Władzy raz zdobytej...

Uwaga! Tu wchodzisz na własne ryzyko i odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Władzy raz zdobytej...

#1 Post autor: skaranie boskie » 16 lis 2015, 22:44

Pan Jarosław K. pokusił się kiedyś o stwierdzenie, że władzy raz zdobytej nigdy nie odda.
Uważam, że jest to wysoce prawdopodobne.
lczerwosz, w innym wątku pisze:Co do PiSu - zupełnie się nie zgadzam. PiS oddał już raz władzę, co skutkowało 8 letnim okresem
Wtedy nie miał większości konstytucyjnej. Teraz, przy poparciu małych partyjek, może pogrzebać w konstytucji i wprowadzić do niej zapis o przewodniej roli PIS-u. Na wzór PZPR z czasów słusznie minionych. Kto panu Jarkowi wtedy podskoczy?
Choćby frekwencja wyborcza przekroczyła nawet 120%, społeczeństwo nie wybierze do rządu nikogo innego, bo kandydatów będzie mógł wystawiać wyłącznie PIS i partyjki z nim stowarzyszone. Pan Jarek zadba, żeby ich udział w kandydowaniu nie przekroczył nigdy 10 procentów, na przynętę zaproponuje im po ministerstwie i będzie miał dożywotnią większość konstytucyjną. Scenariusz jest, jak najbardziej, realny i niemal pewny.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Władzy raz zdobytej...

#2 Post autor: lczerwosz » 16 lis 2015, 22:48

pożyjemy, zobaczymy...

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Władzy raz zdobytej...

#3 Post autor: skaranie boskie » 18 lis 2015, 20:37

No i chyba miałem rację.
Słuchałem dziś obu expose'.
Najpierw było to mało ważne, w wykonaniu pani premier.
Zbiór pobożnych życzeń, poparty kilkunastoma nośnymi hasłami, ale żadnych konkretów.
Chociaż nie. Jeden konkret wyłapałem. Pani premier zapowiedziała wzrost bezrobocia. Bez ogródek go zapowiedziała, choć trochę dziwnie go nazwała. Powiedziała otóż, że że rząd doprowadzi do wzrostu popytu na pracę. Z moich (i chyba nie tylko) doświadczeń wynika, że popyt na pracę rośnie zazwyczaj w chwilach, gdy spada na nią podaż. Tak więc można przyjąć, zwłaszcza w kontekście zapowiedzianej, minimalnej stawki (12 zeta/godz.), że firmy zaczną zwyczajnie redukować zatrudnienie, jeśli w ogóle nie wyemigrują do tańszych krajów. Niestety, pani premier zapomniała wskazać, skąd na te wszystkie życzenia weźmie pieniądze. Ja bo tak sobie myślę, że samo wstawiennictwo świętego pana Wojtyły kasy w budżecie nie przysporzy.
Potem było drugie expose'. Prawdziwe. Pan prezes ogłosił ex kathedra, że jego priorytetem będzie zmiana konstytucji.
Obyśmy tylko zdrowi byli...
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Re: Władzy raz zdobytej...

#4 Post autor: @psik » 18 lis 2015, 23:19

Nie raz Polacy dostaną po dupie od socjalistycznego PiSu. W sumie dobrze, ze maja pełnie władzy, bo ludzie szybciej ich znienawidzą, a po czterech latach będzie wiadomo kogo rozliczać.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Władzy raz zdobytej...

#5 Post autor: skaranie boskie » 18 lis 2015, 23:26

PIS nie jest socjalistyczny, @psiku, tylko populistyczny.
Jeśli, jakimś cudem, nie uda mu się zmienić konstytucji, co jest głównym zamiarem pana K, najpóźniej za cztery lata wróżę mu polityczny niebyt. Podzieli los śp. AWS.
Pan prezes doskonale o tym wie i będzie za wszelką cenę dążył do zmiany konstytucji i ordynacji wyborczej tak, żeby w każdych następnych wyborach mogli startować wyłącznie kandydaci namaszczeni przez niego. Już sobie w tym celu szykuje (nota bene bezprawnie) nowy Trybunał Konstytucyjny. Jego wyborcy jeszcze się unoszą na fali entuzjazmu wyborczego i to jest najlepszy okres na robienie ich w bambuko. Za kilka tygodni obudzą się z wyborczego snu... z ręką w nocniku.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Władzy raz zdobytej...

#6 Post autor: skaranie boskie » 19 lis 2015, 22:06

Kolejny krok w kierunku przejęcia pełnej kontroli na państwem.
Dziś PIS dokonał zamachu na jedną z podstawowych instytucji demokratycznych, na Trybunał Konstytucyjny. Sprawdzają się moje przewidywania.
Zmiana ustawy o Trybunale jest wstępem do zmian konstytucyjnych. Pojutrze pan prezydent ją podpisze i PIS będzie miał spolegliwy Trybunał, który każdy idiotyzm uzna za zgodny z konstytucją. Jeśli nie obecną, to przyszłą, PIS-owską.
Następne będą media publiczne, albo prokuratura i sądy, ale to nie nowość. Już mieliśmy areszty wydobywcze za poprzedniej kaczej władzy.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

Awatar użytkownika
lczerwosz
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: 31 paź 2011, 22:51
Lokalizacja: Ursynów

Re: Władzy raz zdobytej...

#7 Post autor: lczerwosz » 20 lis 2015, 3:21

skaranie boskie pisze:poprzedniej kaczej władzy
Naigrywanie się z czyjegoś nazwiska czy wzrostu nie przystoi. Że można kogoś tak nienawidzić, kogo się osobiście nie zna. Powtarzasz znane powszechnie opinie wymyślone przez mainstreamowych dziennikarzy i polityków. Jakbyś dostawał sms-y z instrukcją, w co mamy uwierzyć.
skaranie boskie pisze:Kolejny krok w kierunku przejęcia pełnej kontroli na państwem.
Zdobądź się na własna analizę albo poczekaj z opiniami.

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Władzy raz zdobytej...

#8 Post autor: skaranie boskie » 20 lis 2015, 21:35

To akurat są moje spostrzeżenia, Leszku.
Jeśli są zbieżne z pewną obiegową opinią, tym lepiej. Znaczy to, że nie jestem odosobniony w poglądzie na sytuację. A naigrawanie się (choćby z nazwiska) osoby publicznej jest ryzykiem wpisanym w jego publiczność właśnie. Przecież nikt nie bronił panu Kaczyńskiemu, zanim został superpremierem, zmienić nazwiska na Piłsudski, na przykład. Stopień marszałka przyznałby mu sejm w drodze specjalnej ustawy, o co - jak widać - dziś nietrudno.
Jest tylko jeden mały problem. Piłszudsczyzna była dobra sto lat temu. Jeśli zaś dla pewnych partii, a zwłaszcza ich przywódców czas się zatrzymał w ubiegłym wieku, tam powinni przenieść swoje władcze aspiracje. Właściwie, to mógłbym to wszystko olać i przenieść się na stałe do innego kraju, ale wciąż mi zależy na tej Ojczyźnie, za którą i mój dziad poległ i dlatego będę bez najmniejszych skrupułów piętnował każdego, kto zechce z tego kraju zrobić republikę bananową. Teraz próbuje tego pan suprepremier Kaczyński, więc - na własne życzenie - jest na moim celowniku. Niewiele mogę mu zaszkodzić, to fakt. Jeśli jednak choćby jednej osobie otworzę oczy na jego cele, uznam, że warto było się handryczyć. Jeszcze nie znam dzisiejszych aktualności. Mam nadzieję, że nie będę musiał dopisywać kolejnego epizodu z "dziejów niszczenia Polski".
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

@psik
Posty: 506
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:56

Re: Władzy raz zdobytej...

#9 Post autor: @psik » 20 lis 2015, 21:41

skaranie boskie pisze:PIS nie jest socjalistyczny, @psiku, tylko populistyczny.
jedno wcale nie wyklucza drugiego
PiS to typowa partia socjalistyczna, wystarczy przeczytać program partii. Moga się nazywać jak chcą, ale to program i czyny określąkim są.
Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta. - Stefan Kisielewski

Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 13037
Rejestracja: 29 paź 2011, 0:50
Lokalizacja: wieś

Re: Władzy raz zdobytej...

#10 Post autor: skaranie boskie » 20 lis 2015, 22:00

Musze się tu, publicznie, uderzyć w piersi.
Pomyliłem się. Napisałem wczoraj, że pan prezydent pojutrze (a więc jutro) podpisze ustawę, tymczasem on to zrobił już dzisiaj. Dokąd też im się aż tak śpieszy?
Faktem jest, że takie działanie wprawiło w osłupienie nie tylko kometatorów z Unii Europejsiej, ale nawet aspirujących do niej, a wzorujących się dotąd na Polsce, Ukraińców. Oto jeden z komentarzy:

Myśmy byli przekonani, ze wy jesteście już państwem zachodnim, a jeśli to się dzieje, to co mamy myśleć o swojej sytuacji. Jaki mamy napęd do tego, żeby harować, żeby dojść do takiej pozycji jak wasza. To znaczy, że w ogóle nie ma żadnych trwałych fundamentów, wszystko można wywrócić w ciągu jednej nocy. (Źródło - TVN24)

No i doczekaliśmy się. Nawet Ukraińcy mają nasz kraj za wyjątkowo zły przykład, żeby nie rzec oazę gówna. Miejmy nadzieję, że w rankingu krajów niedemokratycznych nie wyprzedzi nas Białoruś. Chociaż...
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


_____________________________________________________________________________

E-mail
skaranieboskie@osme-pietro.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „MOIM SKROMNYM ZDANIEM”