Kto to wymyślił? Trzy godziny w pracy

Proza w pigułce, drabble.

Moderatorzy: skaranie boskie, Gorgiasz

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Adela
Posty: 833
Rejestracja: 11 mar 2012, 12:41

Kto to wymyślił? Trzy godziny w pracy

#1 Post autor: Adela » 14 mar 2014, 21:41

16.00
Kto to wymyślił, żeby w piątek siedzieć w robocie do 19? Mam pilnować telefonu. Podobno może uciec. Klient widmo nie dzwonił rok. Nie sądzę, żeby dziś był ten wielki dzień podniesienia słuchawki. Przeżyję, nie mam wyjścia, męża, bogatych rodziców. Jestem banalną historią, jedną z wielu. Być może, gdybym parę razy z rzędu upiła się jak Bukowski miałabym lepsze spojrzenie na siebie i otaczający mnie świat. Tymczasem nuda, gdzie bym okiem czy innym narządem nie rzuciła.
Rano, przynajmniej na pięć minut, poczułam się kobietą. Było to w windzie. Na drugim piętrze wsiadł Petr, z którym czasami współpracuję, kiedy mamy zlecenie na tłumaczenia. Wysoki, ciemne włosy, kulturalny. Przedzierającym się w najgłębsze zakamarki głosem zapytał o plany na weekend. Był tak miły, że nagle zrobiło się duszno. Ochłonęłam po dwóch godzinach za pomocą świeżego powietrza, papierosa i koleżanki Danusi, do której zadzwonił chłopak z kłamstwem na dwa metry. Nie połknęła. Cały dzień siedzi i obmyśla plan zemsty. Czuję, że będzie z facetem krucho. Nie pozbiera się do następnych świąt, a i to nie wiadomo.
17.00
Nie znoszę piątków. Co mam robić przez te wolne dni? Znów na siłę jechać na wycieczkę, iść do kina? Z Petrem pojechałabym wszędzie. Nawet zwiedzać wodociągi w Bydgoszczy. Problem w tym, że umiejętność kokietowania zgubiłam gdzieś po drodze pomiędzy jednym a drugim nieudanym związkiem. Umiem zaciekawić mężczyzn poprzez słowo pisane. Dzieci z tego nie będzie. Niestety. Kto to wymyślił, że trzeba się spotkać i spółkować?
Czytam artykuł o Ukrainie i Krymie. Szybko rezygnuję z lektury, nie chcąc się denerwować. Mam na ten temat swoje zdanie, zresztą jak na większość konfliktów światowych, rodzinnych i sąsiedzkich. Wczoraj śniła mi się wojna. Uniki przed snajperami, zbiegowiska ludzi pędzących w panice. Danusi śnił się seks z Ibiszem. Nie wiem co jest gorsze.
Teraz moja droga koleżanka uśmiecha się pod nosem. To znak, że wymyśliła zbrodnie doskonałą. Zuch dziewczyna, z takimi można konie kraść, iść w ogień. Nigdy nie wątpiłam w jej kreatywność i chęć samodoskonalenia się. Nie pytam o szczegóły. Przyjdzie czas, że opowie mi o skomleniu i bukiecie róż. Myślę o kolacji: jeść czy nie jeść? Kto to wymyślił, że należy?
18. 00
Za chwilę przywitam grobową ciszę. Danusia ubiera kurtkę i wyłącza komputer. Przykro mi, że nie umiem wymyślić innych trzech godzin, w których akcja byłaby szybsza niż tańce latynoamerykańskie, a bohaterzy podbijali serca czytelników. Danusia odbiera telefon. Oho, jej facet jest dosyć spostrzegawczy i ratuje grunt pod nogami. Zresztą, dlaczego się dziwię? Przecież nie chodziłaby z idiotą.
Dokończyłam raport i wysłałam. Od dawna uważam, że Rynkowski powinien śpiewać: życie, życie jest tabelą. Prostuję kości, zgodnie z instrukcją ćwiczeń za biurkiem. Szkoda mi przede wszystkim lasów. Kto to wymyślił, że nie mogą się wypowiedzieć?
Telefon na kablowej smyczy nie uciekł. Żaden William Wallace nie zadzwonił.
Czytam w Wyborczej „Pisarską listę płac”. Ziemia obiecana, a płody marne.
Jakie to szczęście, że mogę siedzieć w akwarium i zapłacić rachunki.
Kto to wymyślił, żeby w ogóle mieć jeszcze potrzebę napisania?
Czegokolwiek.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2014, 10:03 przez Adela, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Kto to wymyślił? Trzy godziny w pracy

#2 Post autor: Patka » 15 mar 2014, 10:22

Super. Masz więcej tych godzin? ;)

Adela
Posty: 833
Rejestracja: 11 mar 2012, 12:41

Re: Kto to wymyślił? Trzy godziny w pracy

#3 Post autor: Adela » 16 mar 2014, 10:03

Patko, dziękuję za wizytę i komentarz. Więcej godzin powiadasz;) na razie nie mam.

Pozdrawiam serdecznie,
A.

Awatar użytkownika
411
Posty: 1778
Rejestracja: 31 paź 2011, 8:56
Lokalizacja: .de

Re: Kto to wymyślił? Trzy godziny w pracy

#4 Post autor: 411 » 16 mar 2014, 13:11

Swietne to jest. Absolutnie i w calosci.
Ubawilam sie jak rzadko.
Adela pisze:Kto to wymyślił, że należy?
No wlasnie, kto wymyslil, ze mamy zawsze i wszedzie doszukiwac sie potkniec, zlych zamiarów i przedkladac gnojenie przed czysta rozrywke?
;)

To ja chwale, gdyby ktos jeszcze nie zauwazyl.
Wszystkiema kopytkamy.

Milego, Adelko,
J.
Nie będę cytować innych. Poczekam aż inni będą cytować mnie.

bartosia
Posty: 554
Rejestracja: 10 lis 2011, 10:37
Lokalizacja: Niemcy
Kontakt:

Re: Kto to wymyślił? Trzy godziny w pracy

#5 Post autor: bartosia » 17 mar 2014, 8:21

:ok:
Fajne. (I na poczatek dnia pracy ;) )

Adela
Posty: 833
Rejestracja: 11 mar 2012, 12:41

Re: Kto to wymyślił? Trzy godziny w pracy

#6 Post autor: Adela » 17 mar 2014, 10:04

Witam,
Patko, 411, Bartosiu dziękuję za lekturę i komentarze.
Miłego dnia życzę;)
Pozdrawiam,
A.

karolek

Re: Kto to wymyślił? Trzy godziny w pracy

#7 Post autor: karolek » 20 mar 2014, 1:45

.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2016, 3:23 przez karolek, łącznie zmieniany 1 raz.

Adela
Posty: 833
Rejestracja: 11 mar 2012, 12:41

Re: Kto to wymyślił? Trzy godziny w pracy

#8 Post autor: Adela » 20 mar 2014, 8:09

Witam,

Karolku, dziękuję za lekturę i komentarz. Absolutnie się nie naraziłeś. Doceniam krytyczny punkt widzenia.
Pozdrawiam,
A.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Kto to wymyślił? Trzy godziny w pracy

#9 Post autor: skaranie boskie » 21 mar 2014, 20:35

Adela pisze:Kto to wymyślił, żeby w piątek siedzieć w robocie do 19?
Nie wiem, kto to wymyślił, ale chciałbym, żeby mój szef wymyślił to samo. Tymczasem ten łajdak uważa, że piętnaście godzin pracy na dobę przez pięć dni to za mało, trzeba jeszcze trochę pozasuwać w sobotę. A i w niedzielę nie zaszkodziłoby...
Tekst chyba napisany z nudów podczas czekania na ważny telefon, ale napisany dobrze i z pomysłem.
:kwiat: :kwiat: :kwiat:
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Adela
Posty: 833
Rejestracja: 11 mar 2012, 12:41

Re: Kto to wymyślił? Trzy godziny w pracy

#10 Post autor: Adela » 22 mar 2014, 8:34

Skaranie, szefa nie zazdroszczę.
Dziękuję za wizytę i komentarz.
Pozdrawiam,
A

ODPOWIEDZ

Wróć do „OKRUCHY PROZATORSKIE”