Szczęść Boże – wierszyk uzupełniający liturgię Słowa Bożego dla dzieci.

Modlitwy, moralitety, akty strzeliste i wszelka inna twórczość stricte związana z religiami.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
zwrotnikryby

Szczęść Boże – wierszyk uzupełniający liturgię Słowa Bożego dla dzieci.

#1 Post autor: zwrotnikryby » 05 lis 2017, 8:24

Szczęść Boże w dniu świętym, co czasem jest odpoczywania.
Szczęść Boże murarzom, którzy mogą jeść obiad z rodzinami.
Boże szczęść woła ojciec, matka, dziecko i jego niania.
Boże szczęść wszystkim co wiedzą, że Słowo Ciałem się stało
i zamieszkało między nami.

Szczęść Boże ćwierka wróbel, gdy gołębiowi posyła uśmiechy.
Szczęść Boże szczeka pies do kota przybłędy i merda ogonem pod płotem.
Boże szczęść. Uniwersalne dwa słowa co wychwalają Boga.

Szczęść i oszczędź zmartwień, od głodu i chorób zachowaj.
Niedziela. Dzień Łaski Pańskiej. Daj siłę by w wierze dziatki wychować.
I przez cały tydzień też szczęść. Boże jedyny. Jak jest radośnie. Hej!Hej!

Awatar użytkownika
tabakiera
Posty: 2365
Rejestracja: 15 lip 2015, 20:48
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Szczęść Boże – wierszyk uzupełniający liturgię Słowa Bożego dla dzieci.

#2 Post autor: tabakiera » 05 lis 2017, 8:59

Szczęść, Boże - wita Kotek Myszeczkę.
Pobłogosław ten posiłek - mruczy radośnie.
A Myszka żegna się gorliwie.

Nieładnie tak, nieładnie.
Wystawiasz wiarę na pośmiewisko, Zwrotniku.

Awatar użytkownika
Mchuszmer
Posty: 578
Rejestracja: 26 paź 2015, 21:15
Lokalizacja: Kraków

Szczęść Boże – wierszyk uzupełniający liturgię Słowa Bożego dla dzieci.

#3 Post autor: Mchuszmer » 05 lis 2017, 9:13

Zwrotnikuryby (?), wybacz, jeśli to nieprawda, ale też zaczynam wierzyć, że to prześmiewcze utwory. Jeśli nie, to po prostu rozważyłbym, co już ktoś Ci zresztą chyba doradzał, umieszczanie tych modlitw/piosenek w działach z piosenkami (piosenka dobra na wszystko, czy jakoś tak), bo - z całym szacunkiem - trudno używać słowa poezja do nazwania tekstów pozbawionych praktycznie środków poetyckich, dosłownych etc., zresztą, sam je określasz w tytułach jako, powiedzmy, użytkowe.
Jeżeli to satyra na prymitywną częstochowszczyznę czy odpustową religijność itd., to brakuje mi jakichś ciekawych aluzji. No i - wciąż pisanie tego samego, w tej samej formule i celu, na ilość, ze spamem się kojarzy.
zwrotnikryby pisze:
05 lis 2017, 8:24
Szczęść Boże murarzom, którzy mogą jeść obiad z rodzinami.
A co z tymi pozostałymi?
zwrotnikryby pisze:
05 lis 2017, 8:24
Szczęść Boże ćwierka wróbel, gdy gołębiowi posyła uśmiechy.
:-))) Jeśli to nie żart, niejedno dziecko poczułoby się traktowane w infantylny sposób.
A poza tym: tekst dla dzieci, w nim najpierw taka fraza, a potem takie słownictwo:
zwrotnikryby pisze:
05 lis 2017, 8:24
Uniwersalne dwa słowa co wychwalają Boga.

- ?
zwrotnikryby pisze:
05 lis 2017, 8:24
Daj siłę by w wierze dziatki wychować.
Hm, czy to więc o dzieciach, czy dla dzieci?
zwrotnikryby pisze:
05 lis 2017, 8:24
Boże jedyny. Jak jest radośnie. Hej!Hej!
No raczej na pewno żart:-)))))))))) (i po pierwszym wykrzykniku spacja)

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2017, 13:48 przez Mchuszmer, łącznie zmieniany 1 raz.
mchusz, mchusz.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Szczęść Boże – wierszyk uzupełniający liturgię Słowa Bożego dla dzieci.

#4 Post autor: skaranie boskie » 05 lis 2017, 12:23

Wciąż się powstrzymuję przed przeniesieniem ostatniego wysypu twojej twórczości do BOSKIEJ KOMEDII.
Powstrzymuję się, bo nie chcę jedynym kryterium dostępu do działu z poezją czynić zawartości treści grafomańskich w tekstach. Zdarzały się tutaj teksty niekoniecznie lepsze od twoich, które okrywaliśmy zasłoną litościwego milczenia. Pewnie i twoje byśmy okryli, gdyby nie obawa przed oskarżeniem o obrazę czyichś uczuć, a do takiej zapewne może dojść, jeśli nadal będziesz wklejał nam tu recepty na religijność.
Właściwie specjalnie dla Ciebie (jak kiedyś dla Bronmusa45) stworzyliśmy forum pt. "Boska komedia". Już sama jego nazwa wskazuje, że można w nim pożartować, choć i poważne treści religijne na pewno nie ucierpią wiele od towarzystwa. Proszę Cię zatem, Zwrotnikuryby, byś tam publikował swoją świętą grafomanię.
Nawiasem mówiąc, zwrotnik ryby (a właściwie równoleżnik, bo zwrotniki mamy tylko dwa), na skutek precesji, dziś powinien nosić miano wodnika. Nie wiem, czy twoja religijność sięga na tyle głęboko, by się zastanowić nad faktem, że sam Jezus zapowiedział erę wodnika właśnie, która musiała nastąpić i właśnie następuje w dwa tysiące lat po erze ryb. Inaczej mówiąc, twój "zwrotnik" się nieco zdeaktualizował.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

zwrotnikryby

Szczęść Boże – wierszyk uzupełniający liturgię Słowa Bożego dla dzieci.

#5 Post autor: zwrotnikryby » 05 lis 2017, 12:44

Bóg zapłać za komentarze.
Nie odpowiadam pod każdym, bo zbyt częste i głośne mówienie uważam za pychę. A ona jest grzechem ciężkim.
W Apokalipsie Jana czytamy: Obyś był zimny albo gorący.
Te słowa interpretowane są jako poszukiwanie prawdy wprost. Dział nazywa się tradycyjne formy rymowane. Czym są tradycyjne formy rymowane jeśli nie wierszami ze zwrotkami, z prostymi rymami częstochowskimi? Czyż takie wiersze tradycyjnie nie miały charakteru moralizującego i użytecznego? Jeśli jest inaczej to bardzo proszę o wyjaśnienie definicji tradycyjnej formy rymowanej. Dużo w tym dziale takich. Czy czasem ta niechęć do moich i próba widzenia w nich satyry i grafomani nie jest spowodowana niechęcią do religii? Ja piszę wiersze o Bogu, jego miłości i tym w co wierzę. Nie krytykuję niewierzących lub wierzących w co innego niż ja. Nie mam do nich niechęci. Przeciwnie. Modlę się za nich. Proszę o zrozumienie i powstrzymanie się od dyskryminacji.

U Mateusza Jezus rzekł: Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku?

Weselmy się. Szanujmy i miłujmy. Zostańcie w Bogu.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Szczęść Boże – wierszyk uzupełniający liturgię Słowa Bożego dla dzieci.

#6 Post autor: skaranie boskie » 05 lis 2017, 13:12

zwrotnikryby pisze:
05 lis 2017, 12:44
Zostańcie w Bogu.
Wolę zostać w domu.
zwrotnikryby pisze:
05 lis 2017, 12:44
Czym są tradycyjne formy rymowane jeśli nie wierszami ze zwrotkami, z prostymi rymami częstochowskimi?
Tradycyjne formy rymowane są wierszami, masz rację. Jak napiszesz wiersz, na pewno nie będę próbował go nigdzie przenosić. Jednak indoktrynacji religijnej w formie wierszopodobnej nie sposób nazwać wierszem. Sam temat jeszcze nie czyni utworu. To, że poskładałeś wyrazy we w miarę składne zdania i poukładałeś w wersy, kończąc te ostatnie czymś na kształt rymów, nie oznacza jeszcze, że tworzysz poezję. A gdyby nawet, mamy tu pewien podział na gatunki.
Może zauważyłeś, ale sporo satyry zamieszczamy w RADOSNEJ TWÓRCZOŚCI, Jest też forum przeznaczone dla poezji zaangażowanej, dla wierszy pisanych ku czyjejś czci. Gdybyśmy wszystko, co ma wersy i rymy upychali tutaj, powstałby straszny bałagan, żeby nie rzec chaos. Dla tzw. poezji, opowiadającej nam o politycznej biegunce, założyliśmy POLITYCZNE ECHA. Nie widzę niczego ujmującego dla twojej twórczości w fakcie zamieszczenia jej na przykład w BOSKIEJ KOMEDII. To ją nawet w pewien sposób znobilituje.
Na koniec - wybacz dosadność - przestań pieprzyć o dyskryminacji, tylko przemyśl, to, co wyżej napisałem. Jeśli zdecydujesz się podobne utwory (nazwijmy je umownie wierszami) publikować w BOSKIEJ KOMEDII, nie spotka Cię z mojej strony żaden przejaw niezrozumienia, dyskryminacji, bądź kpiny. Dobra, to ostatnie wycofuję, bo sam się o kpinę napraszasz. A o poglądach chętnie z Tobą podyskutuję, ale też nie pod utworami.
Zaproponowałeś, by dzień święty święcić.
Nie mam nic przeciw, świętujmy!
:beer: :beer: :beer:
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
mirek13
Posty: 849
Rejestracja: 18 mar 2017, 19:23

Szczęść Boże – wierszyk uzupełniający liturgię Słowa Bożego dla dzieci.

#7 Post autor: mirek13 » 05 lis 2017, 13:42

Fajne.
Po lekturze tych dzieł idę zapisać się do fundamentalistów islamskich.
Bo podejrzewam, że skoro Bóg chrześcijan nie zagrzmiał na widok podobnych tworów, to go nie ma. :crach:

Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 1424
Rejestracja: 11 lis 2011, 20:07

Szczęść Boże – wierszyk uzupełniający liturgię Słowa Bożego dla dzieci.

#8 Post autor: Liliana » 05 lis 2017, 15:48

zwrotnikryby pisze:
05 lis 2017, 12:44
Dział nazywa się tradycyjne formy rymowane. Czym są tradycyjne formy rymowane jeśli nie wierszami ze zwrotkami, z prostymi rymami częstochowskimi?
Owszem, tradycyjne formy rymowane to są wiersze z rymami, ale nie z częstochowskimi. Należy się takowych wystrzegać, a szukać dobrych rymów (niegramatycznych) i starać się przekazać treść w sposób, który zainteresuje czytelnika. Wiersz powinien być rytmiczny, a u Ciebie nie jest. Wersy mają długość od 9 do 20 i hulają sobie jak chcą.
Jeśli chcesz doskonalić się w pisaniu, to czytaj wiersze np. klasyków - https://wolnelektury.pl/katalog/lektura ... ckiej.html - (a i na Ósmym znajdziesz mnóstwo wierszy rytmicznych, dobrze napisanych) i próbuj, próbuj, próbuj.
Myślę, że Bóg ucieszyłby się z niebanalnie napisanego wiersza.

Powodzenia, Liliana

PS
W linku, który podałam jest mnóstwo starych form, sorry, ale chciałam Ci pokazać jak wygląda wiersz rytmiczny, dobrze napisany.

Awatar użytkownika
Leon Gutner
Moderator
Posty: 5791
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:01
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Szczęść Boże – wierszyk uzupełniający liturgię Słowa Bożego dla dzieci.

#9 Post autor: Leon Gutner » 06 lis 2017, 16:56

Odpuszczam . Sobie sam .
Wiersz .

Z uszanowaniem L.G.
" Każdy dzień to takie małe życie "

leongutner@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Nula.Mychaan
Posty: 2082
Rejestracja: 15 lis 2013, 21:47
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:

Szczęść Boże – wierszyk uzupełniający liturgię Słowa Bożego dla dzieci.

#10 Post autor: Nula.Mychaan » 06 lis 2017, 17:29

Wiesz nasuwa mi się jedna refleksja,
Skoro ten tekst nazywasz wierszem, to jednak zgrzeszyłeś pychą.
Dla mnie to raczej antywiersz, powinien być przykładem jak nie pisać wierszy.
Przykro mi Zwrotniku, ale jako wierząca osoba czuję tylko niesmak.
Może i jestem trudną osobą,
ale dobrze mi z tym,
a to co łatwe jest bez smaku, wyrazu i znaczenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „MODLITEWNIK (NIE TYLKO) LITERACKI”