Świat według Zdzicha /24/ - Nie nasz problem

Moderatorzy: skaranie boskie, Gorgiasz

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
zdzichu
Posty: 565
Rejestracja: 06 lip 2013, 0:06
Lokalizacja: parking pod supermarketem

Świat według Zdzicha /24/ - Nie nasz problem

#1 Post autor: zdzichu » 16 gru 2013, 23:07

od początku
w poprzednim odcinku

Z tego wszystkiego zapomniałem napisać, że od kilku dni pan Janek ma nową pracownicę.
Miła i ładna dziewczyna. Kobieta właściwie. Nie wiem, ile ma lat, ale na mój gust jest w wieku, kiedy kobietę można porównać z USA. Jest wydajna i technologicznie doskonała.
Tak, tak. To nie nowina, że lubimy porównania.
Dziś właśnie Krzywy opowiedział nam o nich. Ubawiliśmy się setnie. A wygląda to tak:
Weźmy osiemnastkę. Jest jak Azja – dzika i niedostępna. I trochę, jak biegun, bo wciąż trzeba ją zdobywać. A już taka dajmy na to dwudziesto – trzydziestoletnia kobieta to Amazonia – gorąca i wilgotna. W kolejnej dekadzie, to już wiecie, USA. Po czterdziestce, a przed pięćdziesiątką, zapytacie? Zupełnie, jak Europa. Po dwóch wojnach światowych – zniszczona, ale wciąż piękna. Wiem, są jeszcze kobiety po pięćdziesiątce, choć raczej się do tego nie przyznają. Te są jak Rosja. Niby każdy wie, gdzie to jest, a jednak nikt nie chce tam jechać…
Jak już wspomniałem, nowa pracownica pana Janka, to kobieta w okresie pełnego rozkwitu, skromnie, acz schludnie ubrana, zadbana. Do tego inteligentna i ponoć samotna. Tak twierdzi Bankier. Pewnie wie, w końcu był kiedyś jej szefem. Od kiedyś do dziś mogło się jednak wiele zmienić. Póki co, każdy z nas wzdycha i jak mantrę powtarza – gdybym ja był o kilka lat młodszy…
Dobra, schodzimy na ziemię.
Jutro pan Janek zamierza się wybrać do szpitala, zobaczyć co u Wojtka. Ciekaw jestem, jak długo go potrzymają w tym szpitalu, kiedy się zorientują, że nikt za niego nie zapłaci.
- Nie ma się czym martwić – trzeźwo zauważył Krzywy. – Przecież z Wojtka nawet najlepszy komornik niczego nie ściągnie. Chyba stare gacie.
- No ale przecież ktoś będzie musiał zapłacić – nie wiem, stwierdziłem czy zapytałem. Jakoś tak się zadumałem nad tym, że znowu może się okazać, że najlepszy nawet człowiek tyle tylko jest wart, na ile ubezpieczony.
- Na razie go leczą – wtrącił Bankier – może tak źle nie będzie?
- Racja, na ulicę go nie wyrzucili – potwierdziłem.
- Wiecie co? Przecież to ich problem, a nie Wojtka – dodał Krzywy z uśmiechem. – Kiedyś, jak jeszcze miałem żonę, strasznie się zamartwiałem, że wiszę sąsiadowi dwie stówy. Pewnego dnia, ta żona właśnie, otworzyła okno i krzyknęła do sąsiada, że ja mu tej kasy nie oddam, bo nie mam, a do mnie powiedziała spokojnie: „Teraz niech on się martwi”.
Co racja, to racja. Dlaczego my się mamy zadręczać kłopotami szpitala? Przecież mamy wspaniałe państwo i jedynie słuszny ustrój. Obywatelowi na pewno nie stanie się krzywda.
Nie nasz kłopot!


cdn.
Ostatnio zmieniony 26 gru 2013, 20:16 przez zdzichu, łącznie zmieniany 1 raz.
kurna po piersze
chcem pisać wiersze
po kurna drugie
zawsze mam w czubie

Awatar użytkownika
iTuiTam
Posty: 2280
Rejestracja: 18 lut 2012, 5:35

Re: Świat według Zdzicha /24/ - Nie nasz problem

#2 Post autor: iTuiTam » 17 gru 2013, 3:45

Zawsze można na pana liczyć, panie Zdzichu!

Jak człowiek w ludzkość zaczyna powątpiewać, to wystarczy przeczytać cdn i robi się cieplej na duszy.
Nie to, żebym się do końca zgadzała z porównaniami, szczególnie tymi dalszymi, ale co tam - różnice światopoglądowe na płeć robią życie kolorowszym.

serdecznie
iTuiTam
stajemy się szeptem...
szeptem...
szeptem
iTuiTam@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
411
Posty: 1778
Rejestracja: 31 paź 2011, 8:56
Lokalizacja: .de

Re: Świat według Zdzicha /24/ - Nie nasz problem

#3 Post autor: 411 » 17 gru 2013, 15:37

zdzichu pisze:Po czterdziestce, a przed pięćdziesiątką, zapytacie? Zupełnie, jak Europa. Po dwóch wojnach światowych – zniszczona, ale wciąż piękna.
No, to czuje sie pieknie zniszczona...
Ale jaka wyjatkowa!
:D

Bardzo dobry odcinek (zycia), trzymasz poziom panie Zdzichu.
A to, co pan zes laskawie poruszyc zechcial, ma piekna nazwe: relatywizm moralny, choc "nie nasz problem" tez jest ok.
Klaniam sie nisko,
J.

PS Co z Panem Wojtkiem?
Nie będę cytować innych. Poczekam aż inni będą cytować mnie.

Awatar użytkownika
zdzichu
Posty: 565
Rejestracja: 06 lip 2013, 0:06
Lokalizacja: parking pod supermarketem

Re: Świat według Zdzicha /24/ - Nie nasz problem

#4 Post autor: zdzichu » 24 gru 2013, 23:55

iTuiTam pisze:Jak człowiek w ludzkość zaczyna powątpiewać, to wystarczy przeczytać cdn i robi się cieplej na duszy.
A to jest najprzyjemniejszy prezent, jaki dostałem na tę gwiazdkę, pani iTuiTam. Dziękuję.
Pani Józefino. Z tym relatywizmem, to jakoś tak trudno mi się zgodzić. Byłby nim, gdyby od nas coś tu mogło naprawdę zależeć, a my umylibyśmy ręce, odwracając się od problemu. A przecież nie jesteśmy w stanie zmienić ustaw, ani procedur wykonawczych. Zwłaszcza my, ludzie z marginesu, może nie dosłownie, ale w rzeczywistym wymiarze pozbawieni praw obywatelskich. Przecież nie będąc nigdzie zameldowanym, nie mamy nawet prawa udziału w wyborach, tym samym tracimy nawet tę - daną innym - iluzję uczestniczenia w kreowaniu rzeczywistości. To raczej stosunek władzy do takich, jak my, należałoby określić mianem wspomnianego relatywizmu.
Ale co tam... Przecież mamy okres wzmożonego kochania bliźnich, nawet polityków. radujmy się więc i śpiewajmy "hosanna". Bóg się rodzi, pewnie znowu zdrożeje wisienka.
kurna po piersze
chcem pisać wiersze
po kurna drugie
zawsze mam w czubie

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Świat według Zdzicha /24/ - Nie nasz problem

#5 Post autor: skaranie boskie » 25 gru 2013, 12:58

zdzichu pisze:Bóg się rodzi, pewnie znowu zdrożeje wisienka.
Skąd Ty, człowieku, bierzesz takie pomysły?
Już tyle słyszałem bzdur na okoliczność narodzin niejakiego Boga, ale o drożeniu wisienki, to absolutna nowość.
Chyba, że masz na myśli koniec świątecznych promocji i powrót do zwykłych cen.
Ale nie martw się, panie Zdzichu. Za kilka dni zaczną się wyprzedaże...
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
jaga
Posty: 578
Rejestracja: 02 gru 2011, 19:33

Re: Świat według Zdzicha /24/ - Nie nasz problem

#6 Post autor: jaga » 26 gru 2013, 19:38

z przyjemnością czytam ciąg dalszy pamiętnika Pana Zdzicha
tylko proszę nie daj znowu długo czekać na ciąg dalszy.
Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
zdzichu
Posty: 565
Rejestracja: 06 lip 2013, 0:06
Lokalizacja: parking pod supermarketem

Re: Świat według Zdzicha /24/ - Nie nasz problem

#7 Post autor: zdzichu » 26 gru 2013, 19:59

Miałem problem z dostępem do sieci, pani Jago.
Dziś mój Tygrys wyjechał gdzieś w gości, to sobie rajcuję, jak te myszy, gdy nie ma kota. Mam już w zapasie dwa przedświąteczne odcinki. Za chwilę wstawię jeden z nich. Dziękuję za zachętę do pracy.
kurna po piersze
chcem pisać wiersze
po kurna drugie
zawsze mam w czubie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat według Zdzicha”