Passive-aggressive hejt

Złote myśli, sentencje i powiedzonka Waszego autorstwa.

Moderatorzy: Gloinnen, Lucile

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
teo
Posty: 253
Rejestracja: 29 kwie 2017, 20:23

Re: Passive-aggressive hejt

#11 Post autor: teo » 03 maja 2017, 22:53

Ego. Nieprzeciętne ego.
Mniej pracuję. Jeszcze jestem niezdrów. Dnia przybywa, obiecuję sobie wiele, skoro będzie widniej i cieplej. Chcę zapomnieć o rzeczach smutnych i bolesnych. Mam wrażliwe serce. Zwiększam rzeczy wrażliwością.
Tadeusz Makowski – Pamiętnik

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Passive-aggressive hejt

#12 Post autor: lczerwosz » 03 maja 2017, 23:30

Wydaje mi się, że nawet tytułem chciałeś sprowokować dyskusję na temat tzw. mowy nienawiści (hejt) z przymiotnikiem agresywny ale i w stronie biernej, co w zasadzie jest sprzeczne. Dołączając do tego zazdrość, mamy motywację nienawiści. Nie trzeba być uczonym psychologiem, aby to wyłowić. Mega rozumiem jako być na "topie", wtedy jest czego pozazdrościć. Nie rozumiem zderzenia z pro, to jakby najwyższy stopień. Jakby kariera wiodła nas do koniecznej symbiozy z władzą, wszystko jedno jaką.
I nie ma co sobie wymyślać od dużych EGO, tego też można komuś zazdrościć, ale lepiej nie. Zazdrość ma element pozytywny, aktywizuje, ale i niszczy nas, gdy nie opanujemy się.
Wracając do początku mojego komentarza, ta złota myśl nie jest obojętna emocjonalnie i trzeba brać pod uwagę ostrą dyskusję i zmierzanie w dowolną stronę. Sorry.
Pozwoliłem sobie wyłowić zachowanie agresywne z powyższego dialogu, podaję w skrócie:
B - Jakakolwiek zazdrość wyrażona i wyrzucona w świat zewnętrzny, ten w którym zanurzone są inne indywidualne światy, choćby jednym słowem, nawet nieartykułowanym warknięciem, przestaje być pasywna. Przeradza się w agresję.
A - Zmierzasz do czegoś?
B - Zawsze zmierzam.
A - To może pozmierzałbyś sobie w inną stronę?
B - Czegoś się boisz. Nie musisz odpowiadać tutaj. Możesz na PW.W tej chwili zauważam nieuzasadnioną agresję.
A - Ja po prost nie życzę sobie offtopów. Także bardzo proszę, aby Administrator zareagował. Bo offtop. A tak poza tym, to światny przykład zachowań pasywno-agresywnych.
Kto jest agresorem. A czy B?
Przypomina mi to zaczepkę: - Co się tak gapisz?

Awatar użytkownika
teo
Posty: 253
Rejestracja: 29 kwie 2017, 20:23

Re: Passive-aggressive hejt

#13 Post autor: teo » 04 maja 2017, 18:53

Jestem zmęczony, ale postaram się odpowiedzieć jak najjaśniej.
lczerwosz pisze:Wydaje mi się, że nawet tytułem chciałeś sprowokować dyskusję na temat tzw. mowy nienawiści (hejt)
Wydaje mi się, że wywoływanie dyskusji na temat hejtów, to już zamierzchłe czasy. Wszyscy wiedzą czym jest hejt i jest to zjawisko tak samo normalne, jak śnieg w zimie. Coraz częściej ludzie hejtują się w kolejce po kiełbasę - i to jest o wiele ciekawsze zjawisko.
Osobiście nie wpadłem na pomysł dyskusji, bo myślałem, że oddzielnie i "hejt" i "zachowania pasywno-agresywne" są na tyle popularnymi zagadnieniami, że niewiele zostało do dodania. Ale jeśli ktoś zechce to zapraszam, oczywiście.
lczerwosz pisze:Dołączając do tego zazdrość, mamy motywację nienawiści. Nie trzeba być uczonym psychologiem, aby to wyłowić.
No tak. Hejt to nic innego jak słowo z j. angielskiego - hate (albo hatred) - oznacza dosłownie nienawiść.
lczerwosz pisze:Mega rozumiem jako być na "topie", wtedy jest czego pozazdrościć. Nie rozumiem zderzenia z pro, to jakby najwyższy stopień.
Ja to widzę tak, że część ludzi chce być w czymś dobra, a część najlepsza. I tutaj stopniowanie jest uzasadnione- Mega oznacza dobry, nawet bardzo. A pro, po prostu poziom wyżej, do którego nie każdy może dotrzeć. Professjonal.

lczerwosz pisze:Jakby kariera wiodła nas do koniecznej symbiozy z władzą, wszystko jedno jaką.
Z tym zgodzić się nie mogę. Coraz więcej ludzi dąży do bycia PRO dla lajków, szerów i subów. Często też z czystej radości wynikającej z robienia czegoś ponadprzeciętnie i dzielenia się tym z innymi. Pieniądze też się w tym rachunku pojawiają.

Pozdrawiam
teo
Mniej pracuję. Jeszcze jestem niezdrów. Dnia przybywa, obiecuję sobie wiele, skoro będzie widniej i cieplej. Chcę zapomnieć o rzeczach smutnych i bolesnych. Mam wrażliwe serce. Zwiększam rzeczy wrażliwością.
Tadeusz Makowski – Pamiętnik

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Passive-aggressive hejt

#14 Post autor: skaranie boskie » 05 maja 2017, 20:13

πᾶν Θεός pisze:bardzo proszę, aby Administrator zareagował
Nie widzę powodu do reakcji.
Wrzuciłeś coś, co w twoim mniemaniu jest złotą myślą i soptkałeś się z odzewem (niekoniecznie złotym) na nią. Przeczytałem wszystkie wypowiedzi w dyskusji i nie widzę żadnej, która wymagałaby jakiejkolwiek interwencji. Dotyczy to wypowiedzi wszystkich dyskutantów z autorem wątku włącznie.
alchemik pisze:Bo ja widzę prowokację już w samym temacie. Tak jak przedtem w nicku.
Prowokacja do dyskusji nie jest niczym złym, powiem więcej - jest wskazana.
Co zaś się tyczy nicku Teo, rozmawiałem z nim o tym i przystałem na taki, jaki jest, pomimo, iż największy problem ma z nim wyszukiwarka.
Ponieważ rozmowa nieco się przeładowała emocjami, proponuję ją rozładować...
Najlepiej :beer: :beer: :beer:
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „AUREA DICTA”