Zrzeczenie sie obywatelstwa

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
iTuiTam
Posty: 2280
Rejestracja: 18 lut 2012, 5:35

Re: Zrzeczenie sie obywatelstwa

#51 Post autor: iTuiTam » 06 cze 2013, 23:35

Ayalen pisze:alez jasne ze Ci odpowiem, wyjechalam z ciekawosci swiata. Moglabym to podciagnac pod zupelnie niematerialne przeznaczenie, lub zupelnie materialne wzgledy ekonomiczne. Kazde istotne ale dopiero polaczone w jedno stanowiace powod, pojedynczo bylyby zaledwie impulsikami. Dlaczego tu jestem- najkrocej : nie dla siebie, poniewaz gdybym mogla wrocic zrobilabym to , z pewnych wzgledow jest to niemozliwe. Jeszcze.
I teraz- absolutnie nie idealizuje Polski, ani tez nie demonizuje, wszedzie moze byc raj i pieklo, kazdy ma prawo wybierac to co mu pasuje, z czym mu do serca lub glowy, dlatego zastanowily mnie slowa J - ktorej decyzja zostala przyjeta z zyczliwym zrozumieniem, nie zauwazylam tu krytyki ani dezaprobaty, ja sama przz wiele lat twierdzilam z przekonaniem ze jest mi obojetne jaka flaga powiewa nad moim domem byleby dom byl stabilny i. zasobny. I swiecie w to wierzylam, trzeba bylo az wojny, trzeba bylo pozostac rzeczywiscie samemu, wsrod obcych ludzi. ktorzy nawet. najzyczliwsci i najprzyjazniejsi- nigdy nie beda tymi swoimi, zeby zrozumiec ze pieprzylam od rzeczy. I nie uwazam sie za jakas szczegolna patriotke, po prostu- zastepczych domow tak jak matek mozna miec wiele. Przyrodniej rodziny. Ale tak naprawde tylko ta jedna. jest prawda. Przy czym- to ja, na podstawie swoich doswiadczen, ani mi w glowie oceniac innych, zbyt dlugo zyje wsrod tych. innych, uczac sie szanowac i rozumiec odmiennosc- a wiedzac ze sercem i tak jestesmy jednym, zeby oceniac czyjes podejscie do zycia. Wiec w sumie- nie musialam wyjezdzac- chcialam. I wiem ze chce wrocic do siebie, choc takze nie musze stad wyjezdzac.
Dziękuję za odpowiedź, Ayalen.
Piszesz:
Wiec w sumie- nie musialam wyjezdzac- chcialam.
I tu tkwi sedno, różnica... Poprzestawiaj czasowniki i będziesz miała inną historię.

serdecznie
iTuiTam
stajemy się szeptem...
szeptem...
szeptem
iTuiTam@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Zrzeczenie sie obywatelstwa

#52 Post autor: skaranie boskie » 07 cze 2013, 0:23

Jak jest ze srokami?
Ponoć nie można ciągnąć dwóch za jeden ogon...
Ale jest jeszcze coś na temat barszczu i grzybów.
I - dla odmiany - o pokornym cielęciu, co to dwie matki ssie.
Ale masz rację. Jeśli wybierać w ogóle, to tylko w kraju, w którym się mieszka, pracuje i - co chyba najważniejsze - płaci podatki. Bo tylko dwie rzeczy na świecie są pewne. Śmierć i podatki. Od tego nic i nikt nas nie uchroni.
A może tościk ze śmiercią? :vino: :vino: :vino:
No bo z podatkami to ja pił nie będę!
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”