Rozprawka o wolności

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Rozprawka o wolności

#21 Post autor: skaranie boskie » 28 wrz 2017, 23:32

litek pisze:
28 wrz 2017, 7:49
Większość ludzi spełniających jego wolę, będzie żyć na ziemi w zupełnie odmiennych warunkach od dzisiejszych.
Czyżby im zaproponował kolejną epokę kamienia łupanego?
I tak z czasem wrócą do komputerów, samochodów, seksu przed i pozamałżeńskiego.
Dla nich to będą znów setki pokoleń, ale przecież ON ma czasu, jak w Rosji powietrza... Może zaczekać.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
litek
Posty: 497
Rejestracja: 10 paź 2013, 15:52

Rozprawka o wolności

#22 Post autor: litek » 29 wrz 2017, 8:09

skaranie boskie pisze:
28 wrz 2017, 23:32
litek pisze:
28 wrz 2017, 7:49
Większość ludzi spełniających jego wolę, będzie żyć na ziemi w zupełnie odmiennych warunkach od dzisiejszych.
Czyżby im zaproponował kolejną epokę kamienia łupanego?
I tak z czasem wrócą do komputerów, samochodów, seksu przed i pozamałżeńskiego.
Dla nich to będą znów setki pokoleń, ale przecież ON ma czasu, jak w Rosji powietrza... Może zaczekać.
skaranie boskie pisze:
28 wrz 2017, 23:32
litek pisze:
28 wrz 2017, 7:49
Większość ludzi spełniających jego wolę, będzie żyć na ziemi w zupełnie odmiennych warunkach od dzisiejszych.
Czyżby im zaproponował kolejną epokę kamienia łupanego?
I tak z czasem wrócą do komputerów, samochodów, seksu przed i pozamałżeńskiego.
Dla nich to będą znów setki pokoleń, ale przecież ON ma czasu, jak w Rosji powietrza... Może zaczekać.
Nie musi proponować epoki kamienia łupanego, bo takiej nigdy nie było. Pierwsze cywilizacje było dobrze rozwinięte, świadczy o tym chociażby miasto starożytne Ur które znajdowało się w Mezopotamii. Epokę kamienia łupanego wymyślili ewolucjoniści.

Nie będzie miejsca dla ludzi niegodziwych i rozpustników, tak zapowiedział sam Bóg.

10 I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;
i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.
11 Lecz potulni posiądą ziemię
i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju. / Ps 37, 10-11 /

witka
Posty: 3121
Rejestracja: 28 wrz 2016, 12:02

Rozprawka o wolności

#23 Post autor: witka » 29 wrz 2017, 15:58

Spróbuj tutaj - wyglądają na podatmych

http://wdolnymslasku.com/2017/09/29/now ... ropy-film/
Nie bój się snów, dzielić się tobą nie będę. - Eka

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Rozprawka o wolności

#24 Post autor: skaranie boskie » 30 wrz 2017, 12:20

Fajny film, Witka. I daje wiele do myślenia.
Spróbowałem go porównać z relacjami z miesięcznic Kaczyńskiego.
Żadnych barierek, kilku policjantów dla formalności, poza tym normalny ruch uliczny.
Jeśli mam być szczery, wolę taki islam od wojującego katolicyzmu.
Z Litkiem nie dyskutuję. On zaprzecza istnieniu epok. Jeszcze trochę i powie, że smok wawelski żył w czasach króla Kraka, a pokonał go założyciel Świadków Jehowy. Takiej ignorancji, bądź tak wypranego mózgu jeszcze w życiu nie spotkałem, choć słyszałem o takich. Żałuję, że nie dawałem wiary.
Litku, zrobiłbyś karierę jako bajkopisarz. Może założę dla Ciebie specjalny dział pt. "Baśnie - antyhistoria"?

Póki co, odsyłam tutaj.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

witka
Posty: 3121
Rejestracja: 28 wrz 2016, 12:02

Rozprawka o wolności

#25 Post autor: witka » 30 wrz 2017, 15:28

Skaranie oni by wzięli pod buty i paznokcie kontrprocesję zam Beispiel naszych Kodomitów, to i bez barierek się obywa ino regulacja ruchu, żeby spiepszając obło się bez kolizji w ruchu drogowym.
Jakoś artyści nie wychylają się z projektami atakującymi islam.
Brak odwagi, czy inwencji?
Wolę babcie z wojującego katolicyzmu o ile taki jest poza naszymi stereotypami - jakoś mnie nie nawiedzają.
Kiedyś pomrą, odejdą w sposób naturalny, a toto sie tylko pleni.
Nie bój się snów, dzielić się tobą nie będę. - Eka

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Rozprawka o wolności

#26 Post autor: skaranie boskie » 30 wrz 2017, 15:49

Islam islamowi nierówny, podobnie, jak katolicyzm katolicyzmowi.
Fakt, że główny odłam, czyli sunnizm, to islam wojujący, jednak pokażę Ci, co zdarzyło mi się wyczytać na temat szyizmu:

Muzułmanie szyiccy odrzucają sunnicki koncept kalifatu, twierdząc iż rządy grzesznego człowieka nigdy nie będą sprawiedliwe, dlatego imamatem (arab. ‏ إمامة imāmah‎) może rządzić tylko imam, członek rodziny i potomek Mahometa. (...)
Jeżeli chodzi o sam stosunek do państwa podczas nieobecności imamatu, przytłaczająca większość szyitów żyjąca poza światem muzułmańskim, np. w Europie czy USA, jest wierna swoim krajom, uznając rządy demokratyczne, wedle nauk płynących z Koranu, które mówią, że muzułmanie powinni być wierni tym, którzy nimi rządzą* (4:60). Szyici odrzucają także idee walki z owymi rządami, ponieważ wobec nieobecności imamów, nie ma nikogo, kto by mógł prowadzić sprawiedliwy dżihad, więc każdy konflikt będzie sianiem anarchii na Ziemi (2:13)


Jak widać wszędzie są ludzie rozsądni. Nawet w katolickiej Polsce nie wszyscy dają się uwieść cudownym kazaniom niejakiego pana Ojca Rydzyka, głoszonym przez jego tubę z Torunia? Bez komentarza.

* podkreślenie moje. Dostrzegłem analogię z chrześcijaństwem, ale o tym napiszę w innym wątku.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7009
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46
Lokalizacja: Trójmiasto i przyległe światy

Rozprawka o wolności

#27 Post autor: alchemik » 30 wrz 2017, 18:03

Jak widać nierozsądną zdaje się interpretacja religii.
A tej potrzebują nie tylko wierzący w Boga.
Ludzie wierzący i niewierzący potrzebują pasterzy.
Wyłamują się tylko umysły nieograniczone.
Takie jak skarania, czy mój.
Zbierzmy takie wolne umysły do kupy. W sensie zbioru dobrych ludzi, nie gnoju.
Dosyć niewolnictwa mentalnego.
Zawsze mnie wkurwiało.
Przepraszam za słowo na w.
Czyżbym podburzał do kolejnej rewolucji?
Rewolucji idei?
Idee mają to do siebie, że są absorbowane przez umysły i wypaczane.
No i znów siedzimy na klozecie, jeśli nie nad dołem z gównem rojącym się od czerwi.
Takie czerwie, ponoć, pięknie oczyszczają rany z martwej tkanki, zapobiegając zakażeniom.
Papież na dystrykt Polski, czyli ojciec Rydzyk, ciekawe ile ma dzieci jako ojciec, zaprzecza całkowicie ideom chrześcijaństwa.
A ja mógłbym się nawet poddać tym ideom, gdyby nie zakazywałyby mi mysleć. Lubię myśleć ponad wszystko.
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Rozprawka o wolności

#28 Post autor: @psik » 01 paź 2017, 0:54

W świecie nowomowy większość słów jest rozmyta lub celowo sfałszowana. Definicjów wolności jak mrówków. Filozofy również nie ułatwiają, wolność od, wolność do... Inna jest wolnośż w słowach komucha inna w antykomucha, inna dla libertarianina a inna dla narodowego socjalisty itd. itp. Mamy jednak tak bogaty język, że możliwe jest zróżnicowanie np. Lewicująco-hipisowsko-anarchistyczna swawola, bez zobowiązań, bez odpowiedzialności, bez rozumku. Mądrochłopska, ziemiańsko-mieszczańsko- drobnoszlachecka swoboda, z zasięgiem kończącym się na nosie drugiego człowieka. Często brutalna i gwałtowna jak letnia burza i równie szybko wygaszana przez krwawiące nosy. Wreszcie wolność właściwa, idąca w parze z odpowiedzialnością, wolność nie niesiona na sztandarach, nie poddająca się słowom, wolność, której nie można kupić, sprzedać czy podarować. Można ją tylko wywalczyć dla innych, bo dla siebie musi być wywalczona przez kogoś innego.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
litek
Posty: 497
Rejestracja: 10 paź 2013, 15:52

Rozprawka o wolności

#29 Post autor: litek » 02 paź 2017, 10:21

skaranie boskie pisze:
30 wrz 2017, 12:20
Fajny film, Witka. I daje wiele do myślenia.
Spróbowałem go porównać z relacjami z miesięcznic Kaczyńskiego.
Żadnych barierek, kilku policjantów dla formalności, poza tym normalny ruch uliczny.
Jeśli mam być szczery, wolę taki islam od wojującego katolicyzmu.
Z Litkiem nie dyskutuję. On zaprzecza istnieniu epok. Jeszcze trochę i powie, że smok wawelski żył w czasach króla Kraka, a pokonał go założyciel Świadków Jehowy. Takiej ignorancji, bądź tak wypranego mózgu jeszcze w życiu nie spotkałem, choć słyszałem o takich. Żałuję, że nie dawałem wiary.
Litku, zrobiłbyś karierę jako bajkopisarz. Może założę dla Ciebie specjalny dział pt. "Baśnie - antyhistoria"?

Póki co, odsyłam tutaj.
Apostoł Paweł ponoć też miał ,,wyprany'' mózg, dlatego ówcześni mędrcy, kpiarze i głupcy mówili :

 Usłyszawszy o zmartwychwstaniu umarłych, niektórzy zaczęli drwić, drudzy zaś powiedzieli: „Posłuchamy cię o tym jeszcze innym razem”. /Dz .ap 17.32 /

Ale pewni filozofowie — zarówno epikurejscy, jak i stoiccy — toczyli z nim polemiki i jedni mówili: „Co właściwie chce powiedzieć ten gaduła?”, drudzy zaś: „Zdaje się, że jest głosicielem cudzoziemskich bóstw”. Stało się tak dlatego, że oznajmiał dobrą nowinę o Jezusie i zmartwychwstaniu. / Dz. ap 17, 18/

 zniesławiani, upraszamy; staliśmy się jakby śmieciami świata, jakby odpadkami wszystkiego, aż dotąd./ 1 Kor 4,13 /

Awatar użytkownika
eka
Moderator
Posty: 10469
Rejestracja: 30 mar 2014, 10:59

Rozprawka o wolności

#30 Post autor: eka » 02 paź 2017, 20:08

@psik pisze:
01 paź 2017, 0:54
. Można ją tylko wywalczyć dla innych, bo dla siebie musi być wywalczona przez kogoś innego.
A to ciekawe... osobista wolność jest zależna od kogoś innego, od jego walki o nią?
Skąd ten wniosek?

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”