Rapsodia dla niespełnionych pytii

Moderatorzy: eka, Gorgiasz

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Marcin Sztelak
Posty: 3587
Rejestracja: 21 lis 2011, 12:02

Rapsodia dla niespełnionych pytii

#1 Post autor: Marcin Sztelak » 15 sie 2017, 11:35

Sto wat odchodzi w niebyt, podobnie jak pięćdziesiąt w barze, staram się napisać pamięci żałobny rapsod. Nie-udana próba, grzech lub cnotę zaniechania popełniam, z naciskiem na to pierwsze, pasjami lubię słowo grzesznik, cnotliwy, irracjonalnie, nie przywołuje pozytywnych skojarzeń. Poezja to diabelskie wino*, więc piję do upadłego, kaca da się przeżyć, szczególnie z diabłem wciśniętym w kartkę, pod poduszkę, można wytrzymać siarkę, ponoć takie noce skazują na piekło, ale cóż, skoro słowo się rzekło, to można i zdanie, kropkę.
Sąsiadki bawią się w Kassandry, kraczą coś o potępieniu, nie słucham, cóż one wiedzą skoro nigdy nie zaznały i niech im będzie lekka kołdra, pierzyna, czy czym tam jeszcze się nakrywają, po uszy, nie chcąc wiedzieć jak spędzam życie po dwudziestej czwartej.
A ja tylko sprzedaję duszę, bez żadnych podpisów na pergaminie, oddaję bez zobowiązań.
– Tak mówi się miłość w piekielnej łacinie, a nie dziwka, moje wy zaścienne, ruciane panny,
przyłapane przy judaszu – in flagranti.

* Aureliusz Augustyn z Hippony

Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7009
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46
Lokalizacja: Trójmiasto i przyległe światy

Rapsodia dla niespełnionych pytii

#2 Post autor: alchemik » 15 sie 2017, 13:55

Kurwa, całkiem mocne, choć alkohol to żadne lekarstwo. Nie na darmo powiadają trunek. Poezja, i owszem, jest uzależnieniem. Ale czy naprawdę lepiej zażywać prozac?
Niezłe studium samotnego grzesznika i wskazujących grzechy, które chciałyby same popełnić. A jednocześnie, wydaje mi się, że ten tekst jest apoteozą odpowiedniego grzeszenia. Jeżeli nic innego nie pozostaje.
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROZA POETYCKA”