Portret ze mna w tle

Moderatorzy: eka, Gorgiasz

Wiadomość
Autor
Alek Osiński
Posty: 5630
Rejestracja: 01 lis 2011, 23:09

Re: Portret ze mna w tle

#21 Post autor: Alek Osiński » 11 sty 2013, 12:52

e_14scie pisze:A Ty A. Osiński, jakie zajmujesz stanowisko? Obserwujesz, oceniasz by na koniec skrytykować każdą postawę?
Stanowisko, odnośnie czego Ewuniu, utworu?

Bo generalnie, nie mam problemów z uzewnetrznianiem poglądów, za co nawet niektórzy,
mówiąc łagodnie, chyba niespecjalnie mnie lubią...;)

W niniejszym watku jednak, powstrzymam się od dalszych wywodów z tego powodu,
że nie do końca jestem pewien, czy, jak już wcześniej zauważyłem, nie mamy do czynienia,
z pewien sposób sztucznie wykreowaną dyskusją, która ma skłonic pewne osoby
do wypowiedzi, których się właśnie od nich oczekuje, lub jest konfrontacją wzorców osobowości; to byc może tylko
mylne przeczucie, ale pewne szczegóły wydaja mi się dośc podejrzane,
a w takim wypadku niegrzecznie byłoby się wtrącac do jakby...dialogu wewnętrznego... :myśli:

e_14scie
Posty: 3303
Rejestracja: 31 paź 2011, 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portret ze mna w tle

#22 Post autor: e_14scie » 11 sty 2013, 12:58

Alek Osiński pisze:Stanowisko, odnośnie czego Ewuniu, utworu?
Podmiotu lirycznego w utworze, od którego wzięła początek, cała dyskusja. Nie powiem, że niepotrzebna, gdyż moim skromnym, każda coś wnosi.
Alek Osiński pisze:Bo generalnie, nie mam problemów z uzewnetrznianiem poglądów, za co nawet niektórzy,
mówiąc łagodnie, chyba niespecjalnie mnie lubią...;)
:) :)
nie będę negować ze zwykłej uprzejmości :)
Alek Osiński pisze:pewne szczegóły wydaja mi się dośc podejrzane,
co do tego, akurat mam identyczne odczucia
Każdy świt jest prowokacją do nowych nadziei. Skreślić świty!

Stanisław Jerzy Lec

_______________________
e_14scie@osme-pietro.pl

semiramida
Posty: 755
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:11
Lokalizacja: Wiszące Ogrody

Re: Portret ze mna w tle

#23 Post autor: semiramida » 11 sty 2013, 13:00

Droga pani, nie probuj swoich gierek bo zadne slowa nie podszyja sie pod to czego w nich nie ma.Sama sie wciel.przekladajac . Zycze owocnej wspinaczki na szczyt , tylko pamietaj ze odwrocona perpektywa powoduje zludzenie ktoremu ulega ludzkie oko- odwrotnosc gory i dolu. Zatem owocnego.spadania. Tak wygladasz w lusterku droga Pani. Zawsze i wszedzie. Ocen sie- kazde slowo jest tym.kim jestes. A teraz zegnaj, wole byc soba niz odbijac Ciebie.

Dodano -- 11 sty 2013, 10:51 --

Oczywiscie odwrocona perspektywa dotyczy takze swiatla.A slowa o rzekomym zarcie swiadcza o tym ze albo traktujesz siebie jak zart albo nie widzisz siebie. Wiec spojrzalas w lustro. Jak podoba Cie sie Twoj portret....? Lilith? W tamtym swiecie tak przeciez brzmialo.Twoje imie, prawda? Choc zmieniasz je bezustannie, nie jestes w stanie ukryc siebie.
I skonczmy na tym.
Współczuję serdecznie Glo :((( znając ją, nie zaprostestuje we własnej sprawie :(((
To, co napisała Ania to alternatywne oblicze miłości, która już nie potrzebuje udawać, że nią jest.
Podły, ziejący nienawiścią, obraźliwy post. Ja też mogę Cię wyzywać szatańskimi imionami, chcesz? :)))
Do każdego pięknie się uśmiecham:)))

e_14scie
Posty: 3303
Rejestracja: 31 paź 2011, 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portret ze mna w tle

#24 Post autor: e_14scie » 11 sty 2013, 13:15

Ania ayalen pisze:Jak podoba Cie sie Twoj portret....? Lilith? W tamtym swiecie tak przeciez brzmialo.Twoje imie, prawda?

:crach:
fanatyczna maskarada

:lol:
Każdy świt jest prowokacją do nowych nadziei. Skreślić świty!

Stanisław Jerzy Lec

_______________________
e_14scie@osme-pietro.pl

Ania ayalen

Re: Portret ze mna w tle

#25 Post autor: Ania ayalen » 11 sty 2013, 13:47

oceniasz czy wyceniasz sie?

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Portret ze mna w tle

#26 Post autor: Gloinnen » 11 sty 2013, 13:49

Wydaje mi się, że nie warto jest podgrzewać temperatury dyskusji, która już i tak niepotrzebnie wrze. Apeluję o nabranie dystansu - a co bardziej zagorzałych dyskutantów proszę o zaprzestanie ataków personalnych.

Glonnen.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Portret ze mna w tle

#27 Post autor: skaranie boskie » 12 sty 2013, 21:39

Poczytałem i jestem pod wrażeniem.
Chyba jeden Alek zachował tu resztki zdrowego rozsądku, podejrzewając, że dyskusja odbywa się między hipotetycznym doktorem Jekylem i jego wyuzdanym, pozbawionym kontroli mr Hydem.
Jednak rozczaruję go. Zarówno Glo, jak i Ania aylen, to osoby - jeśli nie z krwi ikości - to przynajmniej z nicka i adresu IP.
Glo, jaką znamy - uczuciowa i otwarta na ludzi - chyba zatrzasnęła za sobą drzwi, chcąc się zdecydowanie odgrodzić ich skrzydłem od Ani. Nie dziwię jej się. Jest zbyt wrażliwa, żeby poddawać się próbie prania mózgu. A może i prania sfery uczuć.
Ania, z ustami pełnymi frazesów o miłości i jasności, próbuje tu narzucić gremium dyskutantów swój - jedynie słuszny - punkt widzenia, zapominając, że rzeczona miłość winna być otwarta na innych, pozwalać im na wiele i wszystko wybaczać. Jej miłość, zdecydowała otrząsnąć pył ze swoich stóp i odejść, pozostawiając miłowanych własnemu, niereformowalnemu zgodnie z wytycznymi Ani, losowi. Widać to jedynie miłość własna. Urażona brakiem uwielbienia, zaczyna rozdawać ciosy, miast z łagodnością przyjmować wszelkie sprzeciwy. A przecież nie kocha się za coś. Miłość, zwłaszcza ta - tutaj głośno sławiona - uniwersalna, powinna istnieć pomimo. Pomimo sprzeciwu, pomimo konieczności wybaczania, pomimo własnego poczucia klęski. Ale nie - Ania kocha cały świat, pod warunkiem, że tenże zgadza się z jej wizją miłości. To jest zwyczajna pycha. Nawet jeśli ubrana w prozę poetycką.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Ania ayalen

Re: Portret ze mna w tle

#28 Post autor: Ania ayalen » 12 sty 2013, 22:09

ovzywiscie widziane Twoimi oczyma- nieobiektywnymi i stronniczymi. Nawet.nie bede prosic o wyjasnienie w czym dopatrujesz sie narzucania czegokolwiek bo podobnych bredni wyjasniac nie ma po co, prosilabym jednak o powstrzymanie sie od przypisywania mi swoich wytartych frazesow. Dziekuje uprzejmie takze za usilowanie wciskania mi swojej wizji.mnie wyssanej z palca na podstawie siebie- jak zawsze i wszedzie. Radzilabym przyjrzec sie sobie wnikliwiej nieco.A na odejscie zdecydowalam sie ze wzgledu.na to iz nie jestem zawodowym ktyrykiem, nie uprawiam krytykowania jako hobby, takoz i nie uwazam sie za poetke wiec nie ma sensu pozostawac tu dluzej . Prosze o dotrzymanie obietnicy usuniecia mego konta stad w czwartek i dziekuje za wszystko.
Sadze ze na tym definitywnie zakonczylismy rozmowy na jakikowiek temat.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Portret ze mna w tle

#29 Post autor: skaranie boskie » 12 sty 2013, 22:21

Ania ayalen pisze: jak zawsze i wszedzie.
Ciekawe spostrzeżenie.
Ale zastanów się, czy - jeśli zawsze i wszędzie twoje wypowiedzi spotykają podobny odzew - to cały świat, czy Ty właśnie się mylisz w swojej ocenie.

No i jeszcze jeden szczegół.
Z urzędu powinienem o tym milczeć do czwartku. Jednak twoje, powtarzane uporczywie wypowiedzi,
Ania ayalen pisze: Prosze o dotrzymanie obietnicy usuniecia mego konta stad w czwartek
zwalniają mnie z tajemnicy.
Poprosiłaś o usunięcie konta i - zgodnie ze stosowaną na portalu procedurą -dostałaś tydzień na przemyślenie decyzji. Skoro - co wnoszę z powyższych cytatów - jest nieodwołalna, zastanawiam się, w jakim celu silisz się na polemikę i - z uporem godnym lepszej sprawy - otwierasz coraz to nowe tematy? Przecież tu jest źle i szkoda twojej klawiatury na pisanie polemik z niewydarzoną administracją i Użytkownikami Ósmego piętra, szczelnie zaimpregnowanymi na twoje przesłanie miłości.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Ania ayalen

Re: Portret ze mna w tle

#30 Post autor: Ania ayalen » 12 sty 2013, 22:53

szanowny panie, wszelkie rozmowy z panem uwazam za zakonczone by nie pozbawiac pana sposobnosci manipulowania odtad swoimi slowami, przekrecania sensu swoich wypowiedzi i oceniania siebie. Zycze uprzejmie, bez odbioru.

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROZA POETYCKA”