Nocnik

Moderatorzy: eka, Gorgiasz

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Marcin Sztelak
Posty: 3587
Rejestracja: 21 lis 2011, 12:02

Nocnik

#1 Post autor: Marcin Sztelak » 12 maja 2017, 23:43

Szaro-brudna noc przeklęta wykrzywioną mordą latarń ponoć się wyzłaca. Niezbyt pięknie, ale zawsze rozmaitość - tu gdzie asfalt się zatacza lewo, prawoskrętnie. Koncentryczne widnokręgi – jeśli można tak powiedzieć i anioły obłąkane od ciągłego alleluja. Frasobliwy w swej kapliczce pali skręty, orkiestry dęte śpią w cudzych łóżkach. Błękitny księżyc zdarza się nader rzadko, podobnie jak konszachty z diabłem, tu wypadało by postawić kropkę, ale do cholery z dialektyką. Ludzie, pobudka! Czas wam przecieka przez palce i rzęsy. Jutro będzie za późno, świat całkowicie odmieni oblicze. Tymczasem dnienie wysysa noc z prawie pustej butelki. Można się spodziewać kaca i czegoś tam jeszcze. Czasami mawiamy, że to życie.
Na pocieszenie spóźniony bywalec parków zwinięty w kłębek mamrocze: jakoś to będzie na tym najpiękniejszym padole, jedyne, co nam grozi to śmierć i odwodnienie.

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Re: Nocnik

#2 Post autor: eka » 17 maja 2017, 21:55

Marcin Sztelak pisze:Szaro-brudna noc przeklęta wykrzywioną mordą latarń ponoć się wyzłaca.
Po przeklęta powinien być przecinek.
Marcin Sztelak pisze:dnienie wysysa noc z prawie pustej butelki.
Obraz z potencjałem, spodobał się najbardziej.

Reszta - pasuje do nocnika:)

Halmar

Re: Nocnik

#3 Post autor: Halmar » 18 maja 2017, 0:47

W tej stercie śmieci, zwątpień piramidzie szukam ponadczasu. Universal gdzieś tutaj musi przecież być. W zarzyganym zamknięty opakowaniu. Na dnie gdzieś. Tutaj. Coraz bliżej. W brudzie, smrodzie. W mym odbycie?

Awatar użytkownika
Nula.Mychaan
Posty: 2082
Rejestracja: 15 lis 2013, 21:47
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:

Nocnik

#4 Post autor: Nula.Mychaan » 08 sie 2017, 22:27

To wysysanie nocy z prawie pustej butelki mnie urzekło
:)
Może i jestem trudną osobą,
ale dobrze mi z tym,
a to co łatwe jest bez smaku, wyrazu i znaczenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROZA POETYCKA”