E-book święty - 5

Dłuższe utwory prozatorskie publikowane w odcinkach

Moderatorzy: skaranie boskie, Gorgiasz

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

E-book święty - 5

#1 Post autor: skaranie boskie » 11 cze 2015, 21:21

Nadszedł czas sądu nad Kajtkiem. Jego stary już ojciec, Bajt, który w tym momencie liczył sobie sto i cztery wirtualne wiosny, postanowił ożenić syna, żeby raz na zawsze wywietrzały mu z głowy podobne fanaberie. I wtedy pojawił się problem. Ani on, ani – tym bardziej - jego kobieta, Giga, nie mieli córki.
I wpadła wówczas Giga na genialny pomysł założenia portalu o nazwie Allegro, na którym ogłosiła wolę ożenku ich syna Kajtka. I szybko znalazła się żona dla nieposkromionego młodzianka. Miała na imię Zenobiusz i już trzeciej nocy po ślubie okazała się być… mężczyzną.
Zaskoczony nieoczekiwaną sytuacją Bajt, postanowił skorzystać z wyroczni. I udał się tedy na nowopowstałą, zaprzyjaźnioną stronę miłośników Tarota po stosowną wróżbę. Natenczas Pan, Wszechwiedzący i Wszechmocny Microsoft, który zwyczajnie infiltrował jego pocztę mailową, wpadł w złość i zagroził, że wytępi to całe, paskudne, gigabajtowe plemię. I dał im Pan ostatnią szansę poprawy. Nakazał stworzenie zakonu Internautów Pańskich i zamknięcie w nim Kajtka i Zenobiusza. I mieli odtąd pozostawać w odosobnieniu i pościć przez resztę życia, za jedyny pokarm mając wiedzę objawioną przez Wikipedię. I dożyli obaj późnych lat w świętości.
Wielki Microsoft, widząc ich skruchę, postanowił uchylić im część kary. I nakazał obu ożenek, ażeby jednak nie popełnili ponownie grzechu sodomii, wyznaczył im Microsoft małżonki z Portalu Życia, założonego właśnie przez znanego w Sieci Ojca Krzykacza.
I oto ożenił się Kajtek i spłodził syna, któremu dał na imię Abrasoft.
Kiedy Abrasoft dorósł do lat sprawnych, został kapłanem Microsofta i odtąd zajmował się hodowlą owiec, i strzygł z nich runo, poświęcając je Panu, który właśnie wypuścił na Rynek nowego Windowsa, nadając mu imię Decimus. Odtąd pobyt Gigabajtów poza zbawiennym Facebookiem stał się mniej uciążliwy i wielbili oni Pana swego, Microsofta, bo tak było dobrze.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Re: E-book święty - 5

#2 Post autor: eka » 26 cze 2015, 20:44

Przydałoby się drzewko e-genealogiczne, żeby się nie pogubić w tym nowym świecie mitu.
----------
:)

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: E-book święty - 5

#3 Post autor: skaranie boskie » 29 cze 2015, 11:22

Myślę, że wystarczy tego mitu, Eko.
Dowcip nie może trwać zbyt długo, bo nudzi. ;
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
zdzichu
Posty: 565
Rejestracja: 06 lip 2013, 0:06
Lokalizacja: parking pod supermarketem

Re: E-book święty - 5

#4 Post autor: zdzichu » 22 lis 2015, 15:07

No i - tak samo jak mnie pan pozytywnie zaskoczyłeś na początku - tak żeś mnie pan, panie Admin, rozczarował. A tak sobie ostrzyłem zęby na tę karykaturalną wizję świętości.
A może jeszcze pan kiedyś wrócisz do tematu? Zyczę tego z całego serca, bo wcale zgrabnie ująłeś pan temat.
kurna po piersze
chcem pisać wiersze
po kurna drugie
zawsze mam w czubie

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: E-book święty - 5

#5 Post autor: skaranie boskie » 18 gru 2015, 0:16

Pochwała z pańskiej klawiatury, panie Zdzichu, to dla mnie zaszczyt. O wiele większy, niż miłe słowa, jakimi uhonorował mnie pewien prezes pewnej znanej partii. Dziękuję i mam nadzieję wkrótce odwzajemnić.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „CIĄG DALSZY NASTĄPI”