Władzy raz zdobytej...

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Władzy raz zdobytej...

#51 Post autor: skaranie boskie » 10 lut 2017, 9:20

@psik pisze:Nie jestem przeciwko szczepieniom, szkolnictwu, ubezpieczeniom jak próbujesz mi sugerować, tylko przeciwko PRZYMUSOWI
A potrafisz przekonać wszystkich o konieczności szczepień bez przymusu?
Tak się składa, że brak tego przymusu miałby poważne skutki, uderzające również w tych, którzy się temu przymusowi nie sprzeciwiają.
elka pisze:Najlepiej by było, gdyby cały PIS, wraz ze zwolennikami wywieźć na Syberię. To już w historii było, więc można powtórzyć.
Myślę, że to niezły pomysł, Elu.
PiS od ponad roku poPiSuje się działaniami wrogimi wobec własnego społeczeństwa, działaniami mającymi na celu za wszelką cenę zapewnić dożywotnią władzę panu Kaczyńskiemu. Nie liczy się dla nich nic, ani prawo, ani sprawiedliwość, ani stosunki z innymi nacjami. Mają jeden priorytet i jest nim władza dla samej władzy. Stąd zresztą tytuł wątku.
Wczoraj wysłuchałem w całości expose pana, którego Kaczyński, pomimo absolutnej ignorancji, zrobił ministrem spraw zagranicznych. Wygłosił on długaśną litanię pobożnych życzeń, nazywając je sukcesami polskiej dyplomacji. Tymczasem jedynymi "sukcesami" polskiej dyplomacji są:
1. Fakt, że Komisja Europejska poważnie się zastanawia na obcięciu Polsce funduszy strukturalnych. I temu jej działaniu akurat trudno się dziwić. Ja też nie dawałbym kasy wrogom.
2. Kuriozalne występowanie przeciw kandydaturze Tuska na drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europy. Warszawa jest jedyną stolicą europejską, sprzeciwiającą się tej nominacji. Jeśli uda się ją zablokować, będzie to drugi ze wspomnianych "sukcesów".

Ale dali ludziom 500+...
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

elka

Re: Władzy raz zdobytej...

#52 Post autor: elka » 10 lut 2017, 11:19

skaranie boskie pisze: PiS od ponad roku poPiSuje się działaniami wrogimi wobec własnego społeczeństwa, działaniami mającymi na celu za wszelką cenę zapewnić dożywotnią władzę panu Kaczyńskiemu
Fakt, myślę, że tylko o to chodzi, żeby Kaczyński był przy władzy, bo przecież o nic więcej i dlatego są te wrogie działania PIS-u, jak choćby dezubekizacja, która przecież bardzo mocno uderza w społeczeństwo.
skaranie boskie pisze: Kuriozalne występowanie przeciw kandydaturze Tuska na drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europy. Warszawa jest jedyną stolicą europejską, sprzeciwiającą się tej nominacji. Jeśli uda się ją zablokować, będzie to drugi ze wspomnianych "sukcesów".
Ja też nie wiem, dlaczego PIS nie popiera Donalda, przecież on tak dużo zrobił i robi dla Polski, że nikt w historii tyle nie zrobił. To przecież dzięki niemu mamy niemieckie banki, niemieckie media, niemieckie markety, jeszcze trochę i szkoły byłyby niemieckie, a to przecież otwarcie na Zachód, na kulturę, której Polska w ogóle nie posiada i co najważniejsze, nie mamy imigracji islamskiej, która by nas ubogaciła, co widać w Szwecji, Francji, Belgii i oczywiście w Niemczech. Przez taki PIS zostaliśmy tego wszystkiego pozbawieni, ale jeszcze nadzieja w powrocie Donalda...

@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Re: Władzy raz zdobytej...

#53 Post autor: @psik » 11 lut 2017, 22:27

To nie temat na szczepionki. Porozmawiajmy o PISie.

Kto się może zastanawiał dlaczego PIS poparł Makrelę? Odpowiedz szybka - bo Martin Schulc byłby dla Polski dużo gorszy.
Odpowiedz prawidłowa jest trochę bardziej skomplikowana. PiS szuka wspólnika w unioparlamencie.
PIS należy w parlamencie unii do frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy. Tak się jednak składa, że większość europosłów w tej frakcji to Brytyjczycy, a oni jak wiadomo za chwilę znikną, a PIS zostanie tam sam plus jakieś pojedyncze osoby z różnych państw. Bida. Nastąpi połączenie w europarlamencie partii Kaczyńskiego i Makreli, już Wprost nas do tego przyzwyczaja dając ich na okładce z podpisem "małżeństwo z rozsądku". Dostrzegacie takie drobne manipulacje? nie? wyborcy PISu tym bardziej nie spostrzegą. Za dwa lata wybory do Europarlamentu, PO straci na pewno co najmniej połowę mandatów, nowoczesna zyska, ale Petru już jest dogadany z inną frakcją. (słynny wyjazd na Maderę). Nie wiadomo czy europosłów będzie miało SLD i PSL. Natomiast posłowie Kukiz15 mają tak różne poglądy, że każdy z nich może być w innej frakcji. Dlatego PIS na gwałt potrzebuje sojusznika w Makreli. Wyborcy PISu raczej nie darzą sympatią osoby odpowiedzialnej za kryzys migracyjny i bez telewizyjnej manipulacji byłoby im trudno to zaakceptować. Oglądajcie wiadomości i sprawdzajcie jak to się będzie działo Życzę miłego oglądania.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Władzy raz zdobytej...

#54 Post autor: skaranie boskie » 14 lut 2017, 20:52

Nareszcie jakiś rozsądny post w temacie.
Czy jednak się z nim zgodzić?
Coś może być na rzeczy, ale obawiam się, że z tego mariażu niewiele będzie. Do małżeństwa bowiem, jak do tanga - trzeba dwojga, a wątpię, żeby pani kanclerzyca była na tyle głupia, żeby wiązać się z partią "zwykłego posła", choćby nawet był niezwykły. Na pewno czas pokażę...
Ja myślę, że wizyta pani Merkel w Warszawie była misją ostatniej szansy dla polskiego rządu. Teraz przychyli się do lansowanej na Zachodzie formuły Unii dwóch prędkości. Z zarezerwowanym dla Polski miejscem w rezerwie, czyli - póki co - w prędkości trzeciej, albo innym przedsionku.
Najbardziej mnie wkurza, gdy widzę, jak łatwo i szybko niszczy się u nas, to, co całe pokolenie w mozole budowało przez ćwierć wieku. Ale widać taka nasza, polska dola. Jesteśmy skazani na zaścianek. Kiedyś jeden polityk nieboszczki AWS - niejaki Henryk Goryszewski - powiedział: "Nieważne, czy Polska będzie bogata, czy biedna, ważne, żeby była katolicka". Kiedy widzę obecne rajdy "mistrzów ceremonii" do Torunia, odnoszę wrażenie, że aktualnej władzy bardzo z nim po drodze. Oby również z jego partią.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Re: Władzy raz zdobytej...

#55 Post autor: @psik » 25 lut 2017, 15:12

Skaranie nie wciskaj KK do każdego postu bo nie każdego to interesuje :P

W ostatnim poście napisałem, że posłowie Kukiz15 mają tak różne poglądy, że każdy może być w UE w innej frakcji. To właśnie stało się w naszym sejmie. Partia Kukiz15 ( nienawidzą jak się o nich pisze partia) rozpada się powolutku na naszych oczach. Trudno jednak utrzymać taką zbieraninę wszelkich opcji. Kukiz15 na początku istnienia miał w 42 posłów, dziś zostało ich 33, czyli prawie 1/4 odeszła. Jak dalej pójdzie w tym tempie to liczba w nazwie będzie oznaczać liczbę posłów :)

W poniedziałek dowiecie się z mediów co i dlaczego.

Miłego oglądania rzeczywistości.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Władzy raz zdobytej...

#56 Post autor: skaranie boskie » 25 lut 2017, 15:41

@psik pisze:Skaranie nie wciskaj KK do każdego postu bo nie każdego to interesuje :P
Ja go nie muszę wciskać, wystarczy, że rząd wciska go do każdego swojego działania. Posunął się nawet do tego, postawił go ponad prawem. Są jeszcze tacy, którzy pamiętają ustawę o obrocie ziemią, choć penwnie pan Prezes liczy na krótką pamięć wyborców. Niestety, nie wszytskim 500+ zaćmiło umysły.
A swoją drogą chętnie bym się dowiedział ilu księży się załapało na pięć paczek i to już za pierwsze. No bo kto by się dziś ośmielił sprawdzać dochody pana księdza?
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Władzy raz zdobytej...

#57 Post autor: skaranie boskie » 08 gru 2017, 15:08

Muszę wrócić do tematu, choć dawno wydał się zamknięty.
Czy ktoś z Was pokusił się o przeczytanie projektu nowej ordynacji wyborczej do samorządów?
Jeśli nie, to rozumiem, że w ciemno popieracie PiS i jedyne, o czym możemy podyskutować, to ostatni odcinek tureckiego serialu w ich telewizji. Jeśli ktoś - w co wątpię - jednak to przeczytał, będę wdzięczny za kilka słów, niezależnie - poparcia, czy sprzeciwu. W końcu chodzi o dyskusję...
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”