez długie wieki. ich serca uczyły się niszczyć, pogardzać, poniżać i ośmieszać... aż w końcu przyszedł ich czas. wyszły na ziemię ze swoich siedzib głęboko, pod ziemią. ich oczy nie mogły znieśc prawdziwego światła. kryły się po lasach i bagnach, tam coraz bardziej nasiąkały odorem siarki, mrokiem, ropuszym jadem. od bytujących tam wiedźm nauczyły się wytwarzać zatrute strzały. ćwiczyły się też w sztuce kamuflażu. wiedziały, że mają do spełnienia misję - zniszczyć wszystko, co piękne i dobre.
niespodziewanie zaczęły pojawiać się w różnych miejscach świata. na początku wydawały się zupełnie nieszkodliwe, nawet sympatyczne. umiały przepięknie mówić. wszyscy z początku zachwycali się ich wrażliwością. opanowały do perfekcji sztukę uśmiechu i zjednywania sobie wszystkich naiwnych ziemskich istot. z ich ust nigdy nie schodziły słowa MIŁOŚĆ, NADZIEJA, PRAWDA... ten wiośniany kostium jednak szybko okazał się jedynie pustą werbalną skorupą, skrywającą pod spodem prawdziwe moralne i intelektualne ścierwo - TROLLA.
w miarę upływu czasu trolle pokazywały swoje prawdziwe ja. miodouste przeistaczały się w wężouste. początkowo ich działania zdawały się nieistotne. niekończące się spory, w których musiały mieć ostatnie zdanie. manipulacje cudzymi wypowiedziami. oskarżenia i pomówienia. zmyślne szpileczki wbijane ze słodkim uśmiechem. kopanie z ukrycia. głównym sposobem działania było ODWRACANIE KOTA OGONEM. doskonale umiały posługiwać się projekcją, typowym zachowaniem psychiatrycznie dysfunkcyjnym, i przypisywać innym własne podłe zachowania, rzekomo w myśl zasady "spojrzyj w lusterko". same luster nie znosiły, przerażone tym, co w nich mogły zobaczyć. zaszczepiały innym własne zło, aby upajać się nim do woli i nasycać widokiem zniszczeń. przy czym nieustannie rozsypywały wokół różane płatki, aby nikt nie poczuł bijącego od nich odoru złośliwości. uwielbiały pokazywać się jako czyste i nieskalane, oskarżając innych o uleganie ukrytym niecnym instynktom. perfekcyjnie prowokowały poniżając i plując;) nie ustawały przy tym w wypuszczaniu jadowitych bełtów, skryte za parawanem wszechogarniającej kryształowej dobroci...
wielu do końca dało się omamić ich słowom. przecież umiały - krzywdząc i raniąc dotkliwie - opowiadać ubrane w świetliste pajęczyny fałszu - historie z pozoru piękne. słowa z pozoru budujące. frazesy z pozoru głębokie i pełne miłości. najbardziej zaś nienawidziły tych, którzy umieli zedrzeć z nich to przebranie i dostrzec pod fasadą to, co prawdziwie skrywała - plugawego, złośliwego TROLLA.
najczęściej, gdy już nasyciły się czyjąś krzywdą, odchodziły gdzie indziej, zachowując pozory triumfu jako ofiary spisku i cudzej podłości, kalając miejsce, które wcześniej było im gościnne.

Dodano -- 12 sty 2013, 9:27 --

trzeba jeszcze powiedzieć, ze trolle cechuje absolutny i totalny BRAK POCZUCIA HUMORU. nigdy nie próbuj żartować z trollem. on zawsze wtedy najmocniej uderzy:P
Do każdego pięknie się uśmiecham:)))

e_14scie
Posty: 3303
Rejestracja: 31 paź 2011, 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trolle

#2 Post autor: e_14scie » 12 sty 2013, 13:01

Bardzo dobra charakterystyka trolli, Semi.
Swoją drogą, trzeba się ogromnie nudzić, by trollować. ;)

Udało mi się spotkać kilka dobrych osób w życiu, ale żadna z nich, nie trąbiła o miłości na prawo i lewo, nie usiłowała zmuszać do niej innych. Robiła, co uważała za słuszne i kropka.
Każdy świt jest prowokacją do nowych nadziei. Skreślić świty!

Stanisław Jerzy Lec

_______________________
e_14scie@osme-pietro.pl

Ania ayalen

Re: Trolle

#3 Post autor: Ania ayalen » 12 sty 2013, 14:10

tak sobie pomyslalam- powielanie cudzych mysli nie jest tworczoscia a jedynie kopiowaniem, pomimo zmienianych slow, a i tak nigdy nie dorowna orginalowi/ Nie szkoda czasu na odtwarzanie zycia zamiast tworzenie go?
Czternasta, popatrz, a mnie choc tak dlugo juz zyje- nie udalo mi sie spotkac nikogo kto nie bylby dobry, choc nieraz skryte jest to pod maska zlosci, szyderczyxh smiechow, ostrych slow. Wiesz, starzy ludzie powiadaja ze podobne przyciaga podobne, zycze Ci wielu dobrych spotkan

iskierka

Re: Trolle

#4 Post autor: iskierka » 12 sty 2013, 14:18

semiramida pisze:trzeba jeszcze powiedzieć, ze trolle cechuje absolutny i totalny BRAK POCZUCIA HUMORU. nigdy nie próbuj żartować z trollem. on zawsze wtedy najmocniej uderzy:P
to prawda. znam takich, i tak jak mówi e_14scie trzeba się nudzić
żeby trollować

semiramida
Posty: 755
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:11
Lokalizacja: Wiszące Ogrody

Re: Trolle

#5 Post autor: semiramida » 12 sty 2013, 14:35

przwróciłam jedynie rzeczywistości właściwe proporcje:))) każdy zasłużył na swoją bajkę. były już elfy, był ogród śmierci, teraz niech będą TROLLE:DDD trollowanie to nie efekt nudy:))) prędzej potrzeba wyładowania swoich kompleksów. troll prowokuje bo potrzebuje ofiary s.
Do każdego pięknie się uśmiecham:)))

Ania ayalen

Re: Trolle

#6 Post autor: Ania ayalen » 12 sty 2013, 15:22

znaczac swoja obecnosc sladami bluzgow? Coz, nie neguje, widocznie masz osobiste doswiadczenie w tym wzgledzie. Zdecydowanie wole koty, sa rzeczywiste, milej zabaw w.bajkopisanie zatem

semiramida
Posty: 755
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:11
Lokalizacja: Wiszące Ogrody

Re: Trolle

#7 Post autor: semiramida » 12 sty 2013, 16:01

wole koty,
a ja myślałam że ufoludki :D
Do każdego pięknie się uśmiecham:)))

Ania ayalen

Re: Trolle

#8 Post autor: Ania ayalen » 12 sty 2013, 16:03

Slonko, koty sa nieziemskie. Jak ufo

e_14scie
Posty: 3303
Rejestracja: 31 paź 2011, 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trolle

#9 Post autor: e_14scie » 12 sty 2013, 17:15

nie lubię kotów
Każdy świt jest prowokacją do nowych nadziei. Skreślić świty!

Stanisław Jerzy Lec

_______________________
e_14scie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Bożena
Posty: 1338
Rejestracja: 01 lis 2011, 18:32

Re: Trolle

#10 Post autor: Bożena » 11 cze 2013, 0:15

nie chciałabym ich spotkać- ale mam wrażenie, że kilka spotkałam nie wiedząc, że to trole :) niezły opis troli- Semi- pozdrawiam :rosa:

ODPOWIEDZ

Wróć do „OPOWIADANIA”