imperium utylizacji naszych pieniędzy

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: imperium utylizacji naszych pieniędzy

#11 Post autor: skaranie boskie » 03 sie 2014, 11:09

januszek pisze:Całkowite odwrócenie się od dzisiejszego stanu rzeczy jest własnie TYM rozwiązaniem , którego szukamy.
Rozumiem, że odwracasz się od płacenia podatków.
Dobry sposób, tylko zastanawiam się, co na to urząd skarbowy...
Napisz o efektach odwracania, może skorzystam z doświadczeń, też bym się chętnie odwrócił.
:beer: :beer: :beer:
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

januszek
Posty: 701
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:53

Re: imperium utylizacji naszych pieniędzy

#12 Post autor: januszek » 03 sie 2014, 13:49

skaranie boskie pisze:(cytat januszka)dzisiejszego stanu rzeczy
dzisiejszym stanem rzeczy - nazywam sytuację porównywalną do zaistniałej na 8-mym piętrze zauważ że każde nawiązanie do Boga [podkreslam Prawdziwego Boga] traktowane jest jak spotkanie z TRĘDOWATYM , wszystko inne tak, tylko nie TO!!!! /Czyzby obawa przed zarażeniem???/

a w/w instytucje rosną rosna rosna bo jesteśmy amoralni , zepsuci, mając tzw. świetość gdzieś
im bardziej się staczamy tym bardziej potrzeba nas pilnować , a skoro i pilnujący sa zepsuci to i ich też trzeba pilnować, a i ... tych przecież także

a wystarczyły by przecież dwa prawa:
1 - Będziesz miłował Boga ze wszystkich swoich sił itd. [ to wypleniłoby z nas dumę że jesteśmy tacy naj naj naj ...]
2 - Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie. [ dałoby pokorę wobec poczynań drugiego]

i wtedy dopiero można zacząć
płacić podatki bo ten kto respektuje owe powyższe prawa zrobi z nich nawet bez dozoru odpowiedni i dobry uzytek

a skoro brak Miłości
buszuje nienawiść

a jak nas widzą usłyszeliśmy z podsłuchu

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: imperium utylizacji naszych pieniędzy

#13 Post autor: skaranie boskie » 04 sie 2014, 0:10

januszek pisze:zauważ że każde nawiązanie do Boga [podkreslam Prawdziwego Boga] traktowane jest jak spotkanie z TRĘDOWATYM , wszystko inne tak, tylko nie TO!!!!
Januszku, bez emocji, proszę.
Przede wszystkim, podaj mi definicję "prawdziwego Boga".
Potem podyskutujemy o ósmym piętrze i traktowaniu, jak trędowatych.
Tylko błagam, bez katechizmu, bo to akurat znam i nijak mnie nie przekonuje, tym bardziej, że podobne wykładnie mają wyznawcy innych Bogów i skąd mam wiedzieć, która mówi o tym "prawdziwym"?
januszek pisze:Będziesz miłował Boga ze wszystkich swoich sił itd.
Chętnie, pod warunkiem, że go poznam. Przyznam się, że najzwyczajniej w świecie nie potrafię wzbudzić w sobie miłości do hipotetycznego bytu. Niby jak mam to zrobić? Teoretycznie mógłbym pokochać każdą istotę, nawet upierdliwego komara, ale muszę przynajmniej wiedzieć, że istnieje. Odczuć jej bliskość (w przypadku komara potrafi być dość trudna do zniesienia), zobaczyć, jak wygląda. Jak mam pokochać kogoś/coś, czego nawet sobie nie potrafię wyobrazić?
januszek pisze:Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie.
To akurat nie przeszkadza garnięciu kasy do siebie i tworzeniu nowych etatów, żeby samemu móc się pogrążać w błogim nieróbstwie. W dobie bezrobocia bliźni będą nawet wdzięczni za miejsca pracy.
I teraz mam dylemat, bo
januszek pisze:i wtedy dopiero można zacząć płacić podatki
Znaczy, że skoro (z opisanych wyżej przyczyn) nie miłuję pana B, mogę spokojnie olać fiskusa?
Weźmiesz za to odpowiedzialność?

PS.
Nie jestem przeciwny wierze w Boga, obojętnie którego. Jestem natomiast zdecydowanie przeciwny wszelkim religiom, bo te z wiarą nie mają nic wspólnego, poza tym, że ją wykorzystują do swoich niecnych celów i wszelką religijną agitację na forum będę zawsze sprowadzał do należnego jej miejsca.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

januszek
Posty: 701
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:53

Re: imperium utylizacji naszych pieniędzy

#14 Post autor: januszek » 04 sie 2014, 17:41

być może będzie [mi] łatwiej od końca
skaranie boskie pisze:Nie jestem przeciwny wierze w Boga, obojętnie którego. Jestem natomiast zdecydowanie przeciwny wszelkim religiom, bo te z wiarą nie mają nic wspólnego, poza tym, że ją wykorzystują do swoich niecnych celów i wszelką religijną agitację na forum będę zawsze sprowadzał do należnego jej miejsca.
to tak jakbyś powiedział [nawiązując do tematu ]:
nie jestem przeciwny aby ktoś rządził [w państwie]. Jestem zdecydowanie przeciwny wszelkim państwowym instytucjom, partiom, itp. itp. bo one z rządzeniem nie mają nic wspólnego itd. itd.
i tu się zgadzam .
bo obie struktury popsuli ludzie, na tyle , że hipotetycznym jest idealny ustrój [ może trafniej struktura pastwa], jak i właściwa Religia [duże "R" w odróżnieniu od różnorodności religii]
i tak jak mając nadmierne [więc złe]: imperium utylizacji naszych pieniędzy będzie 'cieniem' na imperatorze [choćby najlepszym]
tak owa mnogość religii stawia Boga na przegranej pozycji.
Jeżeli jest Jeden to nie może być jednocześnie różnym aby prowadzić wojny religijne
wymieniając owe dwa przykazania dałem wyraz że im mniej tym lepiej, ale zrozumienie to już inna kwestia
skaranie boskie pisze:januszek pisze:
Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie.
To akurat nie przeszkadza garnięciu kasy do siebie i tworzeniu nowych etatów, żeby samemu móc się pogrążać w błogim nieróbstwie.
jeżeli tak zrozumiałeś miłość bliźniego , :crach: to ja przepraszam
skaranie boskie pisze:januszek pisze:
Będziesz miłował Boga ze wszystkich swoich sił itd.
Chętnie, pod warunkiem, że go poznam.
Obawiam się [jestem pewien] że owe poznawanie zarezerwowane jest na CAŁĄ WIECZNOŚĆ
a teraz to tak jak byś próbował przemawić do komara że jesteś jego Królem [Władca ] i powinien oddać Ci należną cześć zamiast być zwykłym krwiopijcą.
I teraz przejdę do:
skaranie boskie pisze:Tylko błagam, bez katechizmu, bo to akurat znam i itd.
O ile sposobu przemówienia do komara [ani Ty ani ja ]nie znajdziemy[choć mogę się mylić] o tyle Religia i Bóg interesuje mnie tylko w formie Objawionej [ czyli to co Bóg sam nam objawił], wszystkie inne [włączając także i katechizm] o tyle o ile nie przeczą w/w przekazom.
A te może każdy jeśli chce znaleźć bez trudu.
Mogę podać [ jedna pozycja jest pod wierszem Gloinnen], ale ... nie będę przyczyniać się do ich profanacji.

dodam ze trzeba trochę się nad tym napracować [więcej jest fałszywych,]ale po pewnym czasie nabiera się wprawy.
podobnież i pisanie wierszy 10% to talent a 90% praca

pytaniem jest na ile nasza świadomość wpływa na tzw. życie po życiu ale nie znam odpowiedzi

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: imperium utylizacji naszych pieniędzy

#15 Post autor: skaranie boskie » 04 sie 2014, 21:50

Proponuję dyskusję na temat Boga/ów przenieść do tematu "kto kogo stworzył".
Tu mamy dyskusję o - jak to ładnie nazwałeś - strukturze państwa.
januszek pisze:nie jestem przeciwny aby ktoś rządził [w państwie]. Jestem zdecydowanie przeciwny wszelkim państwowym instytucjom, partiom, itp. itp. bo one z rządzeniem nie mają nic wspólnego itd. itd.
Z tym będę jednak polemizował, bo różnica jest zasadnicza.
Wszelkie urzędy powołuje do życia wspomniane państwo, choćby w osobach premiera, ministrów i wojewodów, czyli osób mających ku Temu legitymację. Jakąż legitymację mają ludzie zakładający urzędy i instytucje religijne? Czyżby dostali upoważnienie notarialne od samego Stwórcy? A może zostali wybrani w demokratycznych wyborach? Nic z tego, to zwykli uzurpatorzy. Cwaniacy, którzy postanowili dobrze żyć ze sprzedawania marzeń.
Piszę o tym jedynie celu wykazania różnicy i niestosowności porównań. Przywykliśmy już, że każdy temat sprowadzasz, Januszku, do katechizmu, ale tym razem chyba nietrafnie.
:beer: :beer: :beer:
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Re: imperium utylizacji naszych pieniędzy

#16 Post autor: @psik » 05 sie 2014, 16:02

@psik pisze:Łączna liczba zatrudnionych w Polsce wynosi 16 mln osób. Z tego w sektorze prywatnym niecałe 13 mln osób. Te 13 mln osób finansuje swoją pracą pensje i zasiłki dla:
3 mln osób zatrudnionych w sektorze publicznym
Myliłem się, to są stare dane - obecnie w sektorze publicznym jest zatrudnionych 25% wszystkich pracujących i w tym momencie pracowników budżetówki jest prawie tyle samo co emerytów.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: imperium utylizacji naszych pieniędzy

#17 Post autor: skaranie boskie » 05 sie 2014, 21:46

Czyli w sumie połowa to beneficjenci systemu podatkowego.
A gdzie jeszcze inne potrzeby budżetu?
Drogi, szkoły, szpitale i tym podobne bzdury?
Ciekawe, z czego prędzej przyjdzie zrezygnować. Że z emerytów, to jasne, ale może by już zacząć przyjmować zakłady, co pierwsze będzie rząd likwidować w razie nadmiernego deficytu, szkoły i szpitale, czy etaty urzędnicze?
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Re: imperium utylizacji naszych pieniędzy

#18 Post autor: @psik » 09 wrz 2014, 17:49

"Rząd Tuska przez 7 lat rządzenia otrzymał do wydania bilion złotych (tysiąc miliardów) ponad normalne wpływy z podatków. I wydał - pisze prof. Krzysztof Rybiński, znany ekonomista.
Według GDDKiA budowa kilometra autostrady kosztuje w Polsce średnio 9,6 mln euro, czyli jakieś 40 mln zł. Za bilion złotych można by zbudować w Polsce 25 tysięcy kilometrów autostrad, a łącznie mamy około 2500 km dróg szybkiego ruchu. Albo można by zbudować gęstą sieć szybkich połączeń kolejowych, tak żeby przejazd z centrum Warszawy do centrum Gdańska trwał półtorej godziny. Albo można by postawić Tusk Tower, najwyższą na świecie wieżę, o wysokości kilometra, o dwieście metrów wyższą niż Burj Khalifa w Dubaju. Taka wieża kosztowałaby około sześciu miliardów złotych. Za bilion złotych mogliśmy zbudować 150 takich drapaczy chmur. Ale nic takiego nie powstało, rząd Tuska wykorzystał 10 procent tej kwoty na ważne dla rozwoju Polski inwestycje, a 90 procent przejedzono i zmarnowano. Na co zmarnowano, na przykład na bezsensowne próby zmniejszenia różnic rozwojowych między bogatymi i biednymi województwami. Te różnice wzrosły. Zmarnowano na finansowanie tysięcy projektów, których jedynym celem było wydanie pieniędzy unijnych - napisał ekonomista."
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: imperium utylizacji naszych pieniędzy

#19 Post autor: skaranie boskie » 09 wrz 2014, 22:49

Masz rację @psiku.
Rząd wydaje bez sensu, ale pokaż mi choć jeden rząd na świecie, który wydaje kasę z sensem.
Piszesz o autostradach. Fakt, Niemcy mają ich ok 12000 km, a na ich budowę mieli siedmiokrotnie więcej czasu. Gdyby to przeliczać w prostej zależności czasowej, powinni mieć tych tysięcy ok. siedemnastu. Narzekanie jednak to nasza polska specjalność. Czy zdarzyło Ci się spotkać dwóch Polaków, którzy w rozmowie nie ponarzekaliby na coś, którzy opowiadaliby sobie tylko o pozytywnych zdarzeniach? Narzekamy na wszystko, bo nie narzekać jest w złym tonie. Osoba ciesząca się tym, co ma wzbudza podejrzliwość innych. Tacy, niestety, jesteśmy.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Re: imperium utylizacji naszych pieniędzy

#20 Post autor: @psik » 27 paź 2014, 18:59

może nie do końca w temacie ale

https://www.youtube.com/watch?v=ep3ULIyfpjw

58 sekund filmu
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”