Wiersz Miesiąca - zeszyt skarg i zażaleń

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Wiersz Miesiąca - zeszyt skarg i zażaleń

#61 Post autor: Gloinnen » 03 mar 2013, 23:45

Alku, potem powiedzą, że adminka zorganizowała sobie plebiscyt, żeby laury zbierać...
Problemem nie są recenzje, choć akurat Twój pomysł jest wart wzięcia pod uwagę. Zabawa miała służyć promowaniu dobrej (subiektywnie wprawdzie, ale zawsze...) twórczości użytkowników; jako gospodarz czuję się niezręcznie w roli nominowanej/wygrywającej.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Sede Vacante
Posty: 3258
Rejestracja: 27 sty 2013, 23:52
Lokalizacja: Dębica

Re: WIERSZ MIESIĄCA - MARZEC 2013 - NOMINACJE

#62 Post autor: Sede Vacante » 01 kwie 2013, 21:58

I znów mam ten sam problem :(
Teraz musiałbym przypomnieć sobie wszystkie dobre wiersze z marca jakie czytałem, albo na szybko prześledzić je teraz...aż mam zawrót głowy.
Niewykonalne dla mnie.
Ale piszę tylko po to, aby (znów) podsunąć pomysł "schowka" na portalu. Bez "napinki" i bez złośliwości :beer:
"Nie głaskało mnie życie po głowie,
nie pijałem ptasiego mleka -
no i dobrze, no i na zdrowie:
tak wyrasta się na człowieka..."


W. Broniewski - "Mannlicher"

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Wiersz Miesiąca - zeszyt skarg i zażaleń

#63 Post autor: Gloinnen » 01 kwie 2013, 22:05

Sede, przeniosłam wpis do wątku, gdzie użytkownicy zgłaszają swoje propozycje odnośnie plebiscytu.
Myślę, że będzie okazja szerzej omówić Twoją propozycję i to całkiem niedługo.
Wówczas, po konsultacjach, spróbujemy zapytać się biela, na ile jest możliwe wgranie do skryptu odpowiednich modyfikacji.
Wyobrażam sobie, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest rodzaj osobistej, powiązanej z kontem "biblioteki linków", ale o szczegółach jeszcze porozmawiamy.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Wiersz Miesiąca - zeszyt skarg i zażaleń

#64 Post autor: skaranie boskie » 11 kwie 2013, 9:32

Myślę, że to łatwo rozwiązać.
Proponuję od maja zacząć otwierać wątek z nominacjami zaraz na początku miesiąca i kończeni go ankietą w normalnym terminie. Wówczas można będzie nominować natychmiast po przeczytaniu, bez obciążania forum dodatkowymi schowkami. Oczywiście decyzja należy do Glo, bo to jej konkurs. :)
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Wiersz Miesiąca - zeszyt skarg i zażaleń

#65 Post autor: Patka » 13 kwie 2013, 13:04

Nie wiem, czy dobrze rozumiem - chodzi o problem przekopywania się do tekstów z odpowiednich miesięcy w celu zapoznania się z nimi i nominowania najlepszego? W sumie racja. Każdego dnia przybywa tu wiele wierszy. Konkurs na np. wiersz marca rozpoczyna się w kwietniu, a tu już na początku kwietnia mamy tyle wierszy kwietniowych, że te marcowe przechodzą na następne strony. I weź tu mieć cierpliwość czytać wszystkie, zresztą, jak napisał Sede, to jest niewykonalne. Dlatego ja nie nominuję, bo uważam, że byłoby trochę niesprawiedliwe, gdybym wyróżniła kogoś po przeczytaniu kilku wierszy (niesprawiedliwe dla autorów, do których wierszy nie dałam rady się przekopać). Najlepiej by było robić osobny wątek z wierszami miesiąca, żeby wszystkie były w jednym miejscu. Choć to oczywiście dodatkowa robota dla modów, ale mnie np. na dwóch innych forach taka robota sprawiała frajdę. ;) Tyle że tam wszystkie teksty brały udział w konkursie, a tu chodzi tylko o nominacje.

Inna sprawa - zauważyłam, że w tematach, gdzie można już głosować na nominowane teksty, daje się link tak:

http://www.osme-pietro.pl/wiersze-biale ... t9769.html

A nie ładniej napisać:

Jarek B, Ostatni

?

:) Nie będę opisywać, jak to robić, bo jestem pewna, że Glo i skaranie to dobrze wiedzą. ;)

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Wiersz Miesiąca - zeszyt skarg i zażaleń

#66 Post autor: skaranie boskie » 05 maja 2013, 22:13

My wiemy, Patko, ale nie wiem, czy wszyscy użytkownicy wiedzą.
Pomysł dobry. Można spróbować.

A co do umieszczania wierszy w osobnym miejscu...
Jak sobie to wyobrażasz?
Czy mamy kopiować wszystkie wiersze z miesiąca, zarówno wolne, jak i rymowane, czy z innych działów do osobnego wątku? Czyli po raz kolejny je kopiować i zajmować miejsce na dysku? A i tak nikt tego nie przejrzy, bo będzie tego kilka stron.
Wiesz, jak ja to robię? Zapisuję sobie wiersze, które w moim mniemaniu zasługują na nominację i na koniec miesiąca wybieram z nich jeden. To chyba najprostsze.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Wiersz Miesiąca - zeszyt skarg i zażaleń

#67 Post autor: Gloinnen » 06 maja 2013, 8:34

skaranie boskie pisze:Myślę, że to łatwo rozwiązać.
Proponuję od maja zacząć otwierać wątek z nominacjami zaraz na początku miesiąca i kończeni go ankietą w normalnym terminie. Wówczas można będzie nominować natychmiast po przeczytaniu, bez obciążania forum dodatkowymi schowkami. Oczywiście decyzja należy do Glo,
Moim zdaniem to trochę niesprawiedliwe w stosunku do tych osób, które zamieszczą na forum wiersze pod koniec miesiąca.
Użytkownicy, w momencie podejmowania decyzji, powinni mieć możliwość wzięcia pod uwagę wszystkich opublikowanych w danym przedziale czasowym tekstów.

Co do publikowania wierszy "w osobnym wątku" - jedyną możliwością jest przygotowanie zestawienia linków, z tym że nie będzie to wyglądało tak, jak np. na Eryniach, gdzie nowych wierszy w miesiącu było nie więcej niż dziesięć. Gdyby tak było, w ogóle nie zawracalibyśmy sobie głowy rozpisywaniem plebiscytu na dwa etapy.

Nie wiem, czy nawet, gdyby powstała lista linków, ludzie by ją przeglądali - ale spróbować można.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „POEZJA”