Władzy raz zdobytej...

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Władzy raz zdobytej...

#31 Post autor: skaranie boskie » 04 lut 2017, 18:15

Jeszcze coś.
Nie twierdzę, że rządy koalicji PO i PSL były idealne. Takich nie ma i nigdy nie będzie.
One były dla naszego kraju optymalne w aktualnym czasie.
Potrzeba było (i nadal potrzeba) inwestycji. A kto zainwestuje w kraju, w którym prawo zmienia się w ciągu jednaj nocy? Tamta władza była przewidywalna, prawo było względnie stabilne, choć zapewne nieidealne. A że były afery?
A gdzie ich nie ma?
Jeśli myślisz, Elu, że politycy PiS będą od nich wolni, toś utopistką. Nikt na świcie nie pcha się do władzy, żeby zrobić dobrze różnym Elkom, tylko żeby się - kolokwialnie mówiąc - nachapać. Politycy partii z prawem w nazwie też szukają możliwości choćby chwilowego ukrycia się poza prawem i tylko po to pchają się na afisz. Nawet niegłupi skądinąd pan Kaczyński (ten z tupolewa, niestety) powiedział po ich poprzednim dojściu do władzy, że założyli partię pod nazwą TKM. Teraz, Kurwa, My.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

elka

Re: Władzy raz zdobytej...

#32 Post autor: elka » 04 lut 2017, 21:09

skaranie boskie pisze:Nie twierdzę, że rządy koalicji PO i PSL były idealne
Moim zdaniem były idealne, w ogłupianiu ludzi oczywiście i jeszcze w ilości afer. To dopiero wyczyn na skalę światową. Wszystko sprzedawali za bezcen i jeszcze twierdzili o sukcesach gospodarczych. Tupet niespotykany. Tylko prawda jest taka, że trzeba tutaj mieszkać, żyć codziennie, żeby mieć właściwy pogląd, bo z niemieckiej prasy raczej prawdy się nie zobaczy, choćby palec w oko wkładać...
skaranie boskie pisze: Nikt na świcie nie pcha się do władzy, żeby zrobić dobrze różnym Elkom, tylko żeby się - kolokwialnie mówiąc - nachapać
Teraz to pojechałeś tekstem PO... bo jak na razie, to PIS daje ludziom. 500+, MIESZKANIA+, OBNIŻENIE WIEKU EMERYTALNEGO.

Nie byłoby wrzasku, gdyby PIS, nie wziął się za ubecję, za sądy, za korupcję. Jednak się wziął, co moim zdaniem powinno nastąpić, po okrągłym stole, ale czego z oczywistych powodów Wałęsa nie zrobił... bo pisać jeszcze wtedy nie umiał...

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Władzy raz zdobytej...

#33 Post autor: skaranie boskie » 04 lut 2017, 22:58

elka pisze:Wszystko sprzedawali za bezcen
Powiedz mi, Elu, czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się coś sprzedawać.
Kiedyś jeden mój znajomy chwalił się, że ma kamienicę wartą pięć milionów.
Po jakimś czasie musiał ja sprzedać. Rynek zweryfikował wartość na niecałe trzysta tysięcy.
Dokładnie tak samo jest z wyprzedanym majątkiem w Polsce. Próbują nam dziś wmówić, że sprzedawano go za bezcen. Może i tak, ale alternatywą była kosztowna utylizacja, bo w Polsce nie było kapitału zdolnego zmienić przestarzały, upadający, wymagający inwestycji przemysł, choć zapewne wszystkim nam się wydawało, że skoro już upadla komuna, to natychmiast staniemy się krajem multimilionerów, w którym z kranów popłynie wyborowa, a w wannach będzie się destylowała osiemnastoletnia szkocka whisky.
Rynek zweryfikował nasze marzenia, ale - jak widać - niektórzy wolą żyć nimi, niż zwyczajnie zabrać się do pracy. A zgraja oszustów spod znaku PiS chce na tym się dorobić prywatnych majątków. Jak napisałem wyżej - TKM.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

elka

Re: Władzy raz zdobytej...

#34 Post autor: elka » 05 lut 2017, 1:33

Tylko dlaczego o te majątki jest teraz taka wojna, skoro tak mało są warte? I dlaczego te majątki wykupili za grosze ludzie przy władzy? Nie zadałeś sobie tych pytań? Szkoda.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Władzy raz zdobytej...

#35 Post autor: skaranie boskie » 05 lut 2017, 13:36

Ty też mogłaś wykupić. Pytanie, czy miałaś za co?
Oni też nie mieli, ale byli we właściwym miejscu i czasie. Dlatego twierdzę, że do koryta się pchają nie, żeby rozbić dobrze społeczeństwu tylko sobie. Ci ostatni też, nic nie wskazuje, by byli wyjątkowi. I niechby sobie kradli, bo takie ich prawo, tylko po jaką cholerę rozwalają system? Żeby móc kraść dożywotnio i na zawsze odsunąć konkurencję? Interesująca koncepcja, tym bardziej, że już wiemy z historii, do czego prowadzi monopol na dostęp do koryta.
Ja nie protestuję przeciw rządom PiS w ogóle. Należą im się z wyniku wyborów. Ja protestuję i będę protestował, póki mnie nie zamkną, przeciw nieuprawnionemu rozwalaniu ustroju państwa, który może zmieniać wyłącznie większość konstytucyjna.
Myślącym samodzielnie polecam przeczytanie dwóch projektów.
1. ordynacji wyborczej do samorządu
2. ustawy o ustroju Warszawy.

Nie będę podpowiadał wniosków. Bardzo jestem ciekaw, kto do jakich dojdzie i czy w ogóle ktoś sobie zada trud przeczytania. Obawiam się, że większości wystarczy jedynie słuszna wykładnia z Narodowej TVK. Albo z ambony.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Re: Władzy raz zdobytej...

#36 Post autor: @psik » 07 lut 2017, 10:12

Jedni uważają, że PIS "daje" ludziom, chociaż wiadomo, ze więcej odbiera niż daje. To logiczne.
Drudzy uważają, że PIS rozwala państwo.
A PIS wcale nie rozwala państwa bardziej niż inne rządy. Robi to zwyczajnie inaczej czyli po swojemu.

Jestem wrogiem PISu z kilku powodów:
1 Ludzie głosowali na PIS, nie z miłości do PISu tylko po to by powsadzali złodziei z PO do pierdla, trochę wody upłynęło i NIKT nie siedzi.
2 Ciągle działa ustawa 1066 o "bratniej" pomocy
3 PIS ściągnął do Polski ok miliona Ukraińców po cichutku tylnymi drzwiami, trąbiąc jednocześnie, że nie przyjmie żadnego uchodźcy.
4 PIS udając "narodowców" ciągle obchodzi święto Chanuki w sejmie
5 zadłużenie Polski wzrosło najwięcej za obecnych rządów PIS
6 Rząd PIS "pożyczył" Ukrainie 300 milionów złotych
7 Rząd PIS podarował biednej niemieckiej firmie Mercedes 80 milionów złotych z naszych podatków.
nie chce mi się więcej pisać choć lista mogłaby być długa, zobaczymy czy pisiorki poprą Tuska po dzisiejszych rozmowach z Makrelą.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Władzy raz zdobytej...

#37 Post autor: skaranie boskie » 07 lut 2017, 16:38

Przyznaję, że wszystkie punkty są sensowne i nie będę z nimi polemizował.
Twój punkt pierwszy zmieniłbym jednak na 1b, dodając przed nim 1a w brzmieniu:
Ludzie zagłosowali na PiS, bo obiecał im po pięć paczek na każde powyżej pierwszego dziecko z pieniędzy tych, którzy więcej, niż jednego nie zmajstrowali.
Ten punkt ąz prosi o rozwinięcie.
Po pierwsze, PiS kupił głosy wielodzietnych Polaków.
Po drugie, kupił nie za swoje.
Po trzecie odebrał kasę innym dzieciom, bo czegoś tam nie dostaną, jeśli rodzice w porę nie napisali do bociana podania o braciszka, bądź siostrzyczkę dla nich. Ot, choćby skrócą im edukację. Co jeszcze zabiorą, czas pokaże. Z próżnego przecież, to nawet, Salomon... Chyba, że Kaczyński - jak to Polak - potrafi.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7009
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46
Lokalizacja: Trójmiasto i przyległe światy

Re: Władzy raz zdobytej...

#38 Post autor: alchemik » 07 lut 2017, 17:07

Ja, przyznam się, nie gustuję ani w polityce, ani w dyskusjach na te tematy.
Niestety, czasami czytam te polemiki. Nieraz ze zgrozą, niekiedy z krzywym uśmiechem.
Nie wypowiadam się, bo nie śledzę dokładnie przemian i przegrupowań złodziejskiej braci.
Wszak - polityka dla mnie to w krysztale pomyje.

A jednak pragnę zaznaczyć swoją obecność tutaj.
Przesyłam wygrzebane, ale na czasie

https://www.youtube.com/watch?v=jeGL2K4JN0g
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
refluks
Posty: 714
Rejestracja: 28 lut 2016, 11:49

Re: Władzy raz zdobytej...

#39 Post autor: refluks » 07 lut 2017, 20:39

@Up

"Czemu w każdym towarzystwie musi znaleźć się jakiś Głupi Jasiu, który rozdziawia japę tylko po to, by rozwlekle zakomunikować, że nie ma nic do powiedzenia?" - Satanisław (kiedyś juzer forum racjonalista.pl)

Awatar użytkownika
alchemik
Posty: 7009
Rejestracja: 18 wrz 2014, 17:46
Lokalizacja: Trójmiasto i przyległe światy

Re: Władzy raz zdobytej...

#40 Post autor: alchemik » 07 lut 2017, 21:03

Zapytam o to samo poprzednika, który przedstawia się jako Głupi Jasiu.

Bowiem miałbym wiele do powiedzenia, ale czasami lepiej jest patrzeć i słuchać, niż wtrącać głos w wątpliwą dyskusję, wątpliwymi argumentami.
Wątpliwa, bo nic nie zmienia, podnosi ciśnienie tylko.
Tak samo nie dyskutuję ze Świadkami Jehowy, choć pewne pojęcie o religii mam. Ale zawsze to jest tylko pewne pojęcie, sceptycyzm i raczej brak wiary.
* * * * * * * * *
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!

G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

* * * * * * * * *
alchemik@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”