Komentarze a rola naszego portalu

Nie wiesz - zapytaj
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Miladora
Posty: 5496
Rejestracja: 01 lis 2011, 18:20
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Komentarze a rola naszego portalu

#11 Post autor: Miladora » 25 maja 2012, 23:16

skaranie boskie pisze: I Autorowi ch*** do tego.
No, zupełnie nie rozumiem, dlaczego nie możesz po prostu napisać uczciwie i po polsku: Autorowi chała do tego. :smoker:
Potem są tylko pretensje, że komentarze niezrozumiałe i Bóg wie co.
skaranie boskie pisze:A swoją drogą przecież po opublikowaniu tekstu, jego Autor umiera.
Hmm... mamy więc portal duchów... :myśli:
Gloinnen pisze:Mnie chodziło tutaj w wątku przede wszystkim o postawienie pytania, dlaczego ludzie obrażają się z powodu komentarzy?
Czasem z powodu treści komentarza, czasem z powodu jego tonu, czasem z powodu niezrozumienia, gdy wszystko powinno być dla każdego tak jasne, jak dla autora, czasem z powodu lakoniczności komentarza, czasem z powodu długości komentarza, czasem z powodu bylejakości komentarza, czasem z powodu nadmiernej jakości komentarza, czasem z powodu zbyt małego posłodzenia, czasem z powodu posądzenia o słodzenie innym, czasem z powodu nadwrażliwości, czasem z powodu poczucia małowartościowości, czasem z powodu drażliwości, czasem z byle jakiego powodu, a czasem po prostu dlatego, że autor ma zły dzień, jest sfrustrowany i nikt go nie pociesza. :((
Zawsze tkwi we mnie coś,
co nie przestaje się uśmiechać.

(Romain Gary - Obietnica poranka)

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Komentarze a rola naszego portalu

#12 Post autor: skaranie boskie » 25 maja 2012, 23:29

A czasem z powodu braku powodu!
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Komentarze a rola naszego portalu

#13 Post autor: Patka » 26 maja 2012, 10:32

Jestem tu od niedawna, ale już widzę, że sporo komentarzy tutejszych jest zwykłym offtopem. A przynajmniej nie nawiązuje do wiersza w odpowiedni, pomocny sposób. Jestem przyzwyczajona do długich, wnikliwych komentarzy, a nie do dawania uśmiechów, ukłonów czy kwiatków. Ja bym na taki komentarz się nie obraziła, oczekuję jednak czegoś innego. Z drugiej strony cieszę się, że na forum jest luz.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Komentarze a rola naszego portalu

#14 Post autor: skaranie boskie » 26 maja 2012, 18:01

Spoko Patka.
Miejsca Ci u nas sporo, więc odrobina offtopu nie zaszkodzi.

Ładny krawat. ;)
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Komentarze a rola naszego portalu

#15 Post autor: Patka » 26 maja 2012, 20:41

Dziękuję :P

Wiem, że odrobina offtopu nie zaszkodzi. Ale odrobina. A co wejdę do jakiegoś tematu, to zawsze jest jakiś post nie na temat albo ledwo na temat.

Albo nie. Przepraszam. Jestem tu od wczoraj, nie powinnam się wypowiadać. Nie gniewajcie się. :( Jak posiedzę tu z tydzień, dwa, to dopiero zacznę marudzić, heh. Na razie nie mogę.

e_14scie
Posty: 3303
Rejestracja: 31 paź 2011, 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentarze a rola naszego portalu

#16 Post autor: e_14scie » 26 maja 2012, 21:27

Patka pisze: A co wejdę do jakiegoś tematu, to zawsze jest jakiś post nie na temat albo ledwo na temat.
Da się przeżyć. Sztywne trzymanie się zasad, zostawmy informatykom i farmaceutom.
Każdy świt jest prowokacją do nowych nadziei. Skreślić świty!

Stanisław Jerzy Lec

_______________________
e_14scie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Komentarze a rola naszego portalu

#17 Post autor: skaranie boskie » 26 maja 2012, 22:14

e_14scie pisze:Sztywne trzymanie się zasad, zostawmy informatykom i farmaceutom.
Racja Ewo.
Jeśli zaczniemy tolerować jedynie wpisy stricte merytoryczne, jeśli nie zostawimy sporego marginesu dowolności, forum nam zesztywnieje. A ja się na bal sztywniaków nie piszę.
Uważam, że miejsca takie jak to, powinny być - jak przedszkole - miejscami uczącymi przez zabawę. Jest nas tu spora grupa, mamy różne temperamenty i różne zapatrywania na sposób dyskusji. Każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie. I o to chodzi.
Stąd szeroka tolerancja dla offtopów, dla żartów (nawet tych pikantnych), dla odrobiny "mięcha" wreszcie. To miejsce dla żywych ludzi, nie dla żywych trupów. Mam nadzieję, że Patka przywyknie i szybko zapomni o zwyczajach przyniesionych z portalu, na którym już nawet administrator ( z tego właśnie powodu) stracił ochotę do bywania.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Alek Osiński
Posty: 5630
Rejestracja: 01 lis 2011, 23:09

Re: Komentarze a rola naszego portalu

#18 Post autor: Alek Osiński » 27 maja 2012, 0:04

Nie widzę powodu żeby koniecznie, sztywno trzymać się tematów, może to dobre w szkole,
ale na portalu, mającym literackie ambicje, chyba warto sobie zostawić więcej swobody,
dygresje i skojarzenia też się przecież liczą i czasem są interesujące... ;)

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Komentarze a rola naszego portalu

#19 Post autor: Gloinnen » 27 maja 2012, 1:01

Widzisz, Al, a ja mam bardzo poważny dylemat. Wiele osób odchodzi z naszego portalu, argumentując, że nie życzą sobie uprawianego przez niedouków krytykanctwa odnośnie ich twórczości. Na Ósmym piętrze wiadomo, kto takowe uprawia (taka jedna Glo). Więc sama już nie wiem. Słodzić nieszczerze nie umiem. Pisanie zaś zgodnie z tym, co mi się wydaje, jest tak dalece źle odbierane, że skutkuje spektakularnymi odejściami. Uważam, że to jest żenada.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Komentarze a rola naszego portalu

#20 Post autor: Patka » 27 maja 2012, 9:08

Skaranie - Admin stracił ochotę bywania z innego powodu...

Nie mówię o całkowitym usztywnianiu zasad. Ja np chciałabym pod swoimi tekstami widzieć coś - zdanie, pięć zdań, więcej - na temat mojego tekstu, fabuły, pomysłu, warsztatu, bohaterów, a nie tylko: "jesteś super!" i dziesięć takich samych emotikonek. Ja będę komentować jak chcę, nie wiem, może mi to narobi wrogów na tym forum i sobie szybko podziękuję, a może będzie inaczej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „KĄCIK PORAD”