Poezja współczesna.

Wiadomość
Autor
NathirPasza
Posty: 803
Rejestracja: 30 paź 2011, 17:05
Lokalizacja: Piwnica

Re: Poezja współczesna.

#11 Post autor: NathirPasza » 08 sty 2012, 16:44

Miladora pisze:Inna sprawa, że czytelnicy tacy posiadają na ogół większą znajomość poezji, dlatego to, co zwykłym śmiertelnikom mogłoby wydawać się dobre, im jawi się jako powtórka z rozrywki. W rezultacie piszący szukają nowych rozwiązań, które często dla postronnych "widzów" są najzupełniej nierozszyfrowalne.
Zazdrośni i zawistni też są. Niektórzy mają przerośnięte ego inni pomylili poezję z biologią.
Tak więc to pisanie dla "zwykłych śmiertelników" (pff..) powinno być celem, nie dla innych autorów.
Mieszkam w wysokiej wieży ona mnie obroni
Nie walczę już z nikim nie walczę już o nic
Palą się na stosie moje ideały
Jutro będę duży dzisiaj jestem mały

Sztywny Pal Azji - Wieża radości, wieża samotności

Awatar użytkownika
Miladora
Posty: 5496
Rejestracja: 01 lis 2011, 18:20
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Poezja współczesna.

#12 Post autor: Miladora » 08 sty 2012, 19:02

NathirPasza pisze:Tak więc to pisanie dla "zwykłych śmiertelników" (pff..) powinno być celem...
Nie wiem, czy powinno być celem.
Wiele osób pisze dlatego, że przede wszystkim chcą wyrazić to, co czują. I podzielić się tym z innymi, niezależnie od tego, do jakiej kategorii czytelników można by ich zaliczyć.
Pisząc, nie myśli się w zasadzie o odbiorcy.
Zawsze tkwi we mnie coś,
co nie przestaje się uśmiechać.

(Romain Gary - Obietnica poranka)

Bonifacio Sieczepia
Posty: 398
Rejestracja: 08 lis 2011, 15:28
Kontakt:

Re: Poezja współczesna.

#13 Post autor: Bonifacio Sieczepia » 05 maja 2012, 14:46

Pisanie celem? Moim zdaniem to bez sensu. Prawdziwsze jest stwierdzenie, że pisanie ma cel. wygląda na to, że dla każdego nieco inny.

Poezja współczesna.
Tak, tak słyszałem, z racji samej nazwy, niejako definicyjnie, musi (podkreślam musi) być lepsza od jakiejkolwiek innej, czyli definitywnie przestarzałej.
Poza tym od kiedy jest współczesna? Nie chciałbym popełnić jakiegoś strasznego faux pas. Przecież koniecznie muszę być na fali.

:bleu:
Andrzej Bonifacy Fudali

ODPOWIEDZ

Wróć do „JAK PISAĆ DOBRE WIERSZE”