Ciosanie trumien

Moderatorzy: eka, Gorgiasz

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Marcin Sztelak
Posty: 3587
Rejestracja: 21 lis 2011, 12:02

Ciosanie trumien

#1 Post autor: Marcin Sztelak » 15 maja 2017, 20:29

Chrzęst za chrzęstem butów zbliżam się do finału, (niepożądany, ale konieczny), na słońcu schną skóry zdarte z namolnych domokrążców, wyprawią je ładnie i będą ostatnią namiastką luksusu.
Na razie wysłałem parę listów (dziękczynnych) do wszystkich, którzy podziękowań pragną.
Zamknięte w słoikach po marmoladzie i gołąbkach pewnie nie dotrą, ale butelek szkoda. Może nauczę się robić w nich statki albo chociaż latarnie dziobowe.
Jednak Stare, pomarszczone jak śliwki, gadają, lecz smak i zapach przepowiedni wyblakł i śmierdzi, więc - a kysz do trumny staruchy, do trumny.
Tysiąc jeden drobiazgów do życia niezbędnych owinę poplamionym kocem dziewictwa (nie pierwszym) i w skupie zamienię na cokolwiek, byleby było bez znaczenia. Albo spróbuję wybrać z oczu rzęsę – wtedy łatwiej będzie zacisnąć powieki. Gdy zdarta do kości płyta zaskrzeczy pieśni, coś jakby Te deum, czy marsz Chopina, zresztą nut nie rozróżniam, więc dam spokój domniemaniom.
Jak mawiał mój Nauczyciel Poezji wydąwszy wargi: po co ci to i tak nigdy nie określisz.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2017, 22:48 przez Marcin Sztelak, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Re: Ciosanie trumien

#2 Post autor: eka » 16 maja 2017, 23:31

Marcin Sztelak pisze:pewnei
- literówka.

------------
Listy jak poglądy, formy jak wiersze, liryczne akty - ciosanie trumien.
Marcin Sztelak pisze:Jak mawiał, mój Nauczyciel Poezji wydąwszy wargi: po co ci to i tak nigdy nie określisz.
Racja, ale to, co łatwe - nie jest ważne.

Halmar

Re: Ciosanie trumien

#3 Post autor: Halmar » 17 maja 2017, 9:22

Sny zaczęły budować tendencje, układać się w matematyczne wzory i równania. Psychodeliczny odpoczynek komórek? Alegoria, kalambur? Być może Freud?
Ciężka Twoja miniatura jak ołowiana pokrywa trumny ;(

Awatar użytkownika
Nula.Mychaan
Posty: 2082
Rejestracja: 15 lis 2013, 21:47
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:

Ciosanie trumien

#4 Post autor: Nula.Mychaan » 08 sie 2017, 22:30

Dobry :)
Może i jestem trudną osobą,
ale dobrze mi z tym,
a to co łatwe jest bez smaku, wyrazu i znaczenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROZA POETYCKA”