Straszyć i rządzić, czyli polityka PiS

Wszystkie rodzaje twórczości na tematy polityczne
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
bronmus45

Straszyć i rządzić, czyli polityka PiS

#1 Post autor: bronmus45 » 05 lut 2016, 6:37

Opracowano na podstawie źródłowego artykułu, podanego linkiem w poniższym tytule.
PiS już wie, że nie może rządzić poprzez miłość. Partii Kaczyńskiego został tylko strach

- PiS reaktywuje dziś swój sposób rządzenia państwem dobrze nam już zanany - rządzenia, które jest symbolem tej władzy, i którego Polki i Polacy doświadczyli na własnej skórze w latach 2005-2007. Rządzenia polegającego na radykalnym poszerzaniu pola strachu.
^*^
Każdorazowa wymiana partii rządzącej to w rezultacie próba zmycia zauważonych, powierzchownych brudów mopem zanurzonym w gnojowicy, czy też innym szambie - bronmus45

Ostatnio przepchnięto przez obie izby parlamentu zdominowane przez PiS, ustawę o policji, którą mimo sprzeciwu całej opozycji podpisał już prezydent Duda, zlikwidowano niezależną prokuraturę, wobec czego Polska stała się jedynym krajem w Unii Europejskiej, który pozbył się tej niezależności.

Wcześniej jeszcze Sejm wspierany przez prezydenta, sparaliżował prace Trybunału Konstytucyjnego, aby ten nie mógł dowodzić bezprawia w zarządzaniu państwem. Na dokładkę całkowite podporządkowano sobie media publiczne. Zgodnie zresztą ze słowami Tadeusza Rydzyka, który w swoim czasie dowodził:
.
A warto tu przypomnieć, co zrobił Hitler po dojściu do władzy: rozwinął media, propagandę, zakładał nowe stacje, udostępniał wszystkim odbiorniki nastawione na jego programy. Bo wiedział, że to pozwala mu panować nad ludźmi. Kto chce mieć władzę, chce mieć media. I nie chce pluralizmu, dąży do monopolu.
Źródło: Bez mediów nie obronimy naszych wartości, „Uważam Rze”, 5 lutego 2012
.
Zasada stara jak świat. Jeśli chcesz sprawnie zarządzać ludźmi, to ci muszą ciebie kochać, albo się bać twojego gniewu. Wszystkie religie są również zbudowane podług tych zasad. Cóż więc wymagać od Kaczyńskiego, wychowanego na dziełach Lenina, których to spora biblioteczka znajdowała się w ich żoliborskim, rodzinnym mieszkaniu.

Zapewne utkwiła mu w pamięci również anegdota (?) o umierającym Leninie, który to na łożu śmierci tak powiada do Stalina
- chciałbym, aby naród poszedł za Tobą, tak jak poszedł za mną.
Stalin na to - albo pójdą za mną, albo pójdą za Tobą.


Już nie tak drastyczny - bo i nie te czasy - ale sens filozoficzny tejże przypowieści głęboko tkwi w sercu i umyśle Jarosława Kaczyńskiego, człowieka demolki dla polskiego społeczeństwa obywatelskiego. Takiego właśnie tła obrazu owego człowieka dodaje niewątpliwie powracający co i rusz taniec na trumnach smoleńskich, czyli po trupach, aby do celu... A cel jest znany nie od dziś: jeden wódz - jedna partia - jeden naród, podążający za ukochanym wodzem - naczelnikiem Kaczyńskim na czele.

ELKA

Re: Straszyć i rządzić, czyli polityka PiS

#2 Post autor: ELKA » 05 lut 2016, 7:56

bronmus45 pisze:Każdorazowa wymiana partii rządzącej to w rezultacie próba zmycia zauważonych, powierzchownych brudów mopem zanurzonym w gnojowicy, czy też innym szambie
Fakt, PO po dojściu do władzy, wszystko obsadzili swoimi ludźmi, lub sprzymierzonymi.
bronmus45 pisze:A warto tu przypomnieć, co zrobił Hitler po dojściu do władzy: rozwinął media, propagandę, zakładał nowe stacje, udostępniał wszystkim odbiorniki nastawione na jego programy. Bo wiedział, że to pozwala mu panować nad ludźmi. Kto chce mieć władzę, chce mieć media. I nie chce pluralizmu, dąży do monopolu.
To już wiem, na kim wzorowało się PO, po dojściu do władzy.

Dzięki Bronek.

bronmus45

Re: Straszyć i rządzić, czyli polityka PiS

#3 Post autor: bronmus45 » 05 lut 2016, 8:09

ELKA pisze:
bronmus45 pisze:Każdorazowa wymiana partii rządzącej to w rezultacie próba zmycia zauważonych, powierzchownych brudów mopem zanurzonym w gnojowicy, czy też innym szambie
Fakt, PO po dojściu do władzy, wszystko obsadzili swoimi ludźmi, lub sprzymierzonymi.
bronmus45 pisze:A warto tu przypomnieć, co zrobił Hitler po dojściu do władzy: rozwinął media, propagandę, zakładał nowe stacje, udostępniał wszystkim odbiorniki nastawione na jego programy. Bo wiedział, że to pozwala mu panować nad ludźmi. Kto chce mieć władzę, chce mieć media. I nie chce pluralizmu, dąży do monopolu.
To już wiem, na kim wzorowało się PO, po dojściu do władzy.

Dzięki Bronek.
:crach: Do jasnej cholery - przestań judzić...!!! podając cytat z nie mojej przecież wypowiedzi, dowodzisz swojej ignorancji, żeby nie powiedzieć podłości... Już raz miałem z Tobą problemy w sieci. Zawrzyjmy układ. Ja nie wchodzę na Twoje publikacje - Ty na moje. Bo będę musiał jednak wpisać Ciebie na listę wrogów. Jak wolisz.

ELKA

Re: Straszyć i rządzić, czyli polityka PiS

#4 Post autor: ELKA » 05 lut 2016, 8:38

Miałeś problemy, bo pisałeś takie same bzdury jak tutaj, tylko tam Admin od razu zastopował Twoją propagandę, uznając za szkodliwą dla forum. O dziwo, nie miałeś pretensji do Admina, tylko do mnie, bo napisałam zresztą tak, jak tutaj, że nie podoba mi się mieszanie polityki z poezją. Może, gdybyś pisał satyry o wszystkich jak leci, to mogłoby by śmieszne, ale Ty uczepiłeś się tylko jednego człowieka, a to jest już niestety tylko żałosne.

Pozdrawiam.elka.

Ps. Ja nie zawieram układów, to było domeną PO, wszędzie układy i zamiatanie pod dywan, w ten sposób niszczyli Polskę. Na szczęście nie wszystko sprzedali, dlatego teraz krzyczą, bo tyle jeszcze zostało... nie dla nich.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2016, 8:51 przez ELKA, łącznie zmieniany 1 raz.

bronmus45

Re: Straszyć i rządzić, czyli polityka PiS

#5 Post autor: bronmus45 » 05 lut 2016, 8:45

ELKA pisze:Miałeś problemy, bo pisałeś takie same bzdury jak tutaj, tylko tam Admin od razu zastopował Twoją propagandę, uznając za szkodliwą dla forum. O dziwo, nie miałeś pretensji do Admina, tylko do mnie, bo napisałam zresztą tak, jak tutaj, że nie podoba mi się mieszanie polityki z poezją. Może, gdybyś pisał satyry o wszystkich jak leci, to mogłoby by śmieszne, ale Ty uczepiłeś się tylko jednego człowieka, a to jest już niestety tylko żałosne.

Pozdrawiam.elka.
Że Tobie się coś nie podoba - to Twoja osobista sprawa, nie przesądzająca jeszcze o upodobaniach reszty świata. Wbij to sobie wreszcie do swojej ..... O innych piszą inni i mają do tego prawo, a ja będę pisał o tych, co mnie się podoba, a niekoniecznie musi Tobie. Dopóki tego nie zrozumiesz, nie powinnaś zabierać głosu poza swoją łazienką... A i tam nie za głośno, bo może to się też nie spodobać Twoim domownikom. :down:
Ostatnio zmieniony 05 lut 2016, 19:57 przez bronmus45, łącznie zmieniany 1 raz.

ELKA

Re: Straszyć i rządzić, czyli polityka PiS

#6 Post autor: ELKA » 05 lut 2016, 8:57

Gdyby reszta świata, kochała się w Twojej wizji świata i nienawiści, to nie wylatywałbyś z każdego forum, nie uważasz ?

bronmus45

Re: Straszyć i rządzić, czyli polityka PiS

#7 Post autor: bronmus45 » 05 lut 2016, 9:01

ELKA pisze:Gdyby reszta świata, kochała się w Twojej wizji świata i nienawiści, to nie wylatywałbyś z każdego forum, nie uważasz ?
Uważam, że w większości portali społecznościowych władzę administracyjną i właścicielską sprawują PiSolubni. Co było niejednokrotnie już udowodnione. Uważam też, że swoją nachalnością tutaj - u mnie - na pewno nie osiągniesz zamierzonego skutku. Szybciej ja sam wpiszę Ciebie na listę wrogów, a to czymś skutkuje - poczytaj sobie i daj mi wreszcie spokój!!! :down:

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Straszyć i rządzić, czyli polityka PiS

#8 Post autor: lczerwosz » 05 lut 2016, 10:02

bronmus45 pisze:Wbij to sobie wreszcie do swojej tykwy...
Użytkowniku Bronmus45. Ostrzegam przed obraźliwymi sformułowaniami w stosunku do innych użytkowników. Tykwa jak słowo nie jest obraźliwa, jednak w użytym kontekście jest. Proszę o wstrzemięźliwość w odnoszeniu się do partnerów w dyskusji, albo o milczenie.

ELKA

Re: Straszyć i rządzić, czyli polityka PiS

#9 Post autor: ELKA » 05 lut 2016, 10:07

Nie zapominaj, że na taką samą listę, ja mogę wpisać i Ciebie, więc nie używaj prymitywnych chwytów, żeby zamknąć mi usta.
bronmus45 pisze:Uważam, że w większości portali społecznościowych władzę administracyjną i właścicielską sprawują PiSolubni
Niekoniecznie, możesz mieć i zwolenników swojej nacji, których jednak, zniesmaczy Twoja nienawiść.

Zobacz, ja nie jestem ani w PIS-ie, ani w PO. Tylko PO, mogę ocenić po 8 latach - teraz, a PIS ocenię za 4. Taka jest różnica, Ty natomiast już oceniasz PIS, a na temat PO milczysz, co daje świadectwo stronniczości.

bronmus45

Re: Straszyć i rządzić, czyli polityka PiS

#10 Post autor: bronmus45 » 05 lut 2016, 10:09

lczerwosz pisze:
bronmus45 pisze:Wbij to sobie wreszcie do swojej tykwy...
Użytkowniku Bronmus45. Ostrzegam przed obraźliwymi sformułowaniami w stosunku do innych użytkowników. Tykwa jak słowo nie jest obraźliwa, jednak w użytym kontekście jest. Proszę o wstrzemięźliwość w odnoszeniu się do partnerów w dyskusji, albo o milczenie.
... jeśli byłoby "łepetyny" - to mogłoby być? A Jej offtop - czyli bajanie niemerytoryczne w stosunku do tematu to może uchodzić? Widzę - moderatorze - że ostrzysz sobie zęby na mój ban. A ta omawiana osoba ma (miała) być przynętą dla łatwiejszego wykonania zadania?
P.S - tykwę usunąłem, bo i tak była niewiele warta...

-- 05 lut 2016, 10:19 --
ELKA pisze:Nie zapominaj, że na taką samą listę, ja mogę wpisać i Ciebie, więc nie używaj prymitywnych chwytów, żeby zamknąć mi usta.
bronmus45 pisze:Uważam, że w większości portali społecznościowych władzę administracyjną i właścicielską sprawują PiSolubni
Niekoniecznie, możesz mieć i zwolenników swojej nacji, których jednak, zniesmaczy Twoja nienawiść.

Zobacz, ja nie jestem ani w PIS-ie, ani w PO. Tylko PO, mogę ocenić po 8 latach - teraz, a PIS ocenię za 4. Taka jest różnica, Ty natomiast już oceniasz PIS, a na temat PO milczysz, co daje świadectwo stronniczości.
Ja też nie byłem - nie jestem - i nigdy już nie będę członkiem żadnej partii politycznej !!! Powtarzam to Tobie kolejny raz. Dziad swoje, a baba swoje... A poza tym:
Jesteś niesamowicie .....!!! Ja oceniam i podsumowuję PiS za jego osiem lat pomyj wylewanych na poprzedni układ i za codzienne opluwanie prezydenta Komorowskiego. Nie jestem na tyle dobrym chrześcijaninem, żeby nie pamiętać tamtych razów, a tym bardziej nastawiać następnego policzka do kolejnych. Wiem, że logiczne rozumowanie przychodzi Ci z trudnością, lecz ostateczne ostrzeżenie - trzecie z kolei - powinnaś mimo wszystko zrozumieć.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2016, 20:00 przez bronmus45, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „POLITYCZNE ECHA”