Krzyże pokutne

Moderatorzy: eka, Gorgiasz

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Marcin Sztelak
Posty: 3587
Rejestracja: 21 lis 2011, 12:02

Krzyże pokutne

#1 Post autor: Marcin Sztelak » 13 sie 2017, 15:49

Chrzęst, chrzęst – po śniegu, zapadam się głębiej w zimę, po kolana, po czubek nosa. I tak dalej nie widzę, powszechna choroba. Życzę sobie wszystkiego najlepszego, a przed wszystkim wzroku z dobrze rozwiniętą wybiórczością (belka w oku i et cetera, i vice versa).
Nie mam ochoty na zabawę wysublimowaną formą owijania w bawełnę, zawsze mi się mylą półsłówka. Mam jedynie siedem życzeń, albo nieszczęść, zależy, które szybciej. Skoro już popełniłem grzech śmiertelny życia, nie muszę się zachwycać każdą poezją i każdym księżycem. Zresztą miłość to często proza, niezamknięty sedes, bielizna na grzejnikach.
Tymczasem depresja i psychoanalitycy zbierają zasiew, jak sobie pościelisz i tym podobne. (Zygmunt Freud czai się pod kozetką i powieką). Bandyci, niekoniecznie jednoręcy, suszą zęby, gdy skaczący z mostu krzyczy: człowiek człowiekowi umywa ręce.
Tymczasem zastanawiam się jak wytłumaczyć głuchemu synkowi sąsiada jak to jest z tym chrzęstem. Lepiej mu powiem, że choinki umierają młodo, biel jest brudna i wszyscy jesteśmy nawozem. Nie usłyszy, a będę mógł się poczuć nonkonformistą, buntownikiem i – mam to na końcu języka – poetą.

Awatar użytkownika
Nula.Mychaan
Posty: 2082
Rejestracja: 15 lis 2013, 21:47
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:

Krzyże pokutne

#2 Post autor: Nula.Mychaan » 13 sie 2017, 20:29

Bardzo sprawnie żonglujesz słowem, gra znaczeniowa i skojarzeń wciągnęła mnie. Można delektować się frazami.
:)

Awatar użytkownika
411
Posty: 1778
Rejestracja: 31 paź 2011, 8:56
Lokalizacja: .de

Krzyże pokutne

#3 Post autor: 411 » 16 sie 2017, 22:06

Marcin Sztelak pisze:
13 sie 2017, 15:49
Skoro już popełniłem grzech śmiertelny życia, nie muszę się zachwycać każdą poezją i każdym księżycem. Zresztą miłość to często proza, niezamknięty sedes, bielizna na grzejnikach.
Tadam. Nic dodac, nic ujac.

Milego, J.
Nie będę cytować innych. Poczekam aż inni będą cytować mnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROZA POETYCKA”