- chorzy z urojenia...

Dzienniki, reportaże, eseje, felietony, artykuły, listy itp.

Moderatorzy: Gorgiasz, Lucile

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
bronmus45

- chorzy z urojenia...

#1 Post autor: bronmus45 » 20 sie 2017, 7:35

pozoranci x 250.jpg
#
Niebezpieczni pozoranci dla:
Patriotyzm - Wiara - Władza
#
Pozoranci patriotyzmu stanowią w społeczeństwie dosyć znaczny odsetek. Bo do nich zaliczyć należy nie tylko "polityczno - społecznych patriotów", lecz również tych sportowych, obyczajowych etc. Przynoszą znacznie więcej szkód dla wspólnego dobra - jakim jest Polska - niż niejeden obcy i wrogi wywiad, inspirujący zresztą tych wewnętrznych szkodników.
Przykładów podawać nie zamierzam - każdy ma prawo samemu się odnieść do określenia tych czy innych takim mianem.

Pozoranci wiary - religie w Polsce są zdominowane przez rzymskokatolickie chrześcijaństwo. To nie jest zarzut, tylko stwierdzenie faktu. I dlatego w tej oto religii najbardziej są zauważalne, bo obserwowane przez większość społeczeństwa wszelkie skrzywienia, wypaczenia etc. Chowanie ich pod dywan przynosi jeszcze większe szkody niż jawne wytykanie nieprawidłowości, nawet przez niewierzących, czy tylko niepraktykujących. Często bowiem - takie spojrzenie z boku - mimo że wydaje się krzywdzącym, jest jedynym sposobem na otrzeźwienie osób sprawujących zwierzchnictwo nad Kościołem.

Pozoranci demokratycznej władzy - to Ci wszyscy - od samego Premiera rządu po sołtysa we wsi, którzy zapominają że mają służyć swoim "poddanym" dla ich dobra, a nie czynić z tej władzy coś na kształt dyktatury jednostki. A tak niestety dzieje się przy i po każdych wyborach. Obojętnie, jaka opcja aktualnie rządzi.

#
To właśnie Ci "władcy" - jak i poprzedni "wyznawcy wiary" czy też "patrioci" potrafią zohydzić w oczach współobywateli tę rolę ich środowiska na całokształt życia społecznego. Na "chorych władców" jest sposób - urna wyborcza i głos obywatelski jednakowo ważny dla Prezydenta czy schorowanego emeryta. Ma to również wpływ po części na "chorych patriotów"...

Lecz już "chorzy wyznawcy wiary" jako prawdziwi apostołowie szatana - są poza wszelką kontrolą... I przynoszą najwięcej szkód, bo to przecież na katechizmie - jako pierwszej z Konstytucji dla wierzących - opartych jest wiele zapisów ustawowych zachowujących praworządność państwa. Mającego służyć wszystkim jego obywatelom, a nie tylko wybranej religii...
.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

bronmus45

- chorzy z urojenia...

#2 Post autor: bronmus45 » 20 sie 2017, 7:43

- Niestety - coś się znowu "spsuło" i obrazek pozostał na dole, a przecież jego prawidłowy adres widnieje pośrodku u góry - :crach:

bielu
Administrator techniczny
Posty: 127
Rejestracja: 05 lis 2011, 18:00
Płeć:
Kontakt:

- chorzy z urojenia...

#3 Post autor: bielu » 20 sie 2017, 8:38

bronmus45 pisze:
20 sie 2017, 7:43
- Niestety - coś się znowu "spsuło" i obrazek pozostał na dole, a przecież jego prawidłowy adres widnieje pośrodku u góry - :crach:
nie da się centrować obrazków, one nie podlegają formatowaniu tekstu, stąd problem...

bronmus45

- chorzy z urojenia...

#4 Post autor: bronmus45 » 20 sie 2017, 8:56

bielu pisze:
20 sie 2017, 8:38
bronmus45 pisze:
20 sie 2017, 7:43
- Niestety - coś się znowu "spsuło" i obrazek pozostał na dole, a przecież jego prawidłowy adres widnieje pośrodku u góry - :crach:
nie da się centrować obrazków, one nie podlegają formatowaniu tekstu, stąd problem...
To może usunąłbyś to centrowanie z obydwu moich dzisiejszych wpisów - ja nie mam możliwości edycji - bo tak, jak jest - wygląda nie za bardzo... :smoker:

bronmus45

- chorzy z urojenia...

#5 Post autor: bronmus45 » 20 sie 2017, 9:09

dzięki wielkie BIELU... :ok:

Awatar użytkownika
refluks
Posty: 714
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

- chorzy z urojenia...

#6 Post autor: refluks » 20 sie 2017, 17:08

Święta prawda na tej ilustracji.
Kit z tefałen.
Gdyby istniała tu opcja oceniania, to za ten obrazek dostałbyś od mła plusa.
A tak to aby poklepię cię po łopatce.

bronmus45

- chorzy z urojenia...

#7 Post autor: bronmus45 » 20 sie 2017, 17:31

refluks pisze:
20 sie 2017, 17:08
Święta prawda na tej ilustracji.
Kit z tefałen.
Gdyby istniała tu opcja oceniania, to za ten obrazek dostałbyś od mła plusa.
A tak to aby poklepię cię po łopatce.
Ten obrazek nie jest mojego autorstwa - pobrany z sieci kilka lat temu, a teraz jakoś nie mogę znaleźć jego prawdziwego adresu. A podawanie mojego z innej strony nie wchodzi w rachubę. Zapomniałem dopisać pod spodem - obrazek z sieci - a tutaj nie ma opcji edycji tekstu, by dopisać tą informację. Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
refluks
Posty: 714
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

- chorzy z urojenia...

#9 Post autor: refluks » 20 sie 2017, 18:07

Ale mnie nie chodziło o autorstwo, a o świetnie dobranie ilustracji do tytułu.
Moja wina, że o tym dobraniu nie wspomniałem.
Nie zmienia to faktu, że antypisowski bronmusie45 strzeliłeś se w stopę.

Jeśli nie zrozumiałeś, to ja chętnie wytłumaczę.

bronmus45

- chorzy z urojenia...

#10 Post autor: bronmus45 » 20 sie 2017, 18:13

- ależ to są ujęcia z TRWAM, telewizji PiS i wszelkiej innej formy zbliżonej do publicznej TVP...!!! :down:

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROZA DOKUMENTALNA I PUBLICYSTYKA”