Przyjaciołom PiS dedykuję...

Wszystkie rodzaje twórczości na tematy polityczne
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Przyjaciołom PiS dedykuję...

#11 Post autor: Gloinnen » 07 lut 2016, 15:24

bronmus45 pisze:Naród ciemny
Ja bym chciała w komentarzu nawiązać do tego określenia, jak i do przewijających się w Twojej pisaninie określen typu mohery, itp.
Krytyka nadużyć i przywar władzy jako taka jest wartością sama w sobie, natomiast niepokojące jest pozbawione elementarnego szacunku podejście do ludzi stanowiących elektorat aktualnie rządzącej partii. Szydzenie z desperacji, która zdeterminowała takie a nie inne decyzje podjęte przy urnach. Opluwanie nadziei i ideałów, które ci ludzie mają, a które przetrwały usilną eradykację ze strony byłego mainstreamu.
Oczywiście niewykluczone, że zarówno PiS,, jak i Kościół, cynicznie wykorzystują ludzką desperację, wynikającą z biedy, upadku wartości, poczucia zagubienia i wykluczenia, niepewności jutra, upokorzenia przez arogancję establishmentu. Istnieje szereg potrzeb społecznych, których ignorowanie, lekceważenie oraz arogancka postawa wobec nich, doprowadziło do obecnej sytuacji politycznej, radykalizacji nastrojów i podatności na populizm.
Jednakże warto pamiętać, że pauperyzacja mentalna jest na ogół rezultatem pauperyzacji materialnej, o którą poprzednie rządy skutecznie się postarały.

Glo.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

bronmus45

Re: Przyjaciołom PiS dedykuję...

#12 Post autor: bronmus45 » 07 lut 2016, 15:30

Jezus ma Twarz...!!! Toć przecież określenie "naród ciemny" jest jedynie przypomnieniem znanej chyba i Tobie wypowiedzi z kampanii wyborczej obecnego ministra kultury - Jacka Kurskiego. Oto jej rozwinięcie - Naród ciemny to kupi.... Czyżbyś aż tak była naiwna, że miałaś nadzieję na to abym ja o tym zapomniał?... Tym samym wystawiasz sobie nie najlepsze świadectwo...

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Przyjaciołom PiS dedykuję...

#13 Post autor: Gloinnen » 07 lut 2016, 15:39

Negatywnie oceniam wszystkie tego rodzaju wypowiedzi i ich Autorów.
Jeżeli krytykujesz cynizm przedwyborczych wypowiedzi, pokaż, że stoisz na wyższym poziomie etycznym.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

bronmus45

Re: Przyjaciołom PiS dedykuję...

#14 Post autor: bronmus45 » 07 lut 2016, 15:54

Gloinnen pisze:Negatywnie oceniam wszystkie tego rodzaju wypowiedzi i ich Autorów.
Jeżeli krytykujesz cynizm przedwyborczych wypowiedzi, pokaż, że stoisz na wyższym poziomie etycznym.
... a to niby dlaczego mam nie przypominać o "świętojebliwych" wypowiedziach członków nielubianej przeze mnie sekty pozorantów?... Mam milczeć, bo co? :down:

ODPOWIEDZ

Wróć do „POLITYCZNE ECHA”