Świat według Zdzicha /1/ - Ciężka praca

Moderatorzy: skaranie boskie, Gorgiasz

Wiadomość
Autor
Adela
Posty: 833
Rejestracja: 11 mar 2012, 12:41

Re: Świat według Zdzicha /1/ - Ciężka praca

#21 Post autor: Adela » 02 sie 2013, 11:08

Ciekawe, dowcipne i smutne. Doskonale przedstawiłeś żulerskie klimaty.

Pozdrawiam,
A.

Awatar użytkownika
zdzichu
Posty: 565
Rejestracja: 06 lip 2013, 0:06
Lokalizacja: parking pod supermarketem

Re: Świat według Zdzicha /1/ - Ciężka praca

#22 Post autor: zdzichu » 03 sie 2013, 23:17

Ależ droga Adelo. Dlaczego uważa pani moje tematy za żulerskie? To słowo ma w naszym języku zabarwienie zdecydowanie pejoratywne. Czy rzeczywiście moi menele są tacy brzydcy?
kurna po piersze
chcem pisać wiersze
po kurna drugie
zawsze mam w czubie

Awatar użytkownika
Ania Ostrowska
Posty: 503
Rejestracja: 25 lut 2012, 17:21

Re: Świat według Zdzicha /1/ - Ciężka praca

#23 Post autor: Ania Ostrowska » 09 lut 2014, 18:54

Sprawnie napisane, tekst odwołuje się do doświadczenia, które nie jest obce, jak mniemam, wielu czytelnikom, więc od pierwszych zdań bohater budzi poczucie zrozumienia i solidarności. Pewnie można by argumentować, ze w takim stanie piszący nie ma głowy do drobiazgów, ale mimo to, myślę, że dobrze było usunąć zbędny ogonek w zdaniu
zdzichu pisze:Ja go o jakieś skuteczne lekarstwo pytam, a ten palant mi z profilaktyką wyskakuję.

choć gdyby to był mój tekst wybrałabym formę "wyjeżdża".
I jeszcze powtórzenie w końcowej części
zdzichu pisze: Jak się trafi odprowadzić kilka wózków, będzie na „wisienkę” i zapomnę o tym paskudnym kacu.

To jednak święte słowa, że na kaca najlepsza ciężka praca.
może na przykład:
"Jak się trafi odprowadzić kilka wózków, będzie na „wisienkę” i przejdzie jak ręką odjął" albo
".. i minie jak zły sen" albo jeszcze coś innego.

Dodam, że cieszy mnie perspektywa jeszcze dwudziestu sześciu spotkań :) pozdrawiam - Ania

Awatar użytkownika
zdzichu
Posty: 565
Rejestracja: 06 lip 2013, 0:06
Lokalizacja: parking pod supermarketem

Re: Świat według Zdzicha /1/ - Ciężka praca

#24 Post autor: zdzichu » 09 lut 2014, 22:14

Jak to miło, że pani tu zajrzała, Aniu.
A jeszcze milej, że planuje pani zaglądać kolejne dwadzieścia sześć razy. Może więcej?
Prawdę rzekłszy, nie spodziewałem się ujrzeć pierwszego odcinka u samej góry. Dziękuję za przypomnienie. Oczywiście natychmiast usunę wskazany ogonek. Jest zbędny, do czego się przyznaję. Z pozostałych poprawek nie wszystkie uskutecznię, chociaż są kuszące. Mój tekst ma być odrobinę nieliteracki. W końcu jestem literatem wyłącznie z przezwiska, a utwór błądzi po menelskich manowcach. Niemniej jestem wdzięczny za podpowiedzi i poproszę o następne. Nie obiecuję z każdej skorzystać, ale na pewno każdą przemyśleć.
kurna po piersze
chcem pisać wiersze
po kurna drugie
zawsze mam w czubie

Awatar użytkownika
Ania Ostrowska
Posty: 503
Rejestracja: 25 lut 2012, 17:21

Re: Świat według Zdzicha /1/ - Ciężka praca

#25 Post autor: Ania Ostrowska » 09 lut 2014, 22:36

Cała przyjemność po mojej stronie. Czy więcej, to tylko od Pana zależy. Tak, menelskie manowce są wygodną furtką, ale czytając Pana wnikliwe komentarze pod pracami innych Autorów, trudno mi uwierzyć by zechciał Pan jej nadużywać.
Dla jasności - sygnalizując miejsca do ewentualnych korekt, nigdy nie oczekuję, ze Autor automatycznie podąży za moim odbiorem, jedynie mam nadzieję, że na chwilę przystanie i spojrzy na dany fragment lub sformułowanie pod innym kątem - moim. Potem zrobi co zechce. Skoro Pan sobie wyraźnie życzy - nie będę się powstrzymywać :)

Mms
Posty: 170
Rejestracja: 08 cze 2016, 5:10

Re: Świat według Zdzicha /1/ - Ciężka praca

#26 Post autor: Mms » 06 lip 2016, 6:48

Witaj Zdzichu!
W pierwszych słowach dziękuję za odwiedziny pod moim wierszem
A Twoja proza -super.
Wzruszasz, zmuszasz do zajrzenia w wnętrze bohatera, w jego sytuację, w jego postrzeganie rzeczywistości. Budzisz uczucie braterstwa, szacunek dla godności Człowieka.
Pozdrawiam serdecznie.
Małgosia
Ps.Miałam brata Zdzisia- miałam...

Awatar użytkownika
tabakiera
Posty: 2365
Rejestracja: 15 lip 2015, 20:48
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Świat według Zdzicha /1/ - Ciężka praca

#27 Post autor: tabakiera » 06 lip 2016, 12:12

Jeden błąd (chyba) zauważyłam, bo to raczej nie jest celowe:

"a ten palant mi z profilaktyką wyskakuję" - ja wyskakuję, on wyskakuje.

Zabawny tekst, taki z mrugnięciem oka. Troszkę przypomina mi Wiecheckiego, choć tam klymaty warszawskie, tutaj raczej (z całym szacunkiem) - marginesowe.

Pozdrówka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat według Zdzicha”