Plaży Anakena nie zabierze tsunami ~~2~~

Dłuższe utwory prozatorskie publikowane w odcinkach

Moderatorzy: skaranie boskie, Gorgiasz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
iTuiTam
Posty: 2280
Rejestracja: 18 lut 2012, 5:35

Re: Plaży Anakena nie zabierze tsunami ~~2~~

#21 Post autor: iTuiTam » 30 lip 2014, 18:10

karolek pisze:
iTuiTam pisze:Wyobrażał sobie, że skała tufu musi być ciepła, szorstka w dotyku, lecz ciepła, pokryta nalotem soli unoszącej się w powietrzu
Powtórzenie, które prezentuje się tutaj dziwnie.
iTuiTam pisze: marząc o tym, by kiedyś odwiedzić miejsce, w którym stały posągi. W końcu uprzytomnił sobie, że Jest w Teraz, na Miejscu i na wyciągnięcie ręki ma swoje chłopięce marzenia
Masz powtórzenia w zbyt malutkim kawałeczku tekstu: marząc-marzenia; miejsce-miejscu. Rozumiem, że w pewnych wyrażeniach są one celowe, ale tutaj źle robią, moim zdaniem.
iTuiTam pisze:Stojąc po północnej stronie posągu
Nie wiem, czy posągi w ogóle mają północne lub południowe strony, bo musiałyby one istnieć względem czegoś. Wydaje mi się, że tylko położenie geograficzne może być przez takowe określane, ze np. coś jest na południe od czegoś, itp.

iTuiTam pisze:gorąca noc wdarła się natychmiast swoim wilgotnym oddechem do wnętrza.
A to zdanie bardzo mi się spodobało.


Jeszcze nie wiem jak to ocenić. Masz swój, odmienny styl.

Pozdrawiam
:rosa:
Dziękuję za czytanie i komentarz, Karolku.

ad 1 - powtórzenie ma na celu podkreślenie cechy i jest zamierzone, by z takim odczuciem pozostał Czytelnik

ad 2 - miejsce i Miejsce, to dwa różne miejsca. Jeśli chodzi o marzenia, zastanowię się, ale niestety nie należę do osób, które boją się powtórzeń. Są pewne słowa, które nie mają dobrych zamienników.

ad 3 - wszystko ma cztery strony, nie uważasz? Jeżeli przyjęliśmy strony świata, jako uniwersalne odnośniki, to znaczy, że nie potrzebne jest dookreślanie względem czego. Tak na to patrzę :)

ad 4 - dziękuję za wyłuskanie czegoś, co Ci się spodobało.

również pozdrawiam
stajemy się szeptem...
szeptem...
szeptem
iTuiTam@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „CIĄG DALSZY NASTĄPI”