Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

Moderatorzy: skaranie boskie, Gorgiasz

Wiadomość
Autor
karolek

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#21 Post autor: karolek » 30 kwie 2014, 15:36

Drogi Zdzichu,

zdzichu pisze:przeczytałem im pewną opowieść, znalezioną w Internecie
Rozumiem, że przyniosłeś do nich laptopa, tableta?
Oj, coś tu zgrzyta. Rasowy menel od razu wie, że od pudła z monitorem, a już wypisywania na nim czegokolwiek lepsza jest... wisienka. Nie pytali Cię ile wisienek za to "pudło" można dostać?

Nie no, co ja za bzdury wypisuję, no pewnie - wydrukowałeś im i przyniosłeś.

A nie realniej by było - "Opowiedziałem im zapamiętane streszczenie" - Może tylko tak miałbyś szanse, co prawda i tak marne, ale zawsze już jakieś - by Cię zechcieli wysłuchać :D

Zatem idziemy dalej:
zdzichu pisze:Zupełnie mnie zaskoczył fakt, że przeczytana na parkingowym forum opowieść wywołała długą i poważną dyskusję, często podlewaną – co już zaskoczenia nie stanowiło - przeuroczej barwy płynem, o wykwintnym i niepowtarzalnym smaku.
Ja tak mam, że jak chce mi się pić to nie zawracam sobie delikatnie mówiąc głowy niczym innym, a jeśli ktoś by mi proponował skoncentrować się na obszernych, kobiecych i rzewnych historyjkach; wczuwając się w rolę menela, powiedziałbym mu krótko: Chyba cię stary po... a wsadź sobie to w du...- nie bluźnię, ze względu na niewiasty, obecne na forum.


Jest jeszcze jedna sprawa: Naprawdę uważnie słuchali całe długie opowiadanie i odnajdywali się, nie gubili wątku?
Jestem pod wrażeniem - ci panowie zapewne kiedyś byli prawdziwymi geniuszami, skoro posiadają tak obszerny zasób uwagi i dobrej woli. Co się stało, że zeszli na zła drogę?

zdzichu pisze:Tej Werze też bym radziła czymś się zająć. Ale nie pisaniem pierdów o swoich frustracjach, tylko czymś pożytecznym. Przepraszam, muszę wracać do klientów.
Realistyczna postać tej ekspedientki - praktyczna, po co marnować czas na zadumę? A szczególnie - nad czymś, co w jakiś sposób też ją dotknęło.
zdzichu pisze:Mam biegać po psychologach i wróżkach? O nie, ja nie mam na to czasu i pieniędzy. Muszę zapierdalać, mam chore dziecko. Pan Karol wie, jak u mnie było, i jestem mu wdzięczna, że dzięki niemu jestem tutaj. Mam pracę, wokół dobrych ludzi i to mi wystarcza za psychoterapię

Ta pani ekspedientka bardzo mnie intryguje, mówi jak... prawdziwa kobieta z jajami (wybacz mi ten oksymoron) która zazdrości ów Werze, że ona miała więcej szczęścia i siły :myśli:
zdzichu pisze:dyskusja rozgorzała na nowo. Była długa i bardzo wnikliwa, kilka razy musiałem wracać do tekstu i wyszukiwać pewne fragmenty, żeby można było się do nich odnieść.

Jeszcze raz muszę pochwalić twoich kolegów za niesamowitą pamięć. Wyłapywali te "wisienki z tortu", zapisywali na "dysku twardym" i potem tylko prosili o ich ponowne odczytanie do konfrontacji. Niesamowite.

Wpadłem chyba w jakiś kompleks, bo sam bym tak nie potrafił, nie dorastam tym panom nawet do pięt pod względem rozwiniętych zdolności poznawczych - może to ja jestem prawdziwym menelem - bezsprzecznie tak.


Zazdroszczę kolegów - mnie na pewno uznaliby za dziwoląga, kogoś, kto dupę im zawraca jakimiś pisadłami, a sam się za literata uważa i jeszcze ich słowa chwyta w lot, jak wisienki z tortu- a potem odtwarza na forum, niczym doskonały dyktafon,( "to po kiego hu.. ty tam też coś wypisujesz, zupełnie jak tamta baba?") nieskażony problemami pamięciowymi, powodowanymi wisienką popijaną regularnie. Ale Ty naprawdę musisz mieć jakieś dobre podejście do nich i niesamowite umiejętności, których mnie - podstarzałemu durniowi, natura poskąpiła.


No cóż, trochę doczepiłem się do merytoryki, ale taki już ze mnie... :wstyd:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zdzichu
Posty: 565
Rejestracja: 06 lip 2013, 0:06
Lokalizacja: parking pod supermarketem

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#22 Post autor: zdzichu » 02 maja 2014, 0:41

Gloinnen pisze:Zapraszam pod te utwory, do dyskusji z ich Autorami. We własnym imieniu.
Mam obawę, że znikną, podobnie, jak ten, który próbowałem tu zrecenzować. Interesujące tu macie metody polemiki. Usuwamy tekst i wszystko, co się wokół niego pojawi, staje się bezprzedmiotowe. Może niech pani usunie również mój tekst, skoro jest o niczym, albo przestanie się mnie czepiać, skoro napisałem o czymś, czego nie ma, a więc o fikcji. To chyba żadne przestępstwo.
Panie Karolku, słabe ma pan pojęcie o menelach.
Albo ulegasz stereotypom, albo starasz się obrazić mnie i moich kolegów. Umówmy się, że nie będę im tego powtarzał, mam bowiem wrażenie, że pan błądzisz. Ludzie, którzy mają nadmiar wolnego czasu, chętnie zainteresują się czymś innym, niż pemanentne chlanie wisienki. Przynajmniej czasami. Poza tym nie każdy menel jest nim z wyboru i nie każdy jest niereformowalnym prymitywem.
Zdrowia życzę.
kurna po piersze
chcem pisać wiersze
po kurna drugie
zawsze mam w czubie

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#23 Post autor: Gloinnen » 02 maja 2014, 0:50

Odsyłam do Menel songu.
Palenie głupa itp. zagrania pozostawiam Pańskiej cywilnej odwadze, a resztę - ocenie czytających.

Tak czy inaczej nie zamierzam już komentować Pańskiej twórczości, gdyż, niestety, nie zawsze mogę dołączyć do zachwytów fanklubu.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

karolek

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#24 Post autor: karolek » 02 maja 2014, 16:52

Panie Zdzisławie,

obelgi wkładasz Pan w usta meneli – czy to więc nie Ty ich obrażasz? Naprawdę sądzisz, że są to aż tak ograniczeni ludzie? Czy w Twoim pojęciu to - "ci od brudnej roboty"?

Może i jestem zbyt ograniczony, by wypowiadać się w tej kwestii, ale według mnie - o "babskich pierdach" nie będą chcieli słuchać, ale obrabiać kogoś – również nie. To będą robić tylko tzw. "klasyczne chamy"(niezależnie od swojej pozycji zawodowej lub stanu portfela- zarówno przy braku jak i nadmiarze finansów/prestiżu ogólnie pojmowanego), którzy z menelstwem mogą mieć niewiele wspólnego. Kto tutaj posługuje się stereotypami?

zdzichu pisze:starasz się obrazić mnie i moich kolegów
Słowo „obrażać” w kontekście Twojej wypowiedzi od razu przywiodło mi na myśli inne słowo, a mianowicie – immunitet. Nie piszesz Pan jak menel, piszesz Pan jak prawdziwy Poseł.

Wybacz mi to "stereotypizowanie".

Kłaniam się nisko.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#25 Post autor: skaranie boskie » 02 maja 2014, 22:07

zdzichu pisze:Może niech pani usunie również mój tekst, skoro jest o niczym, albo przestanie się mnie czepiać, skoro napisałem o czymś, czego nie ma, a więc o fikcji.
Zdzichu.
Wyluzuj, proszę.
Dałeś się podejść kobitce, więc teraz najlepiej zrobisz, milcząc. Inaczej narazisz się na śmieszność. Napisałeś, co widać i niech już tak zostanie. Szczerze mówiąc, trochę zburzyłeś wizerunek twoich bohaterów. Przewulgaryzowałeś ich. Uważam, że należy odpuścić już kwestę rozmów, czy też monologów, dla naszego wspólnego dobra. Widzę, że napisałeś nowy odcinek, idę więc go przeczytać z nadzieją, że znów znajdę tam poczciwego Zdzicha i jego ferajnę. A tutaj PAX.
Wypijmy za omyłki, nawet te przypadkowe.
:beer: :beer: :beer:
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
zdzichu
Posty: 565
Rejestracja: 06 lip 2013, 0:06
Lokalizacja: parking pod supermarketem

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#26 Post autor: zdzichu » 04 maja 2014, 0:05

Masz pan rację, panie Admin.
Dałem się podejść. I niech już tak zostanie. Nie chcę awantur z panią Gloinnen, nie chcę z poziomu najwyższej sztachety w płocie udawać zadziornego koguta. Wymiękam. Jeśli kogoś dotknąłem moim pisaniem, to padam do nóżek, o litość i wybaczenie błagając.
kurna po piersze
chcem pisać wiersze
po kurna drugie
zawsze mam w czubie

Awatar użytkownika
iTuiTam
Posty: 2280
Rejestracja: 18 lut 2012, 5:35

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#27 Post autor: iTuiTam » 28 cze 2014, 5:46

Wow! jak by to podsumowali tubylcy.

Opowiadania, o którym toczy się dyskusja w realu i wirtualu, nie czytałam. Jednak chyba nie o to chodzi. Reakcje pana kolegów - załóżmy że są to realne postacie - są wiarygodne.

Pan, panie Zdzichu, przyzwyczaił nas niejako do dialogów 'meneli', którzy przypuszczam nie są tak naprawdę 100% menelami. Różnie bywa w życiu i różnie można stać się menelem.

Jeżeli zgoda autorki oryginalnego tekstu - notabene, dobrze byłoby jednak zostawić ten tekst, lub choćby jego fragmenty - poprowadziła na parking i klub czytelniczy, to bardzo to ciekawie wygląda. Nawet jeśli miałby to być eksperyment. I muszę przyznać, że pana wyjaśnienie, że ludzie mający dużo albo za dużo czasu mogą się zgodzić na różne formy rozrywki, było wyjaśnieniem, jakie miałam na myśli, czytając dyskusję.

Co do fanklubu... Hmm, myślę, że pod płaszczykiem menelowskich, czy jak je tam zwać, sytuacji przemyca pan wiele treści, wartości, które nie są 'menelowskie', ale ludzkie. Inne spojrzenie na rzeczywistość, która składa się właśnie z tych wielu różnych spojrzeń.

pozostająca fanką, pozdrawiam
iTuiTam
stajemy się szeptem...
szeptem...
szeptem
iTuiTam@osme-pietro.pl

EwaMagda

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#28 Post autor: EwaMagda » 28 cze 2014, 9:15

iTuiTam, otrzymałam wiadomość o nowym komentarzu i zajrzałam. Jeżeli przeczytałaś całą dyskusję po tym tekstem pana Zdzicha, zapewne wiesz, że ja jestem autorką "Rozmów z Werą".
Nadal nie wyrażam zgody na ponowne zamieszczenie tego tekstu na forum (chociaż z drugiej strony, jestem ciekawa Twojej reakcji na komentarze; obszerny komentarz Zdzicha pt. "Pięć monologów" właśnie przeczytałaś), ale serdecznie zapraszam do lektury "Rozmów" - kwiecień - na moim blogu, którego adres znajdziesz na forum Ósmego.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
iTuiTam
Posty: 2280
Rejestracja: 18 lut 2012, 5:35

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#29 Post autor: iTuiTam » 28 cze 2014, 17:09

EwaMagda pisze: ... serdecznie zapraszam do lektury "Rozmów" - kwiecień - na moim blogu, którego adres znajdziesz na forum Ósmego.
Pozdrawiam :)
EM, bardzo dziękuję za informację. Z przyjemnością przeczytam, żeby mieć pełen obraz.

pozdrawiam też
:)
stajemy się szeptem...
szeptem...
szeptem
iTuiTam@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
zdzichu
Posty: 565
Rejestracja: 06 lip 2013, 0:06
Lokalizacja: parking pod supermarketem

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#30 Post autor: zdzichu » 29 cze 2014, 23:17

Poniewaź temat wrócił, chcę się odnieść do pana Karolka.
Masz pan rację, że większość ludzi nudzą podobne opowieści, jednak nie ich aktualna kondycja materialna jest tego przyczyną. Menel, w społecznym odbiorze, to taki nikt, który swoją nicością zapełnia margines społeczny, niezależnie od tego marginesu szerokości. Tymczasem ja mam ogromną przyjemność znać kilku meneli, którzy, zanim nimi- nie zawsze, choć często z wyboru - zostali, uchodzili za ludzi ze społecznych wyżyn. Tych akurat opowiadanie nie znudziło, choć nie wyrazili o nim najlepszego zdania, co zresztą w tekście opisalem. Ot, samo życie.

-- 29 cze 2014, 23:21 --

PS. Pani ITuiTam, dziękuję za wnikliwe spojrzenie na tekst. Ma pani rację, że przyzwyczaiłem i starałem się od tego przyzwyczajenia nie odbiegać. fajnie, że przynajmniej pani to zauważyła, nie poddając się zbiorowej antymenelskiej histerii. Naprawdę bardzo dziękuję.
kurna po piersze
chcem pisać wiersze
po kurna drugie
zawsze mam w czubie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat według Zdzicha”