dla spragnionych rozmów: jak rozmawiać, by nie skończyć

Nie wiesz - zapytaj
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: dla spragnionych rozmów: jak rozmawiać, by nie skończyć

#31 Post autor: skaranie boskie » 18 gru 2015, 19:43

PAX!
Komentujący są w swoich opiniach niezależni i tak pozostanie.
Niezależnie od funkcji komentującego.
Najlepszą obroną skrytykowanego utworu jest - moim zdaniem - rzeczowa odpowiedź na komentarz w miejsce narzekania na jego autora. Podobnie, jak komentator powinien pisać o utworze, nie zaś o jego twórcy. Zdarza się, że pod utworem wybucha nieoczekiwana dyskusja spowodowana jednym komentarzem. Fajnie, jeśli merytoryczna i sensowna, gorzej, gdy nie zostawia suchej nitki na interlokutorze, nic w zamian do oceny utworu nie wnosząc.
U Patki nie zauważam działania krzywdzącego autorów. Jest szczera i wypowiada swoje zdanie. To jej wolno, a nawet jest to wskazane. Fakt, że jej zdanie nie pokrywa się ze zdaniem autora, bądź wydaje mu się krzywdzące, nie zmienia faktu, że ma ona, jak każdy tutaj, prawo do wyrażania swojej opinii o utworach.
Patka pisze:Patka - wasza Oddziałowa (ta od Sanatorium, gdzie trafiają niegrzeczni).
Rzadko trafiają i pewnie dlatego Patka się nudzi.
Fakt, że zabrzmiało to, jak szantaż, ale myślę, że w założeniu miało być żartem i tak to potraktuję.
Zresztą o skierowaniu do sanatorium nie Patka decyduję, więc proszę się nie obawiać. Ja tam robię za ordynatora... ;)
Proponuję kolejkę na zgodę.
:beer: :beer: :beer:
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: dla spragnionych rozmów: jak rozmawiać, by nie skończyć

#32 Post autor: Patka » 18 gru 2015, 19:47

skaranie boskie pisze:Rzadko trafiają i pewnie dlatego Patka się nudzi.
Fakt, że zabrzmiało to, jak szantaż, ale myślę, że w założeniu miało być żartem i tak to potraktuję.
Oczywiście. ;)

skaranie boskie pisze:Zresztą o skierowaniu do sanatorium nie Patka decyduję, więc proszę się nie obawiać. Ja tam robię za ordynatora... ;)
Właśnie, ja tam tylko sprzątam, znaczy zmieniam pościel dla pensjonariuszy np.

Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7009
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46
Lokalizacja: Trójmiasto i przyległe światy

Re: dla spragnionych rozmów: jak rozmawiać, by nie skończyć

#33 Post autor: alchemik » 18 gru 2015, 20:02

Patka pisze:alchemik pisze:
Patka, czy ty nie zauważyłaś pewnej stałej?
Constans polega na tym, że to Ty się wykłócasz o komentarze.
Mam nawet wrażenie i bardzo chciałbym się mylić, że z pogardą traktujesz każdego konkurencyjnego prozaika, oprócz siebie.
Wychodzi kwestia dojrzałości.
Wcale nie uzależniam tego od wieku respondenta.


Mylisz się alchemiku. Do nikogo nie odnoszę się z pogardą. Masz pretensje o to, że jest mi obojętne, że zająłeś razem ze mną drugie miejsce w prozie? Długo będziesz się tym przejmować?
O komentarze też się nie wykłócam, mogę najwyżej bronić swoich racji albo zwrócić komuś uwagę, że w komentarzu popełnił błąd.
O rany, Patka!
Myślisz, ze jestem taki małostkowy?
I to Twoje myślenie udowadnia mi, że jesteś niespełnioną egocentryczką.
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

ELKA

Re: dla spragnionych rozmów: jak rozmawiać, by nie skończyć

#34 Post autor: ELKA » 18 gru 2015, 22:04

Czymś ci się naraziłam, że się mnie czepiasz? Daj mi komentować jak chcę. Jeśli chcę powytykać błędy, to będę to robić. Jeśli będę chciała napisać pod wierszem: "a ja lubię poziomki", to też, do cholery, będę mogła tak napisać.

Widzisz? Tak się wkurzyłam,

Pozwoliłam sobie zacytować komentarz Paci, na bardzo delikatną aluzję innego autora, do jej wypowiedzi.

To nie ja, lecz Pacia ma problem z przyjęciem krytyki, każda ją irytuje i wyprowadza z równowagi. Fakt, jest w tym szczerość, ale też egocentryzm, jak zauważył słusznie Alchemik.
skaranie boskie pisze:Patka - wasza Oddziałowa (ta od Sanatorium, gdzie trafiają niegrzeczni).
Nie widzę w tym żartu, raczej pewność siebie popartą Twoją obroną i opieką.
skaranie boskie pisze:U Patki nie zauważam działania krzywdzącego autorów. Jest szczera i wypowiada swoje zdanie. To jej wolno, a nawet jest to wskazane. Fakt, że jej zdanie nie pokrywa się ze zdaniem autora, bądź wydaje mu się krzywdzące, nie zmienia faktu, że ma ona, jak każdy tutaj, prawo do wyrażania swojej opinii o utworach.
Pozdrawiam. elka.

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: dla spragnionych rozmów: jak rozmawiać, by nie skończyć

#35 Post autor: Patka » 19 gru 2015, 10:19

ELKA pisze:To nie ja, lecz Pacia ma problem z przyjęciem krytyki, każda ją irytuje i wyprowadza z równowagi.
Po pierwsze - jak cytujesz, używaj funkcji "cytuj" albo daj cudzysłów. Dbajmy o poprawność i ładny wygląd naszych postów.
Po drugie - nie uogólniaj. Zdarza mi się ostrzej zareagować na krytyczne słowa, ale to kwestia obrony czy np. gorszego nastroju, choć oczywiście nie chcę się tłumaczyć. Na pewno jednak nie reaguje tak na każdą krytykę. Skąd to zresztą możesz wiedzieć? Wątpię, byś przejrzała wszystkie moje posty... Nie mam problemu z zaakceptowaniem zdań: mnie się tekst twój nie podoba/nie jest on dobry, nawet jeśli nie są niczym podparte - wtedy nie rzucam się jak obrażona panna, tylko dopytuję komentatora albo i nie. Ty tymczasem na jedno moje zdanie musiałaś się pożalić w innym dziale (aż dziw, że nie utworzyłaś nowego tematu, tytuł: Patka to zło! na pewno by wielu przyciągnął).

Więcej nie mam w tej kwestii nic do powiedzenia. Może tylko na koniec dodam, że Admin mnie nie broni dlatego, że należę do Zespołu, ale dlatego, że widzi, że przesadzasz.

ELKA

Re: dla spragnionych rozmów: jak rozmawiać, by nie skończyć

#36 Post autor: ELKA » 19 gru 2015, 16:36

Patka pisze: Zdarza mi się ostrzej zareagować na krytyczne słowa, ale to kwestia obrony czy np. gorszego nastroju,
Najlepszą obroną jest atak ?

Wybacz Pacia, ale zły nastrój nie tłumaczy takiego zachowania. Jesteśmy chyba na tyle cywilizowani, żeby uśmiechać się, nawet wtedy, gdy nie mamy na to ochoty, ale wymaga kultura.

Pomyśl, co by to gdyby wszyscy reagowali tak, jak Ty... dziki zachód.

Patka pisze:Ty tymczasem na jedno moje zdanie musiałaś się pożalić w innym dziale (aż dziw, że nie utworzyłaś nowego tematu, tytuł: Patka to zło! na pewno by wielu przyciągnął).

Miałam napisać do Skarania lub Glo, na PW ?

To nie był pierwszy Twój komentarz, który uraził moje uczucia, tylko kolejny z wielu... Na początku nie reagowałam, bo to mnie śmieszyło, ale z czasem zaczęło irytować.

Skoro nowy dział, na Twój temat przyciągnąłby wielu... to już daje dużo do myślenia... nie uważasz ?

Patka pisze:Admin mnie nie broni dlatego, że należę do Zespołu, ale dlatego, że widzi, że przesadzasz.
Nie wiem dlaczego Admin tak Ciebie broni... przesady przecież więcej u Ciebie niż u mnie... przesady i pewności siebie.

Pozdrawiam. elka.

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: dla spragnionych rozmów: jak rozmawiać, by nie skończyć

#37 Post autor: Patka » 19 gru 2015, 17:33

ELKA pisze:Pomyśl, co by to gdyby wszyscy reagowali tak, jak Ty... dziki zachód.
To samo bym mogła napisać do ciebie. Byłyby dwa dzikie zachody. ;)
ELKA pisze:Wybacz Pacia, ale zły nastrój nie tłumaczy takiego zachowania.
A co ja napisałam:
Patka pisze:choć oczywiście nie chcę się tłumaczyć.
ELKA pisze:Miałam napisać do Skarania lub Glo, na PW ?
A dlaczego uważasz to za zły pomysł? Dla mnie złe jest mieszanie całego forum w sprawę, sianie niepotrzebnego zamętu i psucie atmosfery. Gdy nie podoba ci się zachowanie jakiegoś usera (niekoniecznie moderatora), piszesz do Admina, on zaś się sprawą zajmuje.
Czy ja np. po tym, jak eka mi zwróciła uwagę, napisałam w innym temacie, jaka to ona niedobra, niekulturalna? Nie. Do Adminów też nie napisałam, żeby było jasne.
ELKA pisze:Skoro nowy dział, na Twój temat przyciągnąłby wielu... to już daje dużo do myślenia... nie uważasz ?
Racja, daje - pokazuje, jak dużo na forum jest osób przewrażliwionych i nieznoszących krytyki. Pokazuje, jak łatwo, bez złych intencji, wywołać burzę.

I to jest bardzo przykre i niepokojące.

ELKA

Re: dla spragnionych rozmów: jak rozmawiać, by nie skończyć

#38 Post autor: ELKA » 19 gru 2015, 22:07

Patka, pierwszą przewrażliwioną i nieznoszącą krytyki jesteś Ty... niestety.

Nie zamierzam skarżyć się do adminów na PW, to dziecinada, a ja się w to nie bawię. Nie podobają mi się Twoje komentarze, bo niczego nie wnoszą, a jedynie irytują.

Zobacz, jak komentują inni moderatorzy, z klasą i kulturą. Ty chyba nie dorosłaś do tej roli, skoro dopatrujesz się w skargach jedynie zrzucenia z tronu. Zamiast tworzyć teorie spiskowe, poczytaj komentarze Eki, Glo, L. Gutnera, l. Czerwosza, Gorgiasza, Fałszerza... masz takich mistrzów słowa... tylko się uczyć.

Pozdrawiam. elka.

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: dla spragnionych rozmów: jak rozmawiać, by nie skończyć

#39 Post autor: Patka » 20 gru 2015, 9:17

ELKA pisze: Zamiast tworzyć teorie spiskowe, poczytaj komentarze Eki, Glo, L. Gutnera, l. Czerwosza, Gorgiasza, Fałszerza... masz takich mistrzów słowa... tylko się uczyć.
Zapomniałaś o skaraniu, jeszcze pomyśli biedny, że coś z nim nie tak...

Reszty nie komentuję, bo nie ma po co. I tak wiesz lepiej. ;)

ELKA

Re: dla spragnionych rozmów: jak rozmawiać, by nie skończyć

#40 Post autor: ELKA » 20 gru 2015, 9:41

Przepraszam, istotnie zapomniałam o Skaraniu, za co z całego serca raz jeszcze przepraszam i dziękuję Ci Patko, że zwróciłaś mi na to uwagę, nie wiem jak mogłam popełnić taką gafę :myśli:

Wierzę jednak, że Skaranie nigdy by nie pomyślał, że coś z nim nie tak, bo to mądry i zrównoważony człowiek, o czym świadczą jego wypowiedzi... a to, że tak bardzo Ciebie lubi, że aż nie dostrzega wad... no cóż.
Patka pisze:Reszty nie komentuję, bo nie ma po co. I tak wiesz lepiej.
Patko, fajna z Ciebie dziewczyna, umiesz się bronić, co akurat cenię w ludziach, gdy popracujesz trochę nad swoimi komentarzami wierzę, że szybko staniesz się podporą dla każdego poety, czego szczerze Ci życzę,

bo to piękna i ważna rola, dla każdego moderatora.

Pozdrawiam. elka. :rosa:

ODPOWIEDZ

Wróć do „KĄCIK PORAD”