Czego oczekuje komentujący od Autora?

Nie wiesz - zapytaj
Wiadomość
Autor
Nilmo

Re: Czego oczekuje komentujący od Autora?

#11 Post autor: Nilmo » 09 kwie 2013, 9:22

Sede..dramatyzujesz i popadasz w skrajności.
Co ja bym chciał to jest najmniej ważne. To że ktoś temat wywali do zsypu wcale nie oznacza iż chamstwo nie istnieje. Jeżeli już ma coś oznaczać, to hipokryzję której nie cierpię bardziej od chamstwa. Cham jest w swoim chamstwie szczery. Hipokryta zaś tworzy z prawdy farsę.. Jak mają do mnie strzelać to lepiej patrząc mi w oczy, a nie zza węgła.
Gdybyś przeczytał uważnie to zrozumiałbyś, że sugeruję iż to co zaszło, to zaszło jak słońce i zawracanie tego kijem jest niezbyt rozsądne. Zajście jest zwykle pod jednym tematem, który w ciągu dnia (góra kilku, zależnie od frekwencji na forum) odchodzi w niebyt, bo mało kto grzebie w archiwach. Zsyp jest natomiast wystawą syfu. Działem specjalnie dla niego stworzonym, na równi z innymi działami. Eldorado dla rządnych sensacji.
Pojęć nie mylę. Ty mylisz się z tym, co przeczytałeś niezbyt uważnie. Nigdzie nie napisałem, że w zsypie umieszcza się niepochlebne komentarze. Nadinterpretujesz. Tam są komentarze niezgodne z regulaminem forum. Ja uważam jednak że zablokowanie tematu w oparciu się na stosownym punkcie regulaminu byłoby wystarczające. Oczywiście nie pomijając upomnień czy ostrzeżeń które są w tym regulaminie zawarte.
Rozbawiłeś mnie z tym swoim apelem. Zachowujesz się jak mała histeryczka. To co napisałem jest jedynie moim punktem widzenia, a nie poradą. Jak będę chciał udzielać porad to wydam poradnik.
Mam chyba prawo wyciągać wnioski z własnych doświadczeń i obserwacji i dzielić się nimi na forum? A moje wnioski są takie że demonstracyjne usuwanie czyjejś wypowiedzi do śmieci niczemu nie służy, poza przyciąganiem tam osób, które raczej nie powinny być mile widziane na forum literackim, bo nie takie jest chyba tego forum zadanie. Tym bardziej że np. w dziale "proza" uprasza się o
ograniczanie prozy, a w dziale zsyp takich ograniczeń nie ma. Nie uważasz że to niezbyt dobrze świadczy o forum które się mieni literackim? To ci nie przeszkadza, krzewicielu polszczyzny?
Cieszyłbym się gdybyś spróbował ,zamiast negowania dla samego negowania, przekonać mnie jaką pożyteczną rolę dla ciebie jako użytkownika pełni dział "zsyp"? Czy pomaga on w rozwoju, czegoś więcej niż niedorozwoju?
I jeszcze Sede, powiem ci jak kumpel, tak szczerze. Unikaj pompatyczności -
"Postuluję z przerażeniem w oczach", "nie uwalniajmy potworów internetu w imię wolności słowa" ...jakbym czytał "Kapitał" Marksa. Wyluzuj chłopie.

Reasumijąc, moja wypowiedź odnosząca się do postu Gloin, nie była jak to nazałeś poradą, a jedynie moją opinią iż zarządzający portalem nie powinni się angażować w spory, opowiadać po jednej ze stron, choćby miała rację, tworzyć archiwów kłótni (wspomniany "zsyp") itp. Wiem że parę osób odeszło stąd mając uraz do administracji, choć to nie adm. wszczęła kłótnię która przeniosła się na szczyty. Stąd wnioski. Ale nie muszę mieć racji. Nie po to ten tekst.

*
Alek..cieszę się że zrozumiałeś moje intencje i podzielasz zdanie. Oczywiście, bez obaw, ze sztandarami rewolucujnymi się nigdzie nie wybieramy , nie ? ;)

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Czego oczekuje komentujący od Autora?

#12 Post autor: Gloinnen » 10 kwie 2013, 16:05

Nilmo, ja się Ciebie zapytam bez cienia złośliwości - czy Ty jesteś aż tak naiwnym idealistą?
Nie przejmuj się, ja też tak mam, więc witaj w klubie.
Ale w zderzeniu z realiami to mogę Ci tylko powiedzieć, że większość Twoich "tez" to tylko piękne teorie.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Alek Osiński
Posty: 5630
Rejestracja: 01 lis 2011, 23:09

Re: Czego oczekuje komentujący od Autora?

#13 Post autor: Alek Osiński » 10 kwie 2013, 16:30

Nilmo pisze:ze sztandarami rewolucujnymi się nigdzie nie wybieramy , nie ?
Ano, trzeba by naprzód wykombinować jakieś sztandary...;)

tak na marginesie tylko, wydaje mi się, że ideały są utopią jedynie do chwili, kiedy ktoś ich nie
ma odwagi zrealizować...co nie znaczy, że każda utopia jest dobra

natomiast programowa hipokryzja jako koniecznośc dziejowa
wydaje mi się czymś przerażającym... :crach:

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Czego oczekuje komentujący od Autora?

#14 Post autor: Gloinnen » 10 kwie 2013, 17:03

Alek Osiński pisze:natomiast programowa hipokryzja jako koniecznośc dziejowa
A mogłabym spytać, co przez to rozumiesz?

Bo odnoszę wrażenie, że coraz częściej jest to "dyżurny argument" we wszelkich sporach - albo totalna degrengolada, albo właśnie zarzut hipokryzji. Kto jest "przeciwko nam", ten hipokryta.
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Alek Osiński
Posty: 5630
Rejestracja: 01 lis 2011, 23:09

Re: Czego oczekuje komentujący od Autora?

#15 Post autor: Alek Osiński » 11 kwie 2013, 11:10

Doprawdy, żałuję w chwili obecnej, że się w ogóle wtrącałem, bo kontynuowanie dyskusji może z łatwością sprawić, że zostanę znowu postawiony w roli sprawcy linczu, nagonki i wreszcie dochrapię się zaszczytnego miana oprawcy.

Forum jakie jest każdy widzi i szeroko wypowiadałem się o tym w wątku, który ostatecznie zresztą został przez Ciebie zamknięty, tak że naprawdę nie bardzo wierzę w sens dyskusji i powtarzania w kółko tego samego. Osobiście pogodziłem się już z praktykami stosowanymi na forum i nie zamierzam nawet postulować żadnych zmian.

Skoro jednak pytasz, to z grzeczności odpowiem, że mówiąc o hipokryzji, miałem oczywiście na myśli głównie praktykę przesuwania części dyskusji do zsypu i to nie tylko wulgaryzmów, co można jeszcze uzasadnić, ale i innych wątków. Prawda jest jaka jest i próby sprawienia, że jest inna niż jest, to przejaw, niestety i z przykrością to mówię, hipokryzji. W dodatku, wątki powycinane, kadłubkowe, tracą jakąkolwiek wartość poznawczą, podczas gdy będąc kompletne mogłyby stanowic przecież nawet przedmiot badań i analiz socjologicznych, psychologicznych bądź lingwistycznych, nie mówiąc już o wartości dokumentu kompletnego. Z drugiej strony, jak trafnie zauważył Nilmo, tworzy się jakieś oderwane wątki sensacyjne w zsypie, które oderwane od źródła, również stanowią groteskowe stwory.

Piszę o tym nie dlatego, żeby komukolwiek sprawić przykrośc, ale że moim zdaniem tak to wygląda

Uszanowanie

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Czego oczekuje komentujący od Autora?

#16 Post autor: Gloinnen » 11 kwie 2013, 13:44

Alku, pytałam absolutnie "pokojowo"... Po prostu słowo "hipokryzja" jest odmieniane w rozmaitych dyskusjach na temat funkcjonowania forum (nie tylko naszego) przez wszystkie przypadki - a dla każdego użytkownika co innego nią jest... Chciałam więc po prostu dopytać się, czym ona jest dla Ciebie.

Można zastanowić się nad tym, czy z różnych przyczyn przenoszenie tematów do zsypu ma sens, bo są argumenty "za" i "przeciw".
Alek Osiński pisze:wątki powycinane, kadłubkowe, tracą jakąkolwiek wartość poznawczą, podczas gdy będąc kompletne mogłyby stanowic przecież nawet przedmiot badań i analiz socjologicznych, psychologicznych bądź lingwistycznych, nie mówiąc już o wartości dokumentu kompletnego. Z drugiej strony, jak trafnie zauważył Nilmo, tworzy się jakieś oderwane wątki sensacyjne w zsypie, które oderwane od źródła, również stanowią groteskowe stwory.
To są konkretne, merytoryczne racje.

Ale czy "hipokryzja"? Przecież nie chodzi o to, aby coś "ukryć", udawać, że czegoś "nie ma"... Nie widzę też fałszywości, dwulicowości (pojęć tożsamych) w takim działaniu.
W zamierzeniu, miał to być ukłon w stronę Autorów - wyobraź sobie, ktoś wkleja wiersz, mający dla niego istotne znaczenie emocjonalne - np. o zmarłym ojcu, albo coś generalnie śmiertelnie poważnego. A pod wierszem "syf", bo pan X powiedział coś, co się nie spodobało panu Y, i obaj panowie postanowili sobie "nawrzucać". Potrafię sobie wyobrazić, że Autorowi jest przykro i nie jest on zachwycony takim bałaganem.

Co do przenoszenia dyskusji do zsypu, skoro budzi kontrowersje, widziałabym dwa alternatywne rozwiązania:
- przenosić tam "śmieciowe" posty jedynie na wyraźną prośbę Autora, skierowaną do administracji lub do moderatorów;
- zapytać ogólnie użytkowników o zdanie - niech o losie całego działu W.C. Wersal zdecyduje demokratyczna większość...

Myślę, że pomyślimy jeszcze, co z tym fantem zrobić.
Wydaje mi się jednak, że zarzut hipokryzji w tym przypadku jest przesadzony.
Hipokryzją byłoby usuwanie postów, ingerencje moderatorów (np. wycinanie z wpisów "niepodobających się" fragmentów)... To byłoby w istocie udawanie, że prawda jest inna, niż jest... Przenoszenie do "zsypu" jest ponadto dla mnie też rodzajem "sankcji", ostrzeżeniem (nieformalnym), że pod wierszami nie tolerujemy określonych zachowań (wulgaryzmy, łamanie prawa)...

Aha, jeszcze jedno, "wywołałam Cię do tablicy" także i dlatego, że napisałeś "hipokryzja jako konieczność dziejowa"... I owo sformułowanie mnie po prostu zaintrygowało, bo jest to temat na ciekawą dyskusję, nie tylko w kontekście życia na portalu. Bo chyba w skali naszego literackiego forka, są to słowa zbyt "szumne"... Ale w kontekście uniwersalnym - chętnie bym o tym porozmawiała, stąd moje pytanie..
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Nilmo

Re: Czego oczekuje komentujący od Autora?

#17 Post autor: Nilmo » 30 kwie 2013, 16:40

Ale czy "hipokryzja"? Przecież nie chodzi o to, aby coś "ukryć", udawać, że czegoś "nie ma"
Gloin...no ja nie jestem taki pewny czy o to nie chodzi. Podobnie kiedyś działała cenzura. Bo jaki cel ma to chowanie do zsypu? Jest temat, czytelnik widzi jak rodzi się spór, skąd i z czego wynika i nagle ktoś to wycina. Tematu nie ma. Właściwie jednak to jest. W zsypie mamy obraz dwu lub więcej idiotów/idiotek, które się kłócą dla samego kłócenia bo im odbiło. Czy nie jest to wypaczaniem rzeczywistości? Tworzeniem wrażenia porządku, tam gdzie go nie było i nieporządku gdzie wcale nie chodziło o nieporządek? Nie wiem czym dla kogo jest hipokryzja, wiem natomiast że takie postępowanie zamierzone, bądź nie, nią jest.
Czy ten cały zsyp stanowi dla Was jakiś materiał poznawczy? Czy może takowy stanowić? Jaką wartość historyczną ma obraz faceta z szablą ruszającego do boju, skoro nie wiesz jaka to i o co bitwa?
Furiat czy bohater? Nie obraź się Gloin, ale jak mówiłem , ja w tym widzę jedynie pożywkę dla wielbicieli upadłego już pisma "Skandale".

Pytałaś Gloin czy ja jestem "aż tak naiwnym idealistą". Jeżeli określenie to dotyczy człowieka który dąży do ideałów to jestem. Czy naiwnym? A czy naiwnym jest np. sportowiec, który wierzy że zdobędzie mistrzostwo świata? Przecież zdarza się to raz w roku, albo raz na cztery lata, jednemu człowiekowi na niemal osiem miliardów.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Czego oczekuje komentujący od Autora?

#18 Post autor: skaranie boskie » 30 kwie 2013, 22:05

Ponieważ padły tu rozsądne argumenty przeciw istnieniu ZSYPU, zastanowiliśmy się nad jego całkowitą likwidacją. Właśnie owo zastanowienie zadecydowało o odstąpieniu od tego, radykalnego posunięcia. Może zacznę od genezy jego powstania.
ZSYP powstał jako przeciwwaga dla - ogólnie praktykowanego na forach - usuwania postów na podstawie indywidualnego widzimisię adminą, lub moderatora. Z założenia miał być portalową kloaką, do której spływać miały wszelkie brudy spod utworów literackich, bądź graficznych. Tylko stamtąd, gdyż w innych działach założyliśmy absolutną wolność wypowiedzi. Dlaczego, akurat działy poświęcone twórczości potraktowaliśmy inaczej, wyjaśniła Gloinnen wyżej. Nie wynikało to na pewno z małomiasteczkowej moralności, a jedynie z pobudek czysto estetycznych.
Ponieważ nikt nie jest nieomylny, zwłaszcza administratorzy portali literackich, po przeanalizowaniu powyższej dyskusji, skłaniamy się ku zmianie zasady funkcjonowania ZSYPU.
Zanim jednak zdecydujemy o jego dalszym losie, zadamy pytanie wszystkim Użytkownikom o ich zdanie na ten temat. Zajmiemy się tym zaraz po wyborze wiersza miesiąca.
Tym, którzy zwrócili nam uwagę na nie zawsze zgodny z intencjami odbiór naszych działań porządkowych, serdecznie dziękujemy i zachęcamy ich, tak jak i całą portalową społeczność, do reagowania na wszelkie przejawy niewłaściwego - ich zdaniem - postępowania administracji. Chętnie podejmiemy każdą polemikę. Nie jesteśmy z betonu, można nas przekonać argumentami, co widać w załączonym zapisie dyskusji.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „KĄCIK PORAD”