Po okręgu

Moderatorzy: eka, Gorgiasz

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Marcin Sztelak
Posty: 3587
Rejestracja: 21 lis 2011, 12:02

Po okręgu

#1 Post autor: Marcin Sztelak » 27 sie 2017, 17:25

Poranek:
Rozczochrany jak łany zboża po domniemanej wizycie rozklejam powieki nazbyt do siebie przytulone, resztki ciepła oddaję słuchając pieśni porcelitu. Kofeina tańczy w krwioobiegu, dym papierosowy pod sufitem. Później: ubranie, telefon, garść drobnych i klucze.

Dzień:
Banalny, zdecydowanie za długi, czasem dorwie wena gdzieś w kącie, najczęściej ludzie.

Noc:
Na pohybel abstynentom absynt w gardło wlewam, nie pogardzę czystą, ostatecznie, może być spirytus byle porządnie przepalony. Koło północy mam już niezbite dowody, że siedzi we mnie twór starego Löw’a. Nierównomiernie ulepiony, w naszych wspólnych uszach huczy koło garncarskie narodzenia. Więc szukam śladu dłoni mistrza, ewentualnie sygnatury, w przebłysku wiem, że znajdę, lecz gdzie – nie zapamiętam.

A Golem, jak to Golem – milczy. Z braku neszama.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, 16:22 przez Marcin Sztelak, łącznie zmieniany 1 raz.

gal.a
Posty: 104
Rejestracja: 01 maja 2017, 23:12

Po okręgu

#2 Post autor: gal.a » 27 sie 2017, 18:35

Upadam i powstaję - ciężkie życie peela, ale mieć świadomość, że jest się "produktem" sygnowanym - to już coś.

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Po okręgu

#3 Post autor: eka » 30 sie 2017, 13:32

Dobre! Zauważmy, dzień wśród trzech punktów na okręgu najmniej zajmuje narratora.
Szukanie połączeń, chociaż z ironicznym poprzedzeniem, świadczy o zaangażowaniu się w literaturę. Na pozycjonowanie się wobec innych można sobie pozwolić, mając już spory dorobek.
(
Marcin Sztelak pisze:
27 sie 2017, 17:25
że znajd
)

Awatar użytkownika
Nula.Mychaan
Posty: 2082
Rejestracja: 15 lis 2013, 21:47
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:

Po okręgu

#4 Post autor: Nula.Mychaan » 30 sie 2017, 22:51

Proza poetycka bardzo do Ciebie pasuje :)
Może i jestem trudną osobą,
ale dobrze mi z tym,
a to co łatwe jest bez smaku, wyrazu i znaczenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROZA POETYCKA”