Jakim /3.

Moderatorzy: skaranie boskie, Gorgiasz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
411
Posty: 1778
Rejestracja: 31 paź 2011, 8:56
Lokalizacja: .de

Re: Jakim /3.

#11 Post autor: 411 » 18 lis 2013, 17:40

Patka pisze:Co część mamy innego głównego bohatera (albo bohaterów). Ale myślę, że wkrótce to się jakoś ze sobą połączy i wszystko stanie się jasne.
Oj, nie tak szybko...
A postaci jest sporo, fakt, ale przyjdzie moment, gdy sie zazebia watki - obiecuje.
Dzieki wielkie za poczytanie,
J.
:)
Nie będę cytować innych. Poczekam aż inni będą cytować mnie.

Awatar użytkownika
anastazja
Posty: 6176
Rejestracja: 02 lis 2011, 16:37
Lokalizacja: Bieszczady
Płeć:

Re: Jakim /3.

#12 Post autor: anastazja » 09 gru 2013, 14:41

411 pisze:A postaci jest sporo, fakt, ale przyjdzie moment, gdy sie zazebia watki - obiecuje.
Ależ Ty potrafisz Józefino! Bardzo intryguje mnie to dziewczę, idę dalej, ale czy ją tam znajdę...
A ludzie tłoczą się wokół poety i mówią mu: zaśpiewaj znowu, a to znaczy: niech nowe cierpienia umęczą twą duszę."
(S. Kierkegaard, "Albo,albo"

Awatar użytkownika
411
Posty: 1778
Rejestracja: 31 paź 2011, 8:56
Lokalizacja: .de

Re: Jakim /3.

#13 Post autor: 411 » 09 gru 2013, 22:33

:)
Nawet nie wiem, co napisac...
Dziekuje?
Nie będę cytować innych. Poczekam aż inni będą cytować mnie.

Awatar użytkownika
Ania Ostrowska
Posty: 503
Rejestracja: 25 lut 2012, 17:21

Re: Jakim /3.

#14 Post autor: Ania Ostrowska » 13 gru 2013, 19:40

I znowu bardzo obrazowo i sugestywnie przedstawiona scena. Prawie już nie mam miejsca żeby wcisnąć coś „od siebie”, ze swojej wyobraźni. Czułam się czytając zupełnie tak, jakbym oglądała film. Bardzo kolorowy film. :)
Oraz kolejna porcyjka subiektywnych obserwacji technicznych do ewentualnego rozważenia:
1) "- Zobacz kochanie jaki piękny dzień wstaje!" – wydaje mi się, że "kochanie" powinno być wydzielone przecinkami
2) "doniczkę z paprotką stojącą na parapecie" – literówka "stojącą"
3) "duży srebrny krzyż wygodnie umiejscowiony na obfitym biuście" – wydaje mi się, że zgrabniej brzmiałoby "ulokowany"
4) "I jej uwadze nie uchodzi niezwykła bladość, jak i nieznany dotąd kobiecie, spokój emanujący z dziewczynki." – a) nie rozumiem "I" na początku, bo komu jeszcze oprócz Glorii? b) trochę nienaturalnie brzmi dla mnie też "jak i nieznany dotąd kobiecie" c) nie dostrzegam uzasadnienia dla powtórzenia "kobiecie", z "kobietą" w poprzednim zdaniu. Widziałabym ten fragment napisany w prostszy sposób: "Jej uwadze nie uchodzi niezwykła bladość i obcy spokój emanujący z dziewczynki.". Co sądzisz o takiej wersji?
5) "potem opiera dłonie na biodrach i staje wprost przed dziewczynką" – wydaje mi się, że "wprost przed dziewczynką" jest nieprawidłowo, moim zdaniem powinno być "na wprost dziewczynki"
6) "usta nie są wprawdzie zaciśnięte, ale też nie rozciągają się" – literówka "rozciągają" choć ja zamiast "nie rozciągają się" wolałabym w tym miejscu powiedzieć "ani drgną"
7) "Ktoś patrzący z boku pomyślałby, że dziewczynka jest głucha, albo upośledzona psychicznie." – przecinek przed "albo" jest chyba niepotrzebny?
8) "Gloria pozostawia drzwi do pokoju otwarte, idzie za dziewczynką, a na twarz wpływa jej szeroki uśmiech – dzieciarnia na korytarzu za moment zamieni się w wielką, rozkrzyczaną, ale zdyscyplinowaną plamę." – w moim odczuciu trochę niezręcznie brzmi powtórzenie "na twarz" i "na korytarzu" – a może tak: "idzie za dziewczynką z szerokim uśmiechem"?
9) "potrafi powiedzieć kilka słów o każdym swoim podopiecznym, choć niektórych twarze już się lekko zacierają" – wydaje mi się, że bardziej gładko byłoby "niektóre" twarze

Pozdrawiam - Ania :rosa:

Awatar użytkownika
411
Posty: 1778
Rejestracja: 31 paź 2011, 8:56
Lokalizacja: .de

Re: Jakim /3.

#15 Post autor: 411 » 13 gru 2013, 21:52

I znowu kilka celnych uwag.
:)
Nie wszystkie pewnie wykorzystam, ale za wszystkie bardzo dziekuje.
Cieszy ogromnie, gdy "dziecko" znajduje tylu troskliwych "rodziców chrzestnych".
A musze sie przyznac, ze to moje dziecko jest mi bardzo drogie...

Klaniam sie bardzo nisko,
J.
Nie będę cytować innych. Poczekam aż inni będą cytować mnie.

Awatar użytkownika
iTuiTam
Posty: 2280
Rejestracja: 18 lut 2012, 5:35

Re: Jakim /3.

#16 Post autor: iTuiTam » 08 sty 2014, 20:13

I trójeczka, Zielona J, trzeci fragment.

Dobra narracja, technicznie też bez zarzutu. Można oczywiście mieć swoje zdanie o zdaniach, ale to szczegół. I jeden taki tu:
a na twarz wpływa jej szeroki

a może: wypływa? jak czytałam, to widziałam taką formę, ale to oczywiście kwestia malutka.

Poczytam dalej.
:)
stajemy się szeptem...
szeptem...
szeptem
iTuiTam@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
411
Posty: 1778
Rejestracja: 31 paź 2011, 8:56
Lokalizacja: .de

Re: Jakim /3.

#17 Post autor: 411 » 09 sty 2014, 17:41

:)
Dziekuje pieknie.
I z tym wyplywem tez racja, poprawie w wolnej chwili.
Ciesze sie, ze znajdujesz dla mnie czasu kawaleczek - pewnie powinnam podziekowac "kolejno", ale Ty wiesz, ze ja wiem, ze Ty wiesz, a ta wiedza jest przeciez bezcenna...

Klaniam sie bardzo nisko,
J.
Nie będę cytować innych. Poczekam aż inni będą cytować mnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakim”