Gloinnen doceniona po raz kolejny

Życzenia, gratulacje, ochy i achy...
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Gloinnen doceniona po raz kolejny

#1 Post autor: skaranie boskie » 15 wrz 2014, 22:35

XXVI Ogólnopolskie Spotkania Pokoleń w Kruszwicy, słynnym mieście nad jeszcze słynniejszym jeziorem Gopło, to odbywająca się corocznie, już od ponad ćwierć wieku, impreza literacka. Zaczyna się ogólnopolskim konkursem poetyckim, kończy zaś czterodniową imprezą złożoną z warsztatów literackich, poznawania urokliwej okolicy i jej historii, oraz błyskawicznego konkursu na krótki utwór satyryczny.
W czymś takim wzięła w tym roku udział nasza nieoceniona Adminka i zrobiła to z wielkim powodzeniem.
Co prawda nie ma jeszcze protokołu, ale już mogę uchylić rąbka tajemnicy. W konkursie głównym Glo zdobyła wyróżnienie, poparte wymierną gratyfikacją, oraz owację publiczności na stojąco i butelkę dobrego wina za zwycięski, krótki wiersz satyryczny.
Glo! Najserdeczniej Ci gratuluję i dziękuję za rozsławianie naszego portalu.
Za twój sukces i za wszystkie następne!
:vino: :vino: :vino:
Oby ich było jak najwięcej.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Gloinnen doceniona po raz kolejny

#2 Post autor: lczerwosz » 16 wrz 2014, 10:18

Gratuluję.
No to czekamy na sprawozdanie z wyjazdu "służbowego" - warsztaty, spożywanie na stojąco itp.

Awatar użytkownika
Gloinnen
Administrator
Posty: 12091
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:58
Lokalizacja: Lothlórien

Re: Gloinnen doceniona po raz kolejny

#3 Post autor: Gloinnen » 16 wrz 2014, 11:14

Skaranie, piszesz takie podniosłe laurki, że jakbym była zwykłym użytkownikiem, to by mnie szlag trafił za to stawianie sobie (przez adminów) pomników za życia... :crach:

Cała impreza jest fantastyczna. I nawet nie chodzi o laury, ale w ogóle warto tam pojechać, poznać ciekawych ludzi, poczytać dobre wiersze, wymienić się tomikami i przy okazji dobrze się bawić.

Rzecz miała miejsce w Kobylnikach pod Kruszwicą (tereny historyczne!).
Pierwszego dnia odbyło się wręczenie nagród w konkursie poetyckim, który wygrała znana i ceniona poetka, Agnieszka Tomczyszyn -Harasymowicz.

Później był także koncert lokalnych "talentów" (bez szału), wystawa malarstwa Ewy Lewańskiej, autorki ilustracji do tegorocznego almanachu pokonkursowego, oraz promocja tegoż. Aha, i bankiet. Zakończony popijawą, ale umiarkowaną, ze względu na następny dzień.
W piątek rano poeci zostali rozwiezieni do szkół i przedszkoli gminy Kruszwica, gdzie mieli poprowadzić spotkania poetyckie i poczytać dzieciakom wiersze. Część Autorów była lekko stremowana, ale okazało się potem, że wszyscy zostali bardzo ciepło przyjęci.
Przy okazji dodam, że oprócz utworów z almanachu, zaprezentowałam też dzieciarni wiersze z naszej ostatniej antologii. Tak więc możemy już śmiało powiedzieć, że wiersze z Ósmego piętra trafiły "pod strzechy". :)
Następnie (piątek po południu i sobota rano) odbyły się warsztaty poetyckie prowadzone przez Janusza Drzewuckiego i Dorotę Ryst. "Eksperci" okazali się bardzo życzliwie nastawieni, choć naturalnie zaprezentowane przez nas wiersze zostały nieźle "przenicowane".
;)
W piątek wieczorem miało miejsce spotkanie (wieczór autorski) z pewnym lokalnym poetą (Maksymilian Bart Kozłowski) i koncert bardów pod Mysią Wieżą (dla chętnych), zaś w sobotnie popołudnie zorganizowano dla nas rejs po Gople, a później imprezę plenerową, połączoną z rozstrzygnięciem konkursu "Flaszka za fraszkę".
W niedzielę rano, na zakończenie, zafundowano nam warsztaty recytatorskie - coś dla tych, którzy mają problemy z ładnym czytaniem swoich tekstów. A przecież nieraz głośna lektura ma kolosalne znaczenie!

Ogólnie muszę przekazać wielki ukłon i ogromne podziękowania dla Organizatorów! Dokonali niemal cudu, tym bardziej, że musieli ogarnąć i zdyscyplinować bandę poetów, którzy tylko patrzyli, jak tu czmychnąć i gdzieś się zamelinować celem spożywania napojów wyskokowych. ;)
Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń mają swoją tradycję i swój niepowtarzalny klimat. Każdy, kto raz na nich był, pragnie powracać do Kobylnik co roku. Dlatego gorąco zachęcam Was wszystkich, abyście spróbowali swoich sił i wysłali wiersze na konkurs w następnej, 27 edycji. Liczę na to, że za rok Ósme piętro będzie liczniej reprezentowane na OLSP. Jeszcze raz podkreślam - naprawdę warto wziąć udział w tym przedsięwzięciu!
:vino: :vino: :vino:
Niechaj inny wiatr dzisiaj twe włosy rozwiewa
Niechaj na niebo inne twoje oczy patrzą
Niechaj inne twym stopom cień rzucają drzewa
Niechaj noc mnie pogodzi z jawą i rozpaczą

/B. Zadura
_________________
E-mail:
glo@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
411
Posty: 1778
Rejestracja: 31 paź 2011, 8:56
Lokalizacja: .de

Re: Gloinnen doceniona po raz kolejny

#4 Post autor: 411 » 16 wrz 2014, 14:29

Chyba zaczne pisac wiersze...

Gratulacje Glo i az Ci zazdroszcze! (Ale to ta pozytywna, "napedzajáca" zazdrosc!)

:beer:
Nie będę cytować innych. Poczekam aż inni będą cytować mnie.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Gloinnen doceniona po raz kolejny

#5 Post autor: skaranie boskie » 16 wrz 2014, 21:56

No a ja liczę, że podzielisz się z nami nagrodzonymi wierszami.
Ma tę przyjemność, że już je poznałem, ale myślę, że wszyscy chętnie poczytamy.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Gloinnen doceniona po raz kolejny

#6 Post autor: Patka » 21 wrz 2014, 19:03

411 pisze:Chyba zaczne pisac wiersze...
Ja też...

Moja zazdrość też jest pozytywna. Takie dobre wiadomości tylko dają kopa, by samemu coś zacząć robić. ;)

Gratulacje. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „LAURKI”