ANTYPORADNIK POETYCKI (4)

Wiadomość
Autor
Alek Osiński
Posty: 5630
Rejestracja: 01 lis 2011, 23:09

Re: ANTYPORADNIK POETYCKI (4)

#11 Post autor: Alek Osiński » 31 paź 2014, 2:25

eka pisze:Kiedy piszesz o wiośnie, fascynacji erotyzmem, historią... jesteś bardziej bezpieczny,
Eko droga, jeśli chcesz się czuć bezpieczną, to najlepiej o niczym nie pisać, niezależnie
od tematu łatwo wpaść w banał..., śmierci się nie obłaskawi, podobnie jak wiosny, trudno też mówić
o powierzchowności, bo sama głęboko grzebie; chodziło mi nie tyle o wnioski, co skutki uboczne,
bo wiadomo przecież, że ma je każde lekarstwo, jeśli Glo rzuca grom na potencjalnych
grafomanów, to taki tekst siłą rzeczy może uziemić potencjalnie i ciekawą twórczość,
a przecież jeśli się nie napisze to i nie będzie, i co będzie można poddać pod osąd, choćby nawet i burzy... ;)

Awatar użytkownika
iTuiTam
Posty: 2280
Rejestracja: 18 lut 2012, 5:35

Re: ANTYPORADNIK POETYCKI (4)

#12 Post autor: iTuiTam » 31 paź 2014, 15:27

Alek Osiński pisze:... chodziło mi nie tyle o wnioski, co skutki uboczne,
bo wiadomo przecież, że ma je każde lekarstwo, jeśli Glo rzuca grom na potencjalnych
grafomanów, to taki tekst siłą rzeczy może uziemić potencjalnie i ciekawą twórczość,
a przecież jeśli się nie napisze to i nie będzie, i co będzie można poddać pod osąd, choćby nawet i burzy
... ;)
:ok:

Użyję metafory dopełniaczowej: Z oceanów twórczości poetyckiej wyłaniają się wulkany dobrego pisania.
stajemy się szeptem...
szeptem...
szeptem
iTuiTam@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Re: ANTYPORADNIK POETYCKI (4)

#13 Post autor: eka » 31 paź 2014, 17:31

Drodzy moi, mamy odmienne stanowiska i pewnie się nie przekonamy. :)
Oczywiście można absolutnie niczym, broń Boże, nie zniechęcać, niech sobie Ci co chcą, skaczą z wysokiej wieży do basenu bez żadnych wskazówek i przygotowania. Wolno - jak najbardziej. W anarchii brak zasad. ;)
Mam tylko nadzieję, że tak samo z wyrozumiałością potraktujecie wszystkie wystąpienia z odwrotnej strony medalu - nie publikacji a krytyki grafomanii. Jak wolność wypowiedzi to dla wszystkich, również dla tych, którzy krytykują.
Alek Osiński pisze:jeśli chcesz się czuć bezpieczną, to najlepiej o niczym nie pisać
Święta prawda, zastanowię się. ;)

Alek Osiński
Posty: 5630
Rejestracja: 01 lis 2011, 23:09

Re: ANTYPORADNIK POETYCKI (4)

#14 Post autor: Alek Osiński » 05 lis 2014, 1:58

eka pisze:Mam tylko nadzieję, że tak samo z wyrozumiałością potraktujecie wszystkie wystąpienia z odwrotnej strony medalu - nie publikacji a krytyki grafomanii. Jak wolność wypowiedzi to dla wszystkich, również dla tych, którzy krytykują.
A kto ma Eko obiekcje w tym względzie? Wolność krytyki jest równie nieograniczona jak wolność tworzenia,
oby tylko zachować właściwą miarę. Nikt nikomu nie jest w stanie zabronić niebezpiecznych skoków na główkę,
a właściwie to nawet ostrzeżenia często nawet wzmagają chęć takich prób, właściwie to może jest właśnie
ten naturalny bieg wypadków, chociaż jak zawsze nie obejdzie się przecież bez najciężej poszkodowanych...

Awatar użytkownika
iTuiTam
Posty: 2280
Rejestracja: 18 lut 2012, 5:35

Re: ANTYPORADNIK POETYCKI (4)

#15 Post autor: iTuiTam » 06 lis 2014, 17:28

eka pisze:Drodzy moi, mamy odmienne stanowiska i pewnie się nie przekonamy. :)
Oczywiście można absolutnie niczym, broń Boże, nie zniechęcać, niech sobie Ci co chcą, skaczą z wysokiej wieży do basenu bez żadnych wskazówek i przygotowania. Wolno - jak najbardziej. W anarchii brak zasad. ;)
Mam tylko nadzieję, że tak samo z wyrozumiałością potraktujecie wszystkie wystąpienia z odwrotnej strony medalu - nie publikacji a krytyki grafomanii. Jak wolność wypowiedzi to dla wszystkich, również dla tych, którzy krytykują.
...
Eko, nie wydaje mi się, że chodzi tu o przekonywanie kogokolwiek. Myślę, że sedno jest w samej rozmowie, dyskusji. Przedstawiamy swoje spojrzenia, przemyślenia.
Ja tylko podkreślę raz jeszcze, że o przyzwoleniu dla 'anarchii' w tworzeniu piszę w odniesieniu do cyberprzestrzeni. Przestrzeń papierową, wydawniczą, zawodowo krytyczną traktując jako zupełnie odmienną sferę twórczości.

Wydaje mi się, że Glo po prostu napisała, czy też pisze cykl, żeby przedstawić swoje stanowisko i nie chodzi jej o polemikę, tylko pokazanie jak patrzy na 'słowotwórczość'.

Wolność wypowiedzi ma każdy, podobnie jak wolność jej przyjmowania lub odrzucania.

Jedni lubią pomarańcze....
:)
stajemy się szeptem...
szeptem...
szeptem
iTuiTam@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Re: ANTYPORADNIK POETYCKI (4)

#16 Post autor: eka » 13 lis 2014, 21:11

iTuiTam pisze:Eko, nie wydaje mi się, że chodzi tu o przekonywanie kogokolwiek
Samej siebie nie lubię przekonywać, dyskusja polegająca jedynie na prezentacji poglądów... hmm, no w zasadzie jest tylko prezentacją, to oczywiście wzbogaca uczestników panelu, ale chyba przyznasz, że ciekawsze jest polemizowanie, jeśli oczywiście prezentowane racje są odmienne.
:)
Alek Osiński pisze:A kto ma Eko obiekcje w tym względzie? Wolność krytyki jest równie nieograniczona jak wolność tworzenia,
A mnóstwo osób, nie zauważyłeś?
Cieszę się, że uznajesz wolność krytyki.
:)

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: ANTYPORADNIK POETYCKI (4)

#17 Post autor: Patka » 13 lis 2014, 21:33

A gdzie kolejna część antyporadnika? :((

Alek Osiński
Posty: 5630
Rejestracja: 01 lis 2011, 23:09

Re: ANTYPORADNIK POETYCKI (4)

#18 Post autor: Alek Osiński » 15 lis 2014, 2:40

eka pisze:A mnóstwo osób, nie zauważyłeś?
Cieszę się, że uznajesz wolność krytyki.
Bardziej mi chodziło o osoby obecne w tym wątku,
bo, co do niektórych innych oczywiście masz rację..
i to niestety nieustającą rację...;)
Patka pisze:A gdzie kolejna część antyporadnika?
Popieram Patkę i proszę o kontynuację, moje uwagi
na marginesie, to oczywiście niezobowiązujące dygresje
i mam nadzieję, że nie stanowią żadnej przeszkody...

ODPOWIEDZ

Wróć do „JAK PISAĆ DOBRE WIERSZE”