Prawdziwy wiersz

Nie wiesz - zapytaj
Wiadomość
Autor
ayalen

Re: Prawdziwy wiersz

#21 Post autor: ayalen » 05 lut 2014, 7:45

Tak, ale jak ubrac prawde w slowa, zeby ubior jej nie przeslonil?
Niektorzy to potrafia - ja uwazam to okreslenie za dowod najwyzszego uznania. Bywaja wiersze ladne, madre, ciekawe, zabawne. Jeszcze inne. Te, w ktorych zycia nie przeslaniaja slowa, a przeciwnie, wydobywaja z cienia - lsnia najczystszym blaskiem.
A swoja droga - wroce do tego co napisalam wczesniej: zadziwiajacy, zasmucajacy trend, takze w poezji - jakos bardziej trendy jest grzebac sie w brudzie, niz mowic o pieknie. Milosc jest nie trendy, dobro jest niemodne, prawda jest ...niczym? Na moj babski rozum brud sluzy do tego zeby go sprzatac, a nie grzebac sie w nim. A poezja, poezja jest jak kobieta - powinna byc odpoczynkiem, ukojeniem. Czasami musi byc otrzezwieniem, ale nie rodem spod budki z piwem. No, ale to jak wyzej - jednemu Kaska, drugiemu Maryska. Choc zrobic z Pegaza przyziemego mula, to iscie diabelski pomysl.

Roklin
Posty: 89
Rejestracja: 04 sty 2014, 9:13
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Prawdziwy wiersz

#22 Post autor: Roklin » 05 lut 2014, 12:35

Przyznam, że nie przepadam za komentarzami typu "prawdziwy", jakoś wydają mi się dosyć powierzchowne.
Sądzę, że autor takiej opinii, wygłaszając ją, na myśli ma zgodność przekazu wiersza z jego odczuciami, wewnętrzne przeczucie, że dany stan/sytuacja są mu bliskie. Czasami takie komentarze wynikają pewnie i ztego, że ich autorzy nie potrafią wyrazić się dostatecznie precyzyjnie.
ayalen pisze: A swoja droga - wroce do tego co napisalam wczesniej: zadziwiajacy, zasmucajacy trend, takze w poezji - jakos bardziej trendy jest grzebac sie w brudzie, niz mowic o pieknie. Milosc jest nie trendy, dobro jest niemodne, prawda jest ...niczym? Na moj babski rozum brud sluzy do tego zeby go sprzatac, a nie grzebac sie w nim. A poezja, poezja jest jak kobieta - powinna byc odpoczynkiem, ukojeniem. Czasami musi byc otrzezwieniem, ale nie rodem spod budki z piwem.
Zgadzam się z Tobą w zupełności. Wg mnie sztuka powinna przede wszystkim przedstawiać życie w różnych jego odcieniach, ale nie przekraczać granicy wulgarności (twory takie zawsze były dla mnie niesmaczne i z lekka żenujące). Zresztą, żeby pisać o pięknie świata, można wykorzystać różne rekwizyty, w końcu ile przedmiotów/osób/dźwięków/wrażeń/sytuacji/itd., tyle inspiracji. Ciekawy temat.
Czasem czuję się jak kropla która płynie ku rzece
Czasem jestem tylko liściem który leci z wiatrami
Ileż to razy cicho myślę losie miej mnie w opiece
A wszystko to co wzniosłe dzieje się ponad nami

ODPOWIEDZ

Wróć do „KĄCIK PORAD”