Drabble II - mgielne

Proza w pigułce, drabble.

Moderatorzy: skaranie boskie, Gorgiasz

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Lucile
Moderator
Posty: 2484
Rejestracja: 23 wrz 2014, 0:12
Płeć:

Drabble II - mgielne

#1 Post autor: Lucile » 08 kwie 2015, 18:57

Jeszcze nie zdecydowałam. Dopiero narasta. Wypełnia opuszki palców lekkim, niepokojącym drżeniem.
Jaka będzie: ciężka, lepka, obezwładniająca, czy delikatna, pieszczotliwie muskająca.
To ty zdecydujesz. Łagodna? Salome?
Wpatruję się uważnie, bardzo uważnie, chociaż nie zwracasz uwagi.
A przecież tyle we mnie czułości. Nadal nie widzisz, że od ciebie zależy, w co się przeistoczy.
Więc uważaj, bo zaczynam się nudzić. Nuda ma odcień brunatny podszyty zgniłą zielenią i siarczaną żółcią - bagienna taka.
Już ci mówiłam - nie uwierzyłeś. I nie patrz na mnie zimno. To niebezpieczne - zrozum.

Twój chłód uwolni mgłę adwekcyjną. Chcesz tego?
Przecież musisz wiedzieć, że rano zagubisz się w niej... bezpowrotnie.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2015, 22:06 przez Lucile, łącznie zmieniany 1 raz.
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
coobus
Posty: 3982
Rejestracja: 14 kwie 2012, 21:21

Re: Drabble II - mgielne

#2 Post autor: coobus » 09 kwie 2015, 19:02

Lucile pisze:To ty zdecydujesz. Łagodna? Salome?
A więc jednak śmierć, bo ona się czai w tych dwóch odsłonach. Jeszcze można wszystko cofnąć, powstrzymać.. To ON decyduje, jak daleko mglistość wejdzie w ich życie i skryje to, co ciągle niezbędne do życia. Choćby czułość, coraz mniej widoczna w gęstniejących oparach.
Ładny zapis. Pozdrawiam, gratulując umiejętności przekazu :)
” Intuicyjny umysł jest świętym darem, a racjonalny umysł - jego wiernym sługą." - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Lucile
Moderator
Posty: 2484
Rejestracja: 23 wrz 2014, 0:12
Płeć:

Re: Drabble II - mgielne

#3 Post autor: Lucile » 12 kwie 2015, 18:48

Coobi,
miło mi, ze zajrzałeś i pozytywnie oceniłeś - bardzo dziękuję :)
Pomyślałam, że spróbuję napisać niewielki cykl drabble o tematyce - kobieta, jako zjawisko atmosferyczne. Sama jestem ciekawa, czy podołam. Pomału kiełkuje już kolejne - jeżeli go z siebie wydobędę - powstanie tryptyk.
Póki co, interesują mnie groźne zjawiska, może pora na gwałtowną wiosenną burzę? ;). Na tęczę jeszcze sama muszę poczekać.
Trafnie zauważyłeś - Łagodna, Salome - tak, czy tak śmierć, z jedną różnicą - czyja? Stąd to mgielne wahanie; dostojewszczyzna, czy biblijna femme fatale

Przesyłam serdeczności :vino: :kofe:
Lucile :rosa:
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Drabble II - mgielne

#4 Post autor: Patka » 12 kwie 2015, 20:44

Lucile pisze: sie
zgubił się ogonek (ostatnia linijka)
Lucile pisze:Jaka będzie; ciężka, lepka, obezwładniająca, czy delikatna, pieszczotliwie muskająca
Nie średnik, tylko dwukropek lub myślnik. Średnik tu po prostu nie pasuje i jest niepoprawny.
Lucile pisze:że od ciebie zależy w co się przeistoczy
po "zależy" przecinek.

Skorzystasz z rad i edytujesz tekst, a będzie się on o wiele lepiej reprezentować pod względem poprawności. Wszystkie teksty trzeba dopracować na ile się da, głównie jednak te bardzo krótkie, bo łatwo można dostrzec w nich usterki (znaczy czytelnik może dostrzec, co sprawi, że przyjemność czytania spada).

Sam tekst, styl, forma, użyte słownictwo mnie nie przekonuje. Nie lubię takiego pisania, nie przemawia do mnie, nie wzrusza, nie wywołuje emocji. Jest nijako, banalnie, zbyt ckliwie. Tekst po sekundzie od przeczytania wylatuje z pamięci.

Temat cyklu - ok, fajne, tylko czemu się ograniczać do takiej formy, jaką jest drabble? Nie lepiej pisać po prostu miniaturki, bez liczenia słów? Dla mnie to jest sztuczne, pisanie pod liczbę wyrazów.

Pozdrawiam
Patka

witka
Posty: 3121
Rejestracja: 28 wrz 2016, 12:02

Re: Drabble II - mgielne

#5 Post autor: witka » 13 kwie 2017, 15:44

Bardzo kobiece i zakonczenie to odkrycie jakiejś nowej kobiecości- Twojej.
https://www.youtube.com/watch?v=QdykXAT19Go
Nie bój się snów, dzielić się tobą nie będę. - Eka

Awatar użytkownika
tabakiera
Posty: 2365
Rejestracja: 15 lip 2015, 20:48
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Drabble II - mgielne

#6 Post autor: tabakiera » 13 kwie 2017, 16:20

Piękna śmierć w takiej odsłonie.
Czuła, empatyczna.
Lepsza taka, niż kościotrup z kosą.

Może być to też o zimnie w związku.
Ona już nie walczy, bo od niej zależy niewiele.
Pozostaje tylko wejść w tę mgielną grę.

Awatar użytkownika
Lucile
Moderator
Posty: 2484
Rejestracja: 23 wrz 2014, 0:12
Płeć:

Re: Drabble II - mgielne

#7 Post autor: Lucile » 13 kwie 2017, 20:41

A to niespodzianka. Wygrzebałeś z czeluści piwnic Ósmego ten drobiazg. Jakżeż mi miło. Przypomniałam sobie, że niegdyś, w końcu nie tak dawno, miałam ambitne plany - przedstawić, opisać i ująć w drabble „kobietę, jako zjawisko atmosferyczne”.
witka pisze:Bardzo kobiece i zakonczenie to odkrycie jakiejś nowej kobiecości- Twojej.
Powstały dwie części: „kobieta – wiatr” i „kobieta – mgła”, zdaje się, że następną miała być „kobieta – burza” i chyba miałam jeszcze pomysł na „kobietę – tęczę”... ale, jak widać, zniechęciłam się. Wydobywając ten tekst obudziłeś we mnie ochotę na kontynuację tematu.
Z przyjemnością zanurzyłam się w białą satynową noc. Dziękuję.
tabakiera pisze:Piękna śmierć w takiej odsłonie.
Czuła, empatyczna.
Lepsza taka, niż kościotrup z kosą.

Może być to też o zimnie w związku.
Ona już nie walczy, bo od niej zależy niewiele.
Pozostaje tylko wejść w tę mgielną grę.
Dobrze to ujęłaś – tak, czy siak – zagubienie; we mgle, w niepamięci, w samotności, w śmierci.
Dziękuję Kwietniowa Komentatorko w kolorowej koszulce, czy na tym twarzowym pomarańczu nie pojawiły się przypadkiem piękne i delikatne wiosenne kwiatki? Wcale bym się nie zdziwiła, przecież w odpowiedniej porze kiełkowania była „w związku z leśnym podłożem”.

Witka, Dorotko, serdecznie pozdrawiam i przesyłam życzenia
pogodnych Świąt Wielkanocnych.

Lucile
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „OKRUCHY PROZATORSKIE”