Vladimir Putin vs George W. Bush Junior

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Vladimir Putin vs Georg W. Bush Junior

#31 Post autor: lczerwosz » 05 wrz 2014, 21:28

iTuiTam pisze:Zamiast wojen można urządzać np turnieje 'haka', wojennego tańca Maorów. Która drużyna bardziej wystraszy krzykiem, tupaniem, pozami - ta wygrywa, oczywiście po demokratycznym głosowaniu publiczności.
Naiwność niestety, naiwność. Zaraz ktoś wymyśli, jak niezauważenie wpływać na głosy, jak je lepiej dla siebie liczyć itp. Jak w sporcie, gdzie króluje coraz lepsza chemia.
Boję się, że czasy robią się jednak coraz gorętsze, albo jest za mało bakterii, więc ludzi za dużo, ale jest zbyt nudno. Filmy, czy gry komputerowe a nawet piłka nożna nie są w stanie rozładować emocji, zwłaszcza jednostek. Bo rola jednostki wcale nie zmalała, a może wzrosła w epoce docierających do wszystkich mediów.
Zwracam uwagę, że wiele, bardzo wiele wielkich wojen odbyło się pod sztandarem idei, ale wykreowanej pod/przez konkretną jednostkę, czy grupę, jednak pod przywództwem jednostki. Albo za przyczyną widzimisię, po odpowiednim ukształtowaniu opinii publicznej w adekwatnej skali, tak by pozyskać przychylność określonej grupy poparcia. Za chlebem ludzie raczej migrują i pokojowo zawłaszczają cudzym dobrobytem.
I tu i tam techniki pozyskiwania tych grup, jak i wielkość tych grup poparcia znacznie się różnią, ale chyba mechanizm podobny. Oligarchowie, czy kongresmani, klasa średnia, media.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Vladimir Putin vs Georg W. Bush Junior

#32 Post autor: skaranie boskie » 05 wrz 2014, 21:39

iTuiTam pisze:Jedno, co może zakończyć taki spór, to zaprzestanie jakichkolwiek wojen, które niszczą życie, kaleczą, burzą. Podobnie z ideologiami. Długo pewnie przyjdzie nam czekać na światowy konsensus. Nie pozwoli na to również megalomania prawie każdej religii.
:bravo: :bravo: :bravo:
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

haiker
Posty: 704
Rejestracja: 02 lip 2014, 21:00

Re: Vladimir Putin vs George W. Bush Junior

#33 Post autor: haiker » 07 wrz 2014, 11:16

eka pisze:Możesz nie rozumieć, ale tak już jest, że ludzie tej sfery potrzebują, pragną odniesienia do transcendencji. (...)

Nikt już chyba nie organizuje postrzyżyn dla chłopców, a neopogański kult Światowida odżył, na maleńką skalę, ale zawsze.
Swoją drogą obyczaje kształtuje w dużej mierze kult. (...)

Nawet trzeba. Ludzie ustanawiają owe formy religijności, ale jeśli owe formy nie skutkują śmiercią, okaleczeniem, nie warto z nimi walczyć. Obrona wiary przodków przyczyni się do jeszcze większej daniny krwi.
BTW – skąd wzięły się prawa człowieka? Są nie od dziś. Nie zabijaj, szanuj...
Podstawa wolności ma swój rdzeń w religiach, których przekaz dotyczy niwelowania cierpienia. Niestety przesłania były w czasie przez wyznawców różnie interpretowane. Trauma materii zderzona z duchem Prawa.

Kodeks karny i cywilny nie przewiduje odmiennego traktowania ludzi różnych wiar czy pochodzenia etnicznego. Tak więc Romowie czy Żydzi swoje obyczaje muszą dostosować do prawa państwa, w którym mieszkają. Inna sprawa, że próbują je obchodzić.
Współżycie z nieletnimi jest karane.

Nasz porządek prawny nie uznaje rytualnego uboju zwierząt za przestępstwo, jesteśmy wielkim zagłębiem dostawczym tego mięsa. To skandal, ale obrońcy praw zwierząt poczynili już pewne kroki.

Skąd się bierze czucie sacrum?
Z rozumu/genów?
Z podświadomości?
Z jego siły?
Ale ja nie rozumiem działań a priori, a Ty piszesz o tych następczych.

Akurat obyczaje pogańskie (czy, szerzej, zastane) są asymilowane. Gawiedzi jest obojętne z jakiego powodu mają święto, ważne że jest chleb i igrzyska, a że raz sponsoruje to Teodoryk, a raz Paweł któryś tam to sprawa drugorzędna.

Współżycie z nieletnim z założenia jest okaleczeniem, możliwe w zakresie soma jak i psyche. Ale można przesuwać granicę w typowo Polski sposób "nic się nie stało".


Piszesz, że współżycie z nieletnimi jest karane. Rozumiem, że chodziło o słowo "karalne", bo karane właśnie nie jest z powodów, które wymieniłem.

No wiesz, sprzeciwić się ubojowi rytualnemu to antysemityzm albo wrogość wobec islamu. W roku 2014 w Europie lepiej zgwałcić 5 latkę niż przeżyć jako antysemita. To jest zresztą troszku śmieszne, troszku straszne, bo Izrael jest tylko sztucznie przyklejany do Europy.

[Po]czucie sacrum bierze się z mózgu. To chyba oczywiste.

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Re: Vladimir Putin vs George W. Bush Junior

#34 Post autor: eka » 07 wrz 2014, 16:24

Działań a priori? Jak mógł powstać kult? Nie wiem czy zrozumiałam, zatem odpuszczam.

Jest karane, o ile organa ścigania zostaną powiadomione i rodzina/małoletni wniesie skargę. Ten paragraf nie działa z mocy urzędu.
haiker pisze:[Po]czucie sacrum bierze się z mózgu. To chyba oczywiste.
Z mózgu, ale czy tylko?
Dlaczego nie zajmuję sobie głowy spotkanym staruszkiem, wystrojoną laską, bobasem w wózeczku,wysokościowcem w Londynie, wszą łonową, markową whiskey, mizerią itd. ?

Trzeba mieć chęć, aby do końca: :)

http://www.youtube.com/watch?v=EK4tXl1nt9Y

haiker
Posty: 704
Rejestracja: 02 lip 2014, 21:00

Re: Vladimir Putin vs George W. Bush Junior

#35 Post autor: haiker » 07 wrz 2014, 16:50

eka pisze:Działań a priori? Jak mógł powstać kult? Nie wiem czy zrozumiałam, zatem odpuszczam.

Jest karane, o ile organa ścigania zostaną powiadomione i rodzina/małoletni wniesie skargę. Ten paragraf nie działa z mocy urzędu.

Z mózgu, ale czy tylko?
Dlaczego nie zajmuję sobie głowy spotkanym staruszkiem, wystrojoną laską, bobasem w wózeczku,wysokościowcem w Londynie, wszą łonową, markową whiskey, mizerią itd. ?

(...)
A priori, czyli że z góry zakłada się, że prawa religijne są ważniejsze niż świeckie.

No właśnie o tym pisałem, że nie są karane, bo jak się okazuje, że to Cygan uwiódł jakąś 12 Cygankę to nie można karać, bo ingerencja w prawa człowieka (tzn. tego Cygana), że taki klimat i w ogóle. Wybrałem przykładowo Cygana ze względu na znane w ich środowisku wczesne rozpoczynanie współżycia, ale podobnie jest np. u wielu Hindusów.

Mam nadzieję, że jednak działa z urzędu, a nie na podstawie skargi rodziców czy dziecka. Bo taka sytuacja: samotna matka z synem. Syn na 12 lat. Matka go gwałci. On nie może wnieść skargi bo jest nieletni, ona... no cóż, raczej nie wniesie. Jedynie on może gdzieś w szkole, kolegom coś powiedzieć i skargę wniesie szkoła.

Nawet jakby to było oboje rodziców, to wcale drugi rodzic nie jest taki chętny do donoszenia (bo sypie się rodzina z hukiem, w ogóle to może i gwałci, ale najważniejsze to być razem), a może dziecko coś wymyśliło, a poza tym mnie gwałci to i córce nie zaszkodzi, bo już prawie dorosła, niech się uczy.

Dlaczego miałabyś się zajmować wymienionymi osobami, rzeczami?

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Vladimir Putin vs George W. Bush Junior

#36 Post autor: skaranie boskie » 07 wrz 2014, 23:41

No i proszę. Od porównania pretekstów do różnych wojen doszliśmy do Cyganów, gwałtów i wyliczanki prywatnych powodów do niezajmowania się. Ot dialektyka dyskusji...
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”