Sceny balkonowe

Proza w pigułce, drabble.

Moderatorzy: skaranie boskie, Gorgiasz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7009
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46
Lokalizacja: Trójmiasto i przyległe światy

Sceny balkonowe

#11 Post autor: alchemik » 02 lut 2018, 17:17

Nie tylko, że nic się przez owe milenia nie zmieniło w kwestii spojrzenia filozoficznego i metaforycznego, to jeszcze ta poezja wydaje mi się cholernie współczesna.
To niesamowite, jacy byliśmy, jesteśmy i będziemy do siebie podobni za kolejne milenia.

Jurek
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Lucile
Moderator
Posty: 2484
Rejestracja: 23 wrz 2014, 0:12
Płeć:

Sceny balkonowe

#12 Post autor: Lucile » 02 lut 2018, 23:12

alchemik pisze:
02 lut 2018, 17:17
Nie tylko, że nic się przez owe milenia nie zmieniło w kwestii spojrzenia filozoficznego i metaforycznego, to jeszcze ta poezja wydaje mi się cholernie współczesna.
To niesamowite, jacy byliśmy, jesteśmy i będziemy do siebie podobni za kolejne milenia.
Masz rację, Jerzy, właśnie dlatego sięgam po teksty z tak odległych czasów, iż spokojnie (przynajmniej niektóre) mogłyby uchodzić za takie, które dopiero co wyszły spod pióra, a raczej z klawiatury współczesnego filozofa, poety.

I jeszcze małe dopowiedzenie.
Wprawdzie kiedyś eka „zarzuciła mi” - słusznie, że i tak, - wcześniej, czy później - napiszę odautorski komentarz (Ewo – nie mam nic złego na myśli, stwierdziłaś fakt, z którym się w pełni zgadam), więc nie mogę się powstrzymać i jedno zdanie, jakie nie padło, chociaż to alchemik był o krok.

Balkon = ambona

Tak, ambona, jednak chodzi o tę leśną – dla myśliwego - przydatną i używaną podczas nagonki i polowania.

Ciekawe, czy tym zbrodniarzom z mojego tekstu przyszło to kiedyś do głowy?

Pozdrawiam
Lu
Non quivis, qui vestem gestat tigridis, audax


lucile@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „OKRUCHY PROZATORSKIE”