Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

Moderatorzy: skaranie boskie, Gorgiasz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
411
Posty: 1778
Rejestracja: 31 paź 2011, 8:56
Lokalizacja: .de

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#11 Post autor: 411 » 15 kwie 2014, 12:19

Gloinnen pisze:Gdyby został napisany w oderwaniu od swojego kontekstu, to byłby rzeczywiście kolejny dobry odcinek przygód Zdzicha i kompanii.
Glo,
alez ja to przeciez napisalam - kontekst naszych wypowiedzi jest identyczny, slowa tylko inne.
No, moze mój post nie byl az tak "ciezki" wagowo. Przypomne:
411 pisze:Wykorzystales pan cudzy material, by napisac dobry, kolejny odcinek przygód Zdzicha - temu nie mozna zaprzeczyc.
Gdybys pan, poza tym kawalkiem prozy, napisal komentarz tam, gdzie trzeba - byloby ok.
A tak mamy zamieszanie i ciag dalszy krytykowania opowiesci o Werze. Tylko teraz w dwóch miejscach.
Swoja droga ciekawa jestem odpowiedzi pana Zdzicha.


A i Ewy, bo, nie oszukujmy sie - dotyka to drazniacego i bolesnego tematu, czy tez: rany, wprawdzie zarzekala sie, ze to koniec dyskusji:
EwaMagda pisze:Znużyła mnie dyskusja na temat tego marnego tekstu.
Czekałam tylko na Pana, hmm... komentarz, bo tak nakazywało dobre wychowanie.
To wszystko, co mam do powiedzenia.
i nagle znowu postanowila zabrac glos:
EwaMagda pisze:Panie Zdzichu, cały ten odcinek, skrzący się gołębim dowcipem, umacnia Werę w jej opinii na temat mężczyzn.
Szkoda...
Nie podoba mi sie to cale zamieszanie, jest nieeleganckie i jakies takie nie Òsemkowe...
Nie będę cytować innych. Poczekam aż inni będą cytować mnie.

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#12 Post autor: Gloinnen » 15 kwie 2014, 12:45

411 pisze:Nie podoba mi sie to cale zamieszanie, jest nieeleganckie i jakies takie nie Òsemkowe...
:beer:
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Fałszerz komunikatów
Posty: 5020
Rejestracja: 01 sty 2014, 16:53
Lokalizacja: Hotel "Józef K."
Płeć:

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#13 Post autor: Fałszerz komunikatów » 15 kwie 2014, 20:02

A ja powiem tak - obudźcie mnie, kiedy się skończy :cha:

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#14 Post autor: skaranie boskie » 15 kwie 2014, 21:24

Nie wiem, co odpowie Zdzichu, ale ja stanę w jego obronie, choćby ze względu na przynależność do wspomnianego Klubu.
Coś mi się zdaje, że przypina mu się tu łatkę, trochę na wyrost. On się przecież wypowiedział w komentarzu, proponując bardziej szczegółową analizę właśnie w kolejnym odcinku jego "świata". Nawet uzyskał na to imprimatur samej Autorki, która, o ile mnie pamięć nie zawodzi, nawet ponaglała go, żeby szybciej to pisał. I jaki mamy finał? Wymowa "komentarza" okazał się kolejną, napisaną nie po myśli pani Autorki.
A przecież padły tu głosy, że Zdzichu napisał kolejny bardzo dobry odcinek.
Czy to oznacza, że teraz na ósmym piętrze ganimy utwory dobre, ale niezgodne z czyimś oczekiwaniem? Może, dla pełni luksusu, zaczniemy chwalić te zgodne z obowiązującą linią, choć mierne? Akurat tego bym nie chciał, bo początek czegoś podobnego, stałby się zarazem początkiem końca Ósmego piętra.
Moim zdaniem, o czym już wspominałem, Zdzichu napisał kolejny, świetny odcinek. To, że wykorzystał do niego czyjś materiał, jest dość oszczędnym gospodarowaniem prawdą. On napisał utwór o utworze i reakcji na niego, swoistą recenzję, choć zapewne wielu na taką będzie się krzywić. Wykorzystanie cudzego materiału, na tym portalu, równałoby się natychmiastowej eksmisji, czegoś takiego tu jednak nie zauważyłem.
W kontekście powyższego, sugerowanie Zdzichowi, jakoby - z dowolnych względów - zastąpił komentarz tym odcinkiem, a dodatkowo określanie tego złym wyczynem, jest nadużyciem.
Napisałem wyżej na czerwono, że nie miejsce tu na komentowanie innych utworów, niż zdzichowy. Chcąc samemu być bez winy, sam również się od tego powstrzymam. W pewnych jednak granicach, może się to okazać niewykonalne. W końcu utwór EwyMagdy jest tematem utworu Zdzicha. Na pewno jednak nie będę komentował przedmiotu zdzichowej recenzji. O nim napisałem już wszystko.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

EwaMagda

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#15 Post autor: EwaMagda » 15 kwie 2014, 21:35

Skaranie, ponieważ padł tu mój nick, pozwolisz, że odpowiem króciutko.
Zdzicho zapytał mnie, czy może skopiować wszystkie części Rozmów, przeczytać chłopakom, zebrać ich opinie i napisać komentarz w formie następnego odcinka Świata według Zdzicha. Rezultaty widoczne są powyżej.
To wszystko z mojej strony. Reszta jest milczeniem.

Jednocześnie pragnę pożegnać się z Państwem.
Kilka minut temu poprosiłam Administrację o zlikwidowanie mojego konta i wykreślenie mnie z grona Użytkowników tego portalu.

Wszystkiego najlepszego :rosa:

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#16 Post autor: skaranie boskie » 15 kwie 2014, 22:59

EwaMagda pisze:Zdzicho zapytał mnie, czy może skopiować wszystkie części Rozmów, przeczytać chłopakom, zebrać ich opinie i napisać komentarz w formie następnego odcinka Świata według Zdzicha.
Zgadza się, EwoMagdo.
Zrobił to publicznie, pod twoim utworem.
Prosząc o usunięcie go z forum, usunęłaś dowód dobrej woli Zdzicha i twojej zgody na to.
EwaMagda pisze:Rezultaty widoczne są powyżej.
Są. Bardzo fajne rezultaty.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
zdzichu
Posty: 565
Rejestracja: 06 lip 2013, 0:06
Lokalizacja: parking pod supermarketem

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#17 Post autor: zdzichu » 26 kwie 2014, 22:24

Długo się zastanawiałem, czy w ogóle odpowiadać.
Na pewno spokojna odpowiedź nie przychodzi mi łatwo, nawet dziś, gdy emocje już dawno zeszły na niższy poziom. Jeśli więc ktoś poczuje się dotknięty tym, co niżej napiszę, proszę go z góry o wybaczenie. Nie planuję nikogo obrażać, podobnie zresztą, jak nie planowałem tego, pisząc omawiany ocinek. A musicie Państwo wiedzieć, że pisanie go również nie przyszło mi łatwo, zebrane bowiem pod śmietnikiem opinie, nijak nie były w stanie zadowolić pani Autorki. Proszę jednak wziąć pod uwagę, że wypowiedzieli je ludzie mający dość nikłe pojęcie o literaturze, dla których nie liczą się walory warsztatowe, a jedynie sama treść. Oni przeżywają losy bohaterów, jak własne i jak do takich właśnie się odnoszą. A, że odnoszą się słowami przynależnymi sferom śmietnikowym? Taki ich urok.
Pani Józefina była łaskawa napisać, że wziąłem na warsztat cudzy tekst. Tak, wziąłem. Ale nie w celu skopiowania, jako własnego, tylko pisząc coś - jak słusznie zauważył pan Admin - na kształt recenzji, relację z dyskusji o nim. To chyba nie jest zabronione? Podobnie, jak to, co zarzuca mi pani Adminka. Napisała ona, że użyłem tekstu literackiego, ponieważ nie puściłaby tego w komentarzu z powodu regulaminu. Ja bardzo proszę panią Admin o wskazanie choćby jednego zdania w moim tekscie, które - nawet gdyby było zwykłym komentarzem - naruszałoby regulamin. A przy okazji gratuluję pomysłu - pani na cenzurę, a sobie na jej ominięcie.
Panie Skaranie Boskie, dziękuję serdecznie, że choć pan, pomimo często dzielącej nas różnicy zdań, wziął mnie w obronę. Przyznam, że już obawiałem się linczu, ale przywróciłeś mi pan wiarę w wymiar sprawiedliwości. Dziękuję.
kurna po piersze
chcem pisać wiersze
po kurna drugie
zawsze mam w czubie

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#18 Post autor: Gloinnen » 26 kwie 2014, 23:25

zdzichu pisze:zebrane bowiem pod śmietnikiem opinie, nijak nie były w stanie zadowolić pani Autorki. Proszę jednak wziąć pod uwagę, że wypowiedzieli je ludzie mający dość nikłe pojęcie o literaturze, dla których nie liczą się walory warsztatowe, a jedynie sama treść. Oni przeżywają losy bohaterów, jak własne i jak do takich właśnie się odnoszą. A, że odnoszą się słowami przynależnymi sferom śmietnikowym?
A gdy już się zmierzchać miało, to się wtedy okazało,
Że to nie są milicjanci, że to byli przebierańcy!

/A. Rosiewicz
zdzichu pisze: A przy okazji gratuluję pomysłu - pani na cenzurę,
Skoro tekst tu nadal wisi, pomimo jego wydźwięku, to uwagi o cenzurze schowaj sobie pan w buty.
Każdy powinien być dla siebie cenzorem. O ile ma w sobie jakieś moralne kryteria. I nie opowiadaj pan farmazonów o kolegach spod marketu. Zdaje się, że branie urojeń i fikcji za prawdziwe ma swoją konkretną nazwę w psychiatrii.

Pozdr.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
zdzichu
Posty: 565
Rejestracja: 06 lip 2013, 0:06
Lokalizacja: parking pod supermarketem

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#19 Post autor: zdzichu » 26 kwie 2014, 23:45

Pani Gloinnen.
Pozwoli pani, że pozostanę wśród moich, parkingowych przebierańców. Oni przynajmniej nie doszukują się złych intencji u każdego i we wszystkim. Cytuje pani wybiórczo i wybiórczo polemizuje. Czyżby kontekst był niewygodny?
A to?
Gloinnen pisze: Zdaje się, że branie urojeń i fikcji za prawdziwe ma swoją konkretną nazwę w psychiatrii.
A ma. Tylko, że nawet w tym szacownym miejscu zabrakłoby palców na wytykanie wszystkich, którzy gotowi za własne urojenia nie tylko kopie kruszyć.
Gratuluję dobrego samopoczucia...
kurna po piersze
chcem pisać wiersze
po kurna drugie
zawsze mam w czubie

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Świat według Zdzicha /34/ - Pięć monologów

#20 Post autor: Gloinnen » 26 kwie 2014, 23:54

zdzichu pisze:Czyżby kontekst był niewygodny?
Dla mnie? Pan raczy żartować.
To nie ja, pod maską fikcji literackiej, napisałam o cudzej bohaterce "głupia dupa". To jest właściwy kontekst.
A dlaczego nie wierzę w te imaginacje? Bo prawdziwi kloszardzi mają swój kodeks honorowy i cywilną odwagę. W realu.
zdzichu pisze:Tylko, że nawet w tym szacownym miejscu zabrakłoby palców na wytykanie wszystkich, którzy gotowi za własne urojenia nie tylko kopie kruszyć.
Zapraszam pod te utwory, do dyskusji z ich Autorami. We własnym imieniu.
zdzichu pisze:Gratuluję dobrego samopoczucia...
Wzajemnie.

-- 27 kwie 2014, 14:28 --
skaranie boskie pisze:dowód dobrej woli Zdzicha
W Monty Pythonie by czegoś takiego nie wymyślili.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat według Zdzicha”