overload

Forum zawiera treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Moderator: Gloinnen

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Arti

Re: overload

#21 Post autor: Arti » 17 gru 2011, 14:08

głupie, nie?

NathirPasza
Posty: 803
Rejestracja: 30 paź 2011, 17:05
Lokalizacja: Piwnica

Re: overload

#22 Post autor: NathirPasza » 17 gru 2011, 14:09

Nie tyle głupie, co nietrafione moim zdaniem... :myśli:
Mieszkam w wysokiej wieży ona mnie obroni
Nie walczę już z nikim nie walczę już o nic
Palą się na stosie moje ideały
Jutro będę duży dzisiaj jestem mały

Sztywny Pal Azji - Wieża radości, wieża samotności

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: overload

#23 Post autor: Gloinnen » 17 gru 2011, 14:18

Arti pisze:przynajmniej artystka, tak myślę
Ale to już jest zakłamywanie sztuki, zakładanie kłódki na dziób. Czy wiersz ma być szczery, autentyczny, ma być wyrażeniem siebie samego (raczej samej), czy też ma przypominać ogrodowego krasnala - takiego do podobania się . To mi z góry śmierdzi fałszem i hipokryzją. Nie sądziłam, że jeszcze w poezji pokutuje widmo jakiegokolwiek tabu. A dziwi mnie to tym bardziej, że Arti nie buntuje się przeciwko wulgaryzmom w ogóle (w wierszach), przeszkadzają mu w wierszach kobiety, no więc czuję się w obowiązku zaprotestować. Według mnie Autor to Autor, nie powinno przykładać się innej miarki do wierszy napisanych przez mężczyzn i do tych, które wyszły spod kobiecego pióra.
Jagoda pisze:W tym akurat wierszu o jeden wulgaryzm za dużo - bez "pierdolone"
Dziękuję za uwagę, pomyślę, ale chyba przyznam Ci rację.
Boogie pisze:Przeca tak naprawdę między kobietą a mężczyzną, jest tylko mała różnica, ale niech żyje ta różnica
:ok:
Jagoda pisze:To nie jest tak Gloinnen, że nie pasuje do kobiety - chodzi o to, że może nie pasować do osoby. Tej konkretnej
Wydaje mi się za to, że pasuje do mojej peelki. :be:

Nathir, dzięki za Twoje uwagi. Fakt, masz sporo racji, z tym rozgadaniem i rozwleczeniem, chociaż wulgaryzmy nie miały niczego maskować. No trudno, skoro tekst jest słaby, muszę się z tym pogodzić i dać popalić mojej wenie, że mnie tak podle podpuściła...

Glo.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Arti

Re: overload

#24 Post autor: Arti » 17 gru 2011, 14:33

le to już jest zakłamywanie sztuki, zakładanie kłódki na dziób. Czy wiersz ma być szczery, autentyczny, ma być wyrażeniem siebie samego (raczej samej), czy też ma przypominać ogrodowego krasnala - takiego do podobania się . To mi z góry śmierdzi fałszem i hipokryzją. Nie sądziłam, że jeszcze w poezji pokutuje widmo jakiegokolwiek tabu. A dziwi mnie to tym bardziej, że Arti nie buntuje się przeciwko wulgaryzmom w ogóle (w wierszach)
właśnie
mówimy o WIERSZACH
a czy wierszem jest puszczenie wiązanki? czy to wg Ciebie jest sztuka przez duże S?...
dlaczego kobietom nie wypada używać wulgaryzmów, a mężczyznom tak?... a dlaczego faceci nie noszą sukienek?
dlaczego w barach piwnych przesiaduje tak mało kobiet? jakie jest zdanie o kobiecie która przysiada się do stolika pełnego obcych chłopów?...to nie jest hipokryzja, to są zasady
szkoda, że w dobie równouprawnienia kobietom tak się poprzestawiało, że obok rzeczy normalnych pragną
przejmować te złe (wulgarność, rozwiązłość) zamiast pielęgnować w sobie to co w nich najpiękniejsze...subtelność, gospodarność, dobre obyczaje

żal :hang:

NathirPasza
Posty: 803
Rejestracja: 30 paź 2011, 17:05
Lokalizacja: Piwnica

Re: overload

#25 Post autor: NathirPasza » 17 gru 2011, 14:48

Trochę się z tym zgadzam co pisze Arti. Ale wiersz to wiersz. Glo nie musi rzucać mięsem w życiu codziennym, ale pisząc ma do tego prawo takie samo jak inni autorzy. Tak samo do rozwiązłości (w tekście) etc. Czasami wulgarne spojrzenie kobiet w wierszach wychodzi bardzo atrakcyjnie właśnie dlatego, że to kobiety. Forma ekspresji nie powinna się ograniczać w żaden sposób.

Ale w życiu zgadzam się z tym co pisze Arti. Nawet bardzo.
Mieszkam w wysokiej wieży ona mnie obroni
Nie walczę już z nikim nie walczę już o nic
Palą się na stosie moje ideały
Jutro będę duży dzisiaj jestem mały

Sztywny Pal Azji - Wieża radości, wieża samotności

atoja
Posty: 1545
Rejestracja: 16 gru 2011, 9:54

Re: overload

#26 Post autor: atoja » 17 gru 2011, 15:45

Szczerze ?...
mam na co dzień do czynienia tzn. do słyszenie z takim słownictwem i niestety nawet zareagować nie mogę,bo usłyszę jeszcze ciekawsze słowa
i wtedy...sama rzucam mięsem pod nosem,pomaga ;)
Jakie czasy taki język,pewnie kiedyś doktoryzować się będą na ten temat,a może nawet już ktoś...
z wierszykiem bywa różnie
szczególnie gdy trafia w próżnię


fragm.tekstu Kabaretu Starszych Panów

perfidny krasnal
Posty: 96
Rejestracja: 17 gru 2011, 16:29

Re: overload

#27 Post autor: perfidny krasnal » 17 gru 2011, 17:03

o żesz ku...jacy staroświeccy komentujący, ja tam myślę, że jak coś leży na wątrobie, to nie ma się co pieprzyć z odkurzaczem, tylko przypier... dama czy nie dama;)

rozwalanie zacząłbym od telewizora i tak nic ciekawego nie dają:)

p. krasnal

Arti

Re: overload

#28 Post autor: Arti » 17 gru 2011, 17:41

może byś coś o wierszu powiedział, a nie przypierdalał się do komentujących, co? :hm:

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: overload

#29 Post autor: Gloinnen » 17 gru 2011, 17:50

Arti pisze:a nie przypierdalał się do komentujących,
I to powiedział przeciwnik wulgaryzmów??? :cha: :cha: :cha:
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Arti

Re: overload

#30 Post autor: Arti » 17 gru 2011, 17:51

tak, w kobiecej poezji (a konkretnie jego nadmiaru)

ODPOWIEDZ

Wróć do „BEZ TRZYMANKI”