Jakim /4.

Moderatorzy: skaranie boskie, Gorgiasz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ania Ostrowska
Posty: 503
Rejestracja: 25 lut 2012, 17:21

Re: Jakim /4.

#11 Post autor: Ania Ostrowska » 14 gru 2013, 19:23

Trzyma w napięciu, a dialog znowu znakomity. :)
Technikalia:
1) "paczki ze sklepu Thomsona z artykułami dla majsterkowiczów, oraz zapakowany w folię, solidnie przymocowany linami – rower." – przed "oraz" chyba bez przecinka?
2) "Powoli i ostrożnie stawia jednoślad na ziemi, spokojnie odwija go z zabezpieczającej folii, uważa, by nie został na nim żaden, najmniejszy choćby skrawek taśmy samoprzylepnej." –zrezygnowałabym z "go" i "na nim", bo w ciągu logicznym tego zdania nie ma mowy o pomyłce z innym podmiotem niż jednoślad
3) "Sigi, przyglądając się całej tej ceremonii:" - literówka "przyglądając"
4) "Słyszy, jak mamrocze do siebie, upewnia o wysokości na jakiej mają być zawieszone" – a tu, wydaje mi się, że przecinka brakuje - po "wysokości"
5) "No to chwal się, co tam wymyśliłaś!" – literówka "wymyśliłaś"
6) "W pudełku znajduje się mały laptop, właściwie netbook." – przyzwyczaiłam się do pisowni "notebook", i teraz nie wiem, czy "netbook" jest równoprawne?
Pozdrawiam - Ania :rosa:

Awatar użytkownika
411
Posty: 1778
Rejestracja: 31 paź 2011, 8:56
Lokalizacja: .de

Re: Jakim /4.

#12 Post autor: 411 » 15 gru 2013, 1:07

I znowu masz racje.
:)
Czemu tak pózno sie, kobietko kochana, ujawniasz?
Zróbmy moze tak: przed nastepnym "wstawieniem" zabawisz sie w moja bete?
Wszystkie uwagi i literówki wrzucisz mi od razu, na pw (np), a potem ja ladnie wstawie juz poprawione?
Byloby idealnie...

A tak powaznie - nie znalazlabys chwilki czasu, by mi podostawiac "ogonki"?
Wszyscy tu wiedza, ze pisze bez polskiej czcionki, a potem walcze metoda kopiuj-wklej... Dramat, wierz mi, dramat okrutny.

Juz sie ciesze (bo powiesz:tak, na pewno!)!

Serdecznie pozdrawiam,
J.
:smoker:
Nie będę cytować innych. Poczekam aż inni będą cytować mnie.

Awatar użytkownika
Ania Ostrowska
Posty: 503
Rejestracja: 25 lut 2012, 17:21

Re: Jakim /4.

#13 Post autor: Ania Ostrowska » 15 gru 2013, 9:32

"Wszyscy tu wiedza, ze pisze bez polskiej czcionki" - ale jak mnie nie było, to skąd miałam to wiedzieć? :crach:
A tak poważnie - każda forma włączenia się w Twoje dzieło, które już jest doskonałe, a może być jeszcze ciut ciut doskonalsze, będzie dla mnie przyjemnością i satysfakcją. Szczegóły na pw.
Miłej niedzieli :rosa: Ania

Awatar użytkownika
iTuiTam
Posty: 2280
Rejestracja: 18 lut 2012, 5:35

Re: Jakim /4.

#14 Post autor: iTuiTam » 09 sty 2014, 18:18

411 pisze:...
- A co w tym dziwnego? Jest całkiem normalną, zdrową nastolatką. Ok, nie mówi. Ale nie wiemy, czy od zawsze, czy jest to wynikiem jakiegoś wydarzenia, traumy. Może dzięki komputerowi się z tym szybciej uporamy?
- Niby jak?
- Henry, to, że dla ciebie technika jest wymysłem diabła, wiedzą wszyscy, ale nie znaczy to jeszcze, że jest ona naszym wrogiem...
...
Tak się składa, że kilka dni temu obejrzałam 'babski' film, wyciskacz łez 'Christmas with Holly'
http://www.youtube.com/watch?v=H-M35E4PODk
jedną z głównych bohaterek jest tam dziewczynka, która 'zaniemówiła'.
Niejako w tym też kontekście, przeczytałam rozdział czwarty Twojego Jakima.

Dialogi wiarygodne, akcja się posuwa i zazębiają się części. Idę do cd.

pozdrawiam ciepło
iTuiTam
stajemy się szeptem...
szeptem...
szeptem
iTuiTam@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakim”