Jakim /1.

Moderatorzy: skaranie boskie, Gorgiasz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ania Ostrowska
Posty: 503
Rejestracja: 25 lut 2012, 17:21

Re: Jakim /1.

#21 Post autor: Ania Ostrowska » 12 gru 2013, 6:13

OK, zatem obszerniej wrócę wieczorem. Miłego dnia życzę :rosa:
Już jest wieczór :) a zatem:
1) "Mężczyzna i kot spoglądają na siebie porozumiewawczo i wracają do przerwanej przyjemności – każdy swojej" - literówka "spoglądają"

2) "Niewysoka blondynka w brudnych dżinsach i kowbojskim kapeluszu trzaska drzwiami od samochodu. - Widzę was, widzę! - woła ze śmiechem. Zdejmuje nakrycie głowy, rzuca je przez otwarte okno na siedzenie i przeczesuje palcami przyklepane włosy." – to co powiem, jest czysto subiektywnym wrażeniem, bo od strony językowej i gramatycznej nie ma się do czego przyczepić. Ale. :myśli: W moim odczuciu cała ta scena jest bardzo dynamiczna, dlatego trochę nienaturalnie, jakby zbyt formalnie (dla mnie) brzmi w tym opisie sformułowanie "zdejmuje nakrycie głowy". A gdyby tak?: "Niewysoka blondynka w brudnych dżinsach trzaska drzwiami od samochodu. - Widzę was, widzę! - woła ze śmiechem. Zrywa z głowy kowbojski kapelusz i rzuca go przez otwarte okno na siedzenie. Energicznie przeczesuje palcami przyklepane włosy."

3) "Sigi trąca łebkiem jej policzek, mruczy." Tu zrezygnowałabym z "łebkiem", bo przy wspomnianej wcześniej masie kota, określenie wydaje mi się już nazbyt słodkie, a nawet gdyby czytelnik wyobraził sobie, że kot tracił policzek opiekunki łapą, sadzę, że gest miałby tak samo pieszczotliwą wymowę.

4) "- No, to gratulacje! Kiedy możemy odebrać małą? - Henry z trudem ukrywa radość." – biorąc pod uwagę treść następnego akapitu, nie bardzo rozumiem, jaki jest powód, dla którego Henry miałby ukrywać radość?

5) "Wie, że bardzo się cieszą, że bardzo czekają na tą chwilę." – "tę" chwilę?

6) "Dokładnie, jak już tysiące razy wcześniej, widział i wiedział, co w danym momencie robi." – tu nie jestem pewna, czy nie przydałoby się jednak dopowiedzenie "żona".

Więcej nic moje wścibskie oko nie znajduje :)
Pozdrawiam - Ania

EwaMagda

Re: Jakim /1.

#22 Post autor: EwaMagda » 18 gru 2013, 23:38

Mnie się podoba, ma klimat :ok:
Lecę do następnej części. :)
:rosa:

Awatar użytkownika
iTuiTam
Posty: 2280
Rejestracja: 18 lut 2012, 5:35

Re: Jakim /1.

#23 Post autor: iTuiTam » 20 gru 2013, 23:50

Na pewno przeczytam, J. :)
Mam teraz więcej czasu na czytanie i 'marudzenie' ;) .

serdecznie
iTuiTam
stajemy się szeptem...
szeptem...
szeptem
iTuiTam@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
iTuiTam
Posty: 2280
Rejestracja: 18 lut 2012, 5:35

Re: Jakim /1.

#24 Post autor: iTuiTam » 21 gru 2013, 17:14

Przeczytałam, J.
Spodobało bardzo-mi-się.

Masz lekkie pióro. Dobrze zarysowane postacie, plastycznie i jednocześnie delikatnie, doskonale nakreślony nastrój.

Zastosowany, w tej części, zabieg przedstawienia dwóch prawdopodobnie pozornie oderwanych wątków sprawia, że budujesz napięcie i kusisz czytelnika, by dowiedział się co dalej.

Całość przypomina mi filmy, w których powoli, każdym kadrem przedstawia się bohaterów.

serdecznie
iTuiTam
stajemy się szeptem...
szeptem...
szeptem
iTuiTam@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
411
Posty: 1778
Rejestracja: 31 paź 2011, 8:56
Lokalizacja: .de

Re: Jakim /1.

#25 Post autor: 411 » 30 gru 2013, 11:21

:)
Bardzo dziekuje za cieple slowo i poczytanie.
Staram sie, nie powiem; nie zawsze jest latwo, ale cieszy, gdy sie czytelnik zatrzyma (o poszukaniu nastepnej czesci nie wspomne).
Klaniam sie nisko i z usmiechem,
J.
Nie będę cytować innych. Poczekam aż inni będą cytować mnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakim”