Co lubicie czytać?

Podziel się tym, co lubisz najbardziej
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
pallas
Posty: 1554
Rejestracja: 22 lip 2015, 19:33

Re: Co lubicie czytać?

#61 Post autor: pallas » 04 wrz 2015, 15:26

Skończyłem czytać Idiotę. I jestem wstrząśnięty tym, co było na końcu. Autor mnie zaskoczył.
Miałem kompletnie inny koniec tej historii. Nigdy chyba nie zapomnę tych postaci jakie stworzył Dostojewski. Nie wiem tylko czemu Polacy w jego utworów są wredni, fałszywi i Bóg wie jacy.
Także przeczytałem tomiki Staffa. Dla mnie mistrz słowa. I ta tematyk niby taka prosta, a jednak głęboka.
Teraz będę czytał kryminał "psy z Rygi", a także "Doktor Pascal" E.Zoli.
Porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie.
/Dante Alighieri - Boska Komedia/

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Co lubicie czytać?

#62 Post autor: Patka » 11 kwie 2016, 21:23

Pozwolę sobie odświeżyć ten książkowy temat.

Przeczytałam ostatnio dwie części "Chłopców" Ćwieka, całkiem interesujące, a im więcej się czyta o przygodach Dzwoneczka i jej bandy, tym bardziej wciąga. Czekam, aż zostanie oddana do biblioteki trzecia część, żeby móc wypożyczyć, czwartej jeszcze, niestety, nie mają w zbiorach. Wypożyczyłam sobie za to dla osłody "Ciemność płonie" tego samego pisarza.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Moderator
Posty: 1608
Rejestracja: 16 kwie 2015, 14:51

Re: Co lubicie czytać?

#63 Post autor: Gorgiasz » 11 kwie 2016, 21:30

Ad.pallas
Bo nie lubił babci. :bee:

Awatar użytkownika
Fałszerz komunikatów
Posty: 5020
Rejestracja: 01 sty 2014, 16:53
Lokalizacja: Hotel "Józef K."
Płeć:

Re: Co lubicie czytać?

#64 Post autor: Fałszerz komunikatów » 11 kwie 2016, 21:31

A ja mam za sobą (ale nie szczęśliwie, bo tęsknię) reportaże Swietłany Aleksijewicz "Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości" http://lubimyczytac.pl/ksiazka/130712/c ... rzyszlosci "Ostatni świadkowie. Utwory solowe na głos dziecięcy" http://lubimyczytac.pl/ksiazka/164283/o ... -dzieciecy i "Cynkowi chłopcy" http://lubimyczytac.pl/ksiazka/258953/cynkowi-chlopcy .
Polecam z uwagi na doskonały język, jakim Autorka opisuje tragedie, które odcisnęły piętno na historii Rosji, jak i całego świata.

Nie sposób jeszcze nie wspomnieć o tym, że zaprzyjaźniłem się z książką Rolanda Topora "Czare krowy". Podczas czytania miałem ochotę wcielić się w wandala książkowego i pomazać kartki ołówkiem, ale powstrzymałem się od tej czynności. Może dlatego, że cała książka jest jedną złotą myślą. Jeśli ktoś lubi groteskę w połączeniu z przemyśleniami na temat postaw ludzkich, w karykaturalnym wymiarze, polecam http://lubimyczytac.pl/ksiazka/217799/czarne-krowy

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Co lubicie czytać?

#65 Post autor: Patka » 11 kwie 2016, 22:39

O, dzięki za polecenie Topora, wypożyczę przy najbliższej okazji.

Awatar użytkownika
Fałszerz komunikatów
Posty: 5020
Rejestracja: 01 sty 2014, 16:53
Lokalizacja: Hotel "Józef K."
Płeć:

Re: Co lubicie czytać?

#66 Post autor: Fałszerz komunikatów » 11 kwie 2016, 22:47

O, dzięki za polecenie Topora, wypożyczę przy najbliższej okazji.
A proszę Cię bardzo. Szkoda, że tak krótko żył, jeszcze zdążyłby przeanalizować niejedną współczesną postawę, choć czytając jego ostatnią książkę (dosłownie, bo na tej pozycji zakończyła się lista jego dzieł) odnoszę wrażenie, że rozrysował tu kilka postaci, które znamy ze współczesnych mediów :myśli:

Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4597
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:33
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: Co lubicie czytać?

#67 Post autor: Patka » 12 kwie 2016, 22:22

Wypożyczyłam już Topora, bo później bym pewnie zapomniała. Mam nadzieję, że lektura będzie interesująca. ;)

Awatar użytkownika
Fałszerz komunikatów
Posty: 5020
Rejestracja: 01 sty 2014, 16:53
Lokalizacja: Hotel "Józef K."
Płeć:

Re: Co lubicie czytać?

#68 Post autor: Fałszerz komunikatów » 12 kwie 2016, 22:33

To ja polecam, więc niekoniecznie :jez:

Anet
Posty: 73
Rejestracja: 04 kwie 2016, 20:51

Re: Co lubicie czytać?

#69 Post autor: Anet » 12 kwie 2016, 22:43

Mnie się ostatnio wpadają do głowy takie znane tytuły (w sensie: innym znane również z treści), więc od czasu do czasu sięgam po coś z innej niż zwykle półki.

Tym sposobem przeczytałam niedawno m. in. Ojca Goriot - nie chcę napisać, że nie polecam, bo da się, ale zaskoczyło mnie takie morze egzaltacji, jakiegoś patosu - nieuzasadnionego.

Zaskoczył mnie natomiast Paragraf 22 - nie wiedzieć czemu spodziewałam się trudnej lektury, a okazało się, że całkiem nieźle się czyta (choć musiałam się "przestawić" na styl, odrzucić tę zwykłą skłonność do piętnowania powtórzeń), a poziom absurdu jest fantastyczny.

Awatar użytkownika
Fałszerz komunikatów
Posty: 5020
Rejestracja: 01 sty 2014, 16:53
Lokalizacja: Hotel "Józef K."
Płeć:

Re: Co lubicie czytać?

#70 Post autor: Fałszerz komunikatów » 30 kwie 2016, 16:05

I jak tam, Paćka, zaznajomiłaś się z "Czarnymi krowami"?

ODPOWIEDZ

Wróć do „ULUBIONE”