Skype me! /1/

Dłuższe utwory prozatorskie publikowane w odcinkach

Moderatorzy: skaranie boskie, Gorgiasz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Skype me! /1/

#11 Post autor: Patka » 26 lut 2017, 16:12

Przeczytałam, zachęcona opinią Admina, który mnie tu przysłał.
Mam nadzieję, że kolejne polecenia, jakie otrzymam, będą rzeczywiście dotyczyły dobrych tekstów. Tego dobrym nazwać nie mogę. Co najwyżej jest dobrze (czytaj: poprawnie) napisany, ale to żadna zaleta.
Tekst opiera się na niskich lotów żartach, które śmieszyły x lat temu, teraz mogą co najwyżej wywołać jeden uśmiech - politowania. Nie wiem, czy nawet odpowiednia ilość alkoholu coś by pomogła (pierwszy raz czytałam tekst po drinku, dziś drugi raz, już na trzeźwo, za każdym razem przyjemność z czytania była zerowa, a powaga na mojej twarzy większa niż... tu sobie niech każdy wymyśli jakieś porównanie).
Pół biedy by było, gdyby te żarciki były tylko jakimś procentem tekstu - ot, od czasu do czasu suchy żarcik się pojawi. Ale nie, marny humor przepełnia cały tekst (a przynajmniej te dwie wklejone części - oceniam je obie, nie będę już się wpisywać pod drugą). Nie da się więc ocenić utworu bez omówienia jego - że tak powiem - warstwy humorystycznej. Wszystko inne zostaje przesłonięte, ciężko się wręcz skupić na treści, choć i tak jej niewiele i nie stanowi jakiejś bardzo rozbudowanej fabuły (przynajmniej na razie). Gdyby odcinki były dłuższe, nie dałoby się tego czytać - plus więc za odpowiednie dawkowanie. Innych, niestety - oprócz jeszcze wspomnianej na początku poprawności - nie widzę.

Pozdrawiam
Patka

Gruszka

Re: Skype me! /1/

#12 Post autor: Gruszka » 26 lut 2017, 16:54

/Przeczytałam, zachęcona opinią Admina, który mnie tu przysłał.
Mam nadzieję, że kolejne polecenia/ Patka, nie ja Cie zaprosilam do tekstu, więc nie wiem po co plączesz tę pretensję.
Z reszta komentarza zapoznałam sie i tyle.
Przepraszać nie będę że się fatygowałaś.
Pozdro!

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Skype me! /1/

#13 Post autor: skaranie boskie » 26 lut 2017, 17:57

Poleciłem Patce i będę polecał innym.
Jakośc utworu wcale nie musi być pochodną poruszanego w nim tematu, czy powagi, z jakim się do niego odnosi. Również świeżość dowcipów nie ma tu znaczenia. Opowiedzieć bowiem stary dowcip tak, żeby rozbawić publiczność (oczywiście poza Patką, bo ona ma inne poczucie humoru) i żeby ona albo onej starości nie dostrzegła, albo przeszła nad nią do przaku dziennego, nie wytykając jej opowiadającemu. I tu widzę walory utworu, których Patka, jako osoba wyjątkowo poważna i dokładna, nie dostrzegła.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Skype me! /1/

#14 Post autor: Patka » 26 lut 2017, 18:09

skaranie boskie pisze:oczywiście poza Patką, bo ona ma inne poczucie humoru)
Zapomniałeś o refluksie.
Być może są inni, których utwór nie śmieszy, ale boją się skomentować tekst, wiedząc, jak ich komentarze zostaną potraktowane przez autorkę dzieła i jej adwokatów.
Powiadam więc im - dobrze czynicie, iż milczycie (rym specjalny).

Gruszka

Re: Skype me! /1/

#15 Post autor: Gruszka » 26 lut 2017, 18:34

Patka, a jak ja potraktowaam? Nie broniłam, nie atakowałam, a jeno dałam znać, że zrobię co zechcę.
Plackiem mam przed wami padać?

elka

Re: Skype me! /1/

#16 Post autor: elka » 26 lut 2017, 18:48

Przeczytałam i się pośmiałam, bo mogę i lubię. Nawet jeśli komuś się to nie podoba, niewiele mnie to obchodzi. Czyli tym samym, czuję braterstwo z wesołą staruszką...
Patka pisze:Być może są inni, których tekst nie śmieszy, ale boją się skomentować tekst, wiedząc, jak ich komentarze zostaną potraktowane przez autorkę tekstu i jej adwokatów.
Powiadam więc im - dobrze czynicie, iż milczycie (rym specjalny).
Patko, jak ja żałuję, że Ty tego nie przemilczałaś, bo jest mi za Ciebie wstyd. Namawiasz do ignorancji tekstu? Wydajesz opinię, na podstawie opinii Refluksa? :crach:

Pierwszy raz spotykam się z użyciem w jednym zdaniu, aż trzech powtórzeń tego samego wyrazu - musisz Patko popracować nad stylem, bo fatalny...

Pozdrawiam.elka. :rosa:

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Skype me! /1/

#17 Post autor: Patka » 26 lut 2017, 18:52

Gruszko - wystarczyłoby zwykłe "dziękuję". Od razu by twoja odpowiedź milej wyglądała.
Elko - wyrażam swoją opinię. Że jest ona zgodna z opinią refluksa, to chyba nic niesamowitego. Za wyłapanie powtórzeń dziękuję, ale żeby od razu na ich podstawie oceniać mój styl... to zresztą nie miejsce i czas na to.

Z mojej strony to wszystko. Żałuję, że skomentowałam tekst, no ale cóż.

Aha - nikogo nie zachęcam do ignorowania tekstu. Napisałam tylko, żeby ci, co chcą odnieść się do niego krytycznie, wiedzieli, jak mogą zostać przyjęci.

Gruszka

Re: Skype me! /1/

#18 Post autor: Gruszka » 26 lut 2017, 19:04

Gruszka pisze:Patka, a jak ja potraktowaam? Nie broniłam, nie atakowałam, a jeno dałam znać, że zrobię co zechcę.
Plackiem mam przed wami padać?
Patka, ponownie, bo niczego więcej nie dodam ponad tę odpowiedź.
Ty za złośliwości podobno nie przepraszasz, a ja za nie nie dziękuje.

I nie sugeruj innym, że w taki czy inny sposób bedą potraktowani.

Protekcjonalny ton Twojego komentarza jest nie na miejscu.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Skype me! /1/

#19 Post autor: skaranie boskie » 26 lut 2017, 19:30

Chyba wszystko się zaczęło od mojej reakcji na wpis Patki.
Rzeczywiście może on mieć znamiona ataku personalnego.
Oświadczam tedy, że napisałem go jako polemikę, czując się wywołany przez Patkę właśnie do tablicy.
W ripoście nie wystąpiłem, jako adwokat Autorki, ani utworu, lecz w obronie własnego zdania, które wyraziłem wcześniej, a które krytyczny post zdawał się deprecjonować.
Wtrącenia o poczuciu humoru, tudzież powadze Patki, były zbędne, post miałby swoją wagę rownież bez nich. Patko, przepraszam.
:rosa: :rosa: :rosa:

Przy okazji, chcę dodać, że komentowanie komentarzy jest ze wszech miar słuszne i konieczne. To właśnie dyskusja daje więcej wiedzy, niż suche opisanie wrażeń czytelniczych, lub ich braku.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

elka

Re: Skype me! /1/

#20 Post autor: elka » 26 lut 2017, 21:15

skaranie boskie pisze: Przy okazji, chcę dodać, że komentowanie komentarzy jest ze wszech miar słuszne i konieczne. To właśnie dyskusja daje więcej wiedzy, niż suche opisanie wrażeń czytelniczych, lub ich braku.
To czym można nazwać, namawianie [przez Patkę] wszystkich, do milczenia, bo tak jakoś nie do końca to rozumiem... :myśli:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CIĄG DALSZY NASTĄPI”