Moje sentencje

Złote myśli, sentencje i powiedzonka Waszego autorstwa.

Moderatorzy: Gloinnen, Lucile

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Moje sentencje

#11 Post autor: Gloinnen » 27 gru 2015, 14:41

Bronmus45, odpowiadaj, proszę, na temat.

Odkąd forum istnieje, debaty polityczne na nim, poza dwoma incydentami na przestrzeni czterech lat, miały charakter spokojny i w miarę stonowany. Sytuacja powyborcza tej jesieni wygenerowała falę wypowiedzi daleko odbiegających od dyskusji merytorycznej, a ich poziom retoryczny sięgnął dna kloaki. Zastanawiam się, skąd na przeciwników PiSu spłynęła taka, jak sugerujesz, małostkowość. Bo przecież w odróżnieniu od zwolenników Kaczafiego, których łaskaw byłeś nazwać ciemnym ludem, powinni dać świadectwo najwyższych standardów, także i w dyskusji. Tymczasem wobec tekstów, które czytam w wydaniu pewnych osób, rynsztok to niemalże Wersal.

Twoja refleksja o małostkowości jest bardzo ciekawa, tylko weź pod uwagę, że każdy kij ma dwa końce.

Przy okazji myślę, że o wiele gorsze od samych przywódców politycznych są media. Przywódcy mówią to, co mówią i robią swoje, natomiast różnego rodzaju prasowe i telewizyjne gadziny informują nas o tym, co tak naprawdę ci politycy powiedzieli, co mieli na myśli i jak mamy rozumieć ich słowa. To z tv, z gazet, z polskojęzycznych portali informacyjnych dowiadujesz się o przypisywanych przywódcom politycznym rzeczywistych intencjach i otrzymujesz tłumaczenie "z polskiego na nasze" p r a w d z i w e g o (?) sensu tego, co robią i mówią. Powyższe dotyczy wszystkich osób ze świecznika bez wyjątku.
Osoby, które uwierzą w wielokrotnie powtarzaną "prawdę" później ją przekazują dalej, tym razem już sposób przekazu zależy od ich mentalności, ogólnej kultury, stopnia wrażliwości, podejścia do innych ludzi.

Skądinąd trudno nie popierać troski o to, abyśmy wzięli odpowiedzialność za własne zachowania, słowa i reakcje i przestali być bezwolnymi, bezrozumnymi narzędziami w rękach nie tylko polityków, ale w ogóle wszelkich, zwłaszcza radykalnych środowisk opiniotwórczych.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

bronmus45

Re: Moje sentencje

#12 Post autor: bronmus45 » 27 gru 2015, 17:26

Gloinnen
Jesteś chorą osobą. Nawet czyjeś myśli, sentencje chcesz podporządkować swoim fantazjom. Nie mam zamiaru więcej odpowiadać na twoje namolne mentorstwo. Adresuj więc na Berdyczów swoje pożal się Boże nauki... Obrazek

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

Re: Moje sentencje

#13 Post autor: Gorgiasz » 27 gru 2015, 18:37

bronmus45 pisze:Gloinnen
Jesteś chorą osobą. Nawet czyjeś myśli, sentencje chcesz podporządkować swoim fantazjom. Nie mam zamiaru więcej odpowiadać na twoje namolne mentorstwo. Adresuj więc na Berdyczów swoje pożal się Boże nauki... Obrazek
Bronmusie, powyższa odpowiedź przekracza granice zarówno netykiety jak i dobrego wychowania. Stanowczo proszę o przestrzeganie powyższych zasad i powstrzymanie się od wszelkich aroganckich i obraźliwych komentarzy. W związku z tą wypowiedzią, zostaje Ci dane formalne ostrzeżenie.

bronmus45

Re: Moje sentencje

#14 Post autor: bronmus45 » 27 gru 2015, 18:56

Gorgiasz pisze:
bronmus45 pisze:Gloinnen
Jesteś chorą osobą. Nawet czyjeś myśli, sentencje chcesz podporządkować swoim fantazjom. Nie mam zamiaru więcej odpowiadać na twoje namolne mentorstwo. Adresuj więc na Berdyczów swoje pożal się Boże nauki... Obrazek
Bronmusie, powyższa odpowiedź przekracza granice zarówno netykiety jak i dobrego wychowania. Stanowczo proszę o przestrzeganie powyższych zasad i powstrzymanie się od wszelkich aroganckich i obraźliwych komentarzy. W związku z tą wypowiedzią, zostaje Ci dane formalne ostrzeżenie.
Dziękuję i nie żałuję... Ja nie uznaję świętych krów, mimo że wiele się naczytałem o hinduizmie... :bravo:

ODPOWIEDZ

Wróć do „AUREA DICTA”