Moje sentencje

Złote myśli, sentencje i powiedzonka Waszego autorstwa.

Moderatorzy: Gloinnen, Lucile

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
bronmus45

Moje sentencje

#1 Post autor: bronmus45 » 21 gru 2015, 5:12

Wsłuchując się w wypowiedzi wielkich ludzi, przedstawicieli świata kultury, czy też znakomitych i uznanych mężów stanu, czujemy pewien zastrzyk witalny na potrzeby doskonalenia swojej osobowości.
Wysłuchując zaś wynurzeń wielu polskich polityków - przywódców partii politycznych - mamy obawy, aby ich małostkowość nie udzieliła się również nam.

- bronmus45 -

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Moje sentencje

#2 Post autor: Patka » 21 gru 2015, 9:13

Na sentencje mamy osobny dział: Aurea Dicta. Przenoszę.

bronmus45

Re: Moje sentencje

#3 Post autor: bronmus45 » 21 gru 2015, 10:03

Patka pisze:Na sentencje mamy osobny dział: Aurea Dicta. Przenoszę.
W porządku i ... przepraszam. Ciężko się połapać w tylu stronach. :crach:

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Re: Moje sentencje

#4 Post autor: eka » 21 gru 2015, 23:03

Czyli wszyscy politycy do intelektualnego odstrzału?
:myśli: Luter King, Napoleon, Piłsudski, Gandhi... trochę ich złotych myśli bym znalazła, sorry pisałeś o polskich i zapewne współczesnych.
Geremek, Bartoszewski, Mazowiecki, bywało że ciekawie mówili, wymagająco.

bronmus45

Re: Moje sentencje

#5 Post autor: bronmus45 » 22 gru 2015, 6:29

eka pisze:Geremek, Bartoszewski, Mazowiecki, bywało że ciekawie mówili, wymagająco.
Przecież napisałem o "przywódcach partii politycznych", a czy pp. Geremek, Bartoszewski byli nimi?.. Widocznie przeoczyłem ten moment, lub Ty przepisujesz jedynie SMS-y przysłane ci z gotowymi odpowiedziami... :down:

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Re: Moje sentencje

#6 Post autor: eka » 22 gru 2015, 8:23

:) Geremek i Mazowiecki jak najbardziej.
bronmus45 pisze:Widocznie przeoczyłem ten moment, lub Ty przepisujesz jedynie SMS-y przysłane ci z gotowymi odpowiedziami..
:) :) :) Rozumiem, że w ten sposób sygnalizujesz swoje doskonałe zorientowanie w polityce. Ano... sprawdzimy.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Moje sentencje

#7 Post autor: lczerwosz » 22 gru 2015, 8:44

To co jednym jawi się jako małostkowość, żeby nie powiedzieć upierdliwość, dla innych jest podstawą lub zasadą określającą fundament uczciwego życia. Z drugiej strony elastyczność, spryt, skuteczność traktowane są jak koniunkturalizm, cwaniactwo. Myślę, że żyjąc we wspólnym świecie należałoby te cechy łączyć, stanowiska przybliżać, niż przeciwnika definiować i odstrzeliwać, nie tylko intelektualnie, jak wiadomo z historii.

bronmus45

Re: Moje sentencje

#8 Post autor: bronmus45 » 22 gru 2015, 8:58

lczerwosz pisze:To co jednym jawi się jako małostkowość, żeby nie powiedzieć upierdliwość, dla innych jest podstawą lub zasadą określającą fundament uczciwego życia. Z drugiej strony elastyczność, spryt, skuteczność traktowane są jak koniunkturalizm, cwaniactwo. Myślę, że żyjąc we wspólnym świecie należałoby te cechy łączyć, stanowiska przybliżać, niż przeciwnika definiować i odstrzeliwać, nie tylko intelektualnie, jak wiadomo z historii.
Jeśli uważasz drastyczne łamanie Konstytucji, obrażanie Polaków nie popierających sekty PiS, obiecywanie gruszek na wierzbie w myśl zasady "Ciemny lud to kupi" - aby tylko wygrać jakieś wybory - i inne tego typu zachowania świty Jarkacza - to gratuluję samopoczucia... A przecież ci kłamcy szli do wyborów z hasłami odejścia od sposobu sprawowania władzy przez ekipę PO/PSL... To gdzie ta naprawa "prawa i sprawiedliwości"...???!!! :down:

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Moje sentencje

#9 Post autor: Gloinnen » 24 gru 2015, 11:55

bronmus45 pisze:mamy obawy, aby ich małostkowość nie udzieliła się również nam.
Z tych obaw niewiele wynika. Bardzo łatwo je uciszyć.
Czytając ostatnio na tym forum większość wypowiedzi zahaczających o kwestie polityczno-światopoglądowe, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ta małostkowość właśnie stała się głównym orężem retorycznych snajperów.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

bronmus45

Re: Moje sentencje

#10 Post autor: bronmus45 » 26 gru 2015, 17:55

Gloinnen pisze:
bronmus45 pisze:mamy obawy, aby ich małostkowość nie udzieliła się również nam.
Z tych obaw niewiele wynika. Bardzo łatwo je uciszyć.
Czytając ostatnio na tym forum większość wypowiedzi zahaczających o kwestie polityczno-światopoglądowe, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ta małostkowość właśnie stała się głównym orężem retorycznych snajperów.
... bo ta małostkowość faktycznych pragnień samego Kaczyńskiego, nakierowana na dążenia do zaspokojenia swoich jedynie ambicji, jest drastycznie widoczna dla znających go od początków jego kariery politycznej. W tychże dążeniach nie ma ani za grosz tak eksponowanego w jego słowach patriotyzmu. Wręcz przeciwnie - jakaś niebywała wrogość do Polski...

ODPOWIEDZ

Wróć do „AUREA DICTA”