Requiem dla samobójcy

Moderatorzy: eka, Gorgiasz

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Marcin Sztelak
Posty: 3587
Rejestracja: 21 lis 2011, 12:02

Requiem dla samobójcy

#1 Post autor: Marcin Sztelak » 17 wrz 2017, 17:28

Puste przebiegi po korytarzach, liszaje farby znaczące ściany, ubikacja na półpiętrze z zanikającą żarówką, ciągły niedosyt papieru i mydła. Oto dzieciństwo i dorastanie, taki psi urok przedmieścia.
Spadanie w górę to kwestia semantyki, z przeczuciem braku błogosławieństwa nawet od pomniejszych świętych. Pijąc jabole na cmentarzu pojął – pogrzeby też są dla ludzi, może nawet przede wszystkim, a granit bywa miękki w sprawnych rękach.
Nadeszła wolność, sąsiadka, od której pożyczał drobne, urodziła kolejne dziecko. Tu nawet nie chodziło o brak nadziei – po co jeździć do centrum skoro wszystko można załatwić w bramie pod jedenastką. Pewnie były jakieś widoki na przyszłość, lecz mycie okien to zajęcie poniżej godności mężczyzny. Spirytus wyraźnie potaniał, paradoksalnie zdrożała wódka, cóż wzrok można stracić na wiele sposobów. Sąsiad, tutejszy filozof, mawiał: Uważaj, życie nie włosy- nie odrośnie. Ale kto by tam słuchał pijaków z dwudziestoletnim stażem.

Jeżeli to ma jakieś znaczenie zachód słońca był piękny, liryczny w swoim podsumowaniu i perspektywie nieubłaganego wschodu.

Gruszka

Requiem dla samobójcy

#2 Post autor: Gruszka » 17 wrz 2017, 18:31

Niesamowity tekst... Bardzo...

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Requiem dla samobójcy

#3 Post autor: eka » 17 wrz 2017, 19:37

Samobójstwo na raty (środowisko) i na życzenie. Poeta dopisał requiem, zawsze coś. Desperat został wyróżniony.
Dobry, mocny kawałek.

Awatar użytkownika
Nula.Mychaan
Posty: 2082
Rejestracja: 15 lis 2013, 21:47
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:

Requiem dla samobójcy

#4 Post autor: Nula.Mychaan » 17 wrz 2017, 21:34

Marcin mam gęsią skórkę :)
Super
Może i jestem trudną osobą,
ale dobrze mi z tym,
a to co łatwe jest bez smaku, wyrazu i znaczenia

Awatar użytkownika
nie
Posty: 1366
Rejestracja: 03 paź 2014, 14:07
Płeć:
Kontakt:

Requiem dla samobójcy

#5 Post autor: nie » 18 wrz 2017, 18:36

Okres ważności moich postów kończy się w momencie ich opublikowania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROZA POETYCKA”